Skocz do zawartości

Walka z wilgocią w kuchni


paweldk

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Mam mieszkanie w starym budownictwie i praktycznie od samego początku mam problem z wilgocią

> w kuchni. Zastanawiam się nad zakupem osuszacza powietrza. Czy ma to sens ?

> Myślałem o czym takim pierwszy

> lub takim z czynnikiem R134a

> dtugi

> Co o tym myślicie ?

hej. mogę Ci pożyczyć osuszacz na tydzień. zobaczysz co to da. wg mnie sporo. ale jak podejdziesz pokażę ci coś jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam mieszkanie w starym budownictwie i praktycznie od samego początku mam problem z wilgocią

> w kuchni. Zastanawiam się nad zakupem osuszacza powietrza. Czy ma to sens ?

> Myślałem o czym takim pierwszy

> lub takim z czynnikiem R134a

> dtugi

> Co o tym myślicie ?

Też mam z tym problem i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ogrzewanie i regularne wietrzenie. No i sprawna wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam z tym problem i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ogrzewanie i regularne wietrzenie. No

> i sprawna wentylacja.

Pomieszczenie ogrzewane na tyle ile się da, jest wietrzone i wentylacja jest. Niestety kuchnia ma 3 bardzo słabe punkty/ 1 ściana zewnętrzna nie ocieplona, ściana z klatką schodową i cała jest podpiwniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomieszczenie ogrzewane na tyle ile się da, jest wietrzone i wentylacja jest. Niestety kuchnia ma 3

> bardzo słabe punkty/ 1 ściana zewnętrzna nie ocieplona, ściana z klatką schodową i cała jest

> podpiwniczona.

To teraz napisz jakie masz okno ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest wilgoć to jest i grzybek. W 1 kącie to jest straszna wilgoć. Po ścianie aż woda cieknie.

> Ściana jest przemarznięta. Po 2 stronie ściany jest nieogrzewana klatka schodowa z bramy obok.

No to bez ocieplenia ww. scian nic sie nie da zrobic. Jesli nie ma mozliwosci ocieplenia od zewnatrz, to pozostaje ci ocieplanie wewnatrz, np. ytong multipor. Drogie to cholerstwo, ale jesli dobrze pamietam, to 10cm multipora odpowiada ok. 5cm styropianu. W kazdym razie bardzo lekkie to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest wilgoć to jest i grzybek. W 1 kącie to jest straszna wilgoć. Po ścianie aż woda cieknie.

> Ściana jest przemarznięta. Po 2 stronie ściany jest nieogrzewana klatka schodowa z bramy obok.

Czy w kuchni jest sprawny kanał wentylacyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w kuchni jest sprawny kanał wentylacyjny ?

a jakie to ma znaczenie, skoro na scianie ma ponizeh zera? Chocbys zaprzagl osuszacz w kuchni i obnizyl wilgotnosc ponizej 40%, to i tak bedzie sie para skraplala na tej scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie to ma znaczenie, skoro na scianie ma ponizeh zera? Chocbys zaprzagl osuszacz w kuchni i

> obnizyl wilgotnosc ponizej 40%, to i tak bedzie sie para skraplala na tej scianie.

Na ten przykład, rozszczelniamy okno w pokoju (nie w kuchni) i ciepłe powietrza napływa z pokoi ogrzewając powmieszczenie i wylatuje kanałem. Też miałem w bloku ściany nieocieplone i jakoś pleśni nie było. Za to niesprawna/niewłaściwa wentylacja powoduje szybki rozwój pleśni, która wcale nie musi powstać w wilgotnym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ten przykład, rozszczelniamy okno w pokoju (nie w kuchni) i ciepłe powietrza napływa z pokoi

> ogrzewając powmieszczenie i wylatuje kanałem. Też miałem w bloku ściany nieocieplone i jakoś

> pleśni nie było. Za to niesprawna/niewłaściwa wentylacja powoduje szybki rozwój pleśni, która

> wcale nie musi powstać w wilgotnym pomieszczeniu.

Wentylacja sprawna. Niestety mój rejon ma bardzo dużą wilgotność przez cały rok. Przemarzanie ścian to nie nowość. W tym roku jako wspólnota mamy w planach ocieplenie budynku. Zawsze mogę jeszcze pogadać z sąsiadami z bramy obok i tam ocieplić ścianę na korytarzu. W takim wypadku osuszacz ma sens lub jakiś oczyszczacz powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ten przykład, rozszczelniamy okno w pokoju (nie w kuchni) i ciepłe powietrza napływa z pokoi

> ogrzewając powmieszczenie i wylatuje kanałem. Też miałem w bloku ściany nieocieplone i jakoś

> pleśni nie było. Za to niesprawna/niewłaściwa wentylacja powoduje szybki rozwój pleśni, która

> wcale nie musi powstać w wilgotnym pomieszczeniu.

zalezy od temperatury nieocieplonej sciany, ale jak kolega pisze o przemarzajacych scianach, to nie ma opcji, zeby woda sir nie skraplala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.