Skocz do zawartości

Jaki regał do garażu/piwnicy ?


2New

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę wkrótce na kupnie, pasuje doposażyć piwnicę. Wysokość do 2m.

Jaki, jakiej firmy, jak duży, na co zwrócić uwagę ?

Dobrze by było również mieć coś na drobnicę, np. z szufladkami lub plastikowymi pojemnikami.

Co polecacie w tej materii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Będę wkrótce na kupnie, pasuje doposażyć piwnicę. Wysokość do 2m.

> Jaki, jakiej firmy, jak duży, na co zwrócić uwagę ?

> Dobrze by było również mieć coś na drobnicę, np. z szufladkami lub plastikowymi pojemnikami.

> Co polecacie w tej materii ?

ja mam półki plastikowe firmy Keter i są ok - przetrzymały przeprowadzkę zlosnik.gif, ale najlepiej to wydębić regały/pólki wystawowe od jakiegoś przedstawiciela handlowego (takie też mam) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia co chcesz przechowywać na tym regale, ale ja w garażu używam stalowych regałów magazynowych w rozmiarach "cywilnych", coś w tym stylu: LINK

Kupujesz 2-3 sztuki i w zależności od potrzeb skręcasz je tak, żeby mieć odpowiednią ilość i wysokość półek.

Najlepiej skręcać każdą półkę ośmioma śrubami, regał oczywiście dla pewności przykręcić do ściany i ma się bardzo trwałe rozwiązanie.

Są też wersje z półkami wykonanymi z kątowników z położoną na nich płytą wiórową, ale w przypadku rozlania na nich olejów, to może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Będę wkrótce na kupnie, pasuje doposażyć piwnicę. Wysokość do 2m.

> Jaki, jakiej firmy, jak duży, na co zwrócić uwagę ?

> Dobrze by było również mieć coś na drobnicę, np. z szufladkami lub plastikowymi pojemnikami.

> Co polecacie w tej materii ?

To zależy od wymiarów piwnicy. Mam maleńką piwnicę więc sam musiałem zaprojektować i wykonać regały oraz mini warsztat do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od wymiarów piwnicy. Mam maleńką piwnicę więc sam musiałem zaprojektować i wykonać regały

> oraz mini warsztat do niej.

Moja piwnica ma około 3x3m więc coś gotowego dopasuję bez problemu. Nie chce mi się bawić w rzeźbienie od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja piwnica ma około 3x3m więc coś gotowego dopasuję bez problemu. Nie chce mi się bawić w

> rzeźbienie od podstaw.

Ja mam piwnicę 1,5x3m. Nie było innej rady jak rzeźba. Na warsztat przerobiłem szafkę oraz stary stół. Półki na drobnicę mam z kantówek 5x5cm jako podstawa oraz postawionych na poprzeczkach z desek boków starych mebli z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Będę wkrótce na kupnie, pasuje doposażyć piwnicę. Wysokość do 2m.

> Jaki, jakiej firmy, jak duży, na co zwrócić uwagę ?

> Dobrze by było również mieć coś na drobnicę, np. z szufladkami lub plastikowymi pojemnikami.

> Co polecacie w tej materii ?

hesus maria - wy ludzie chyba sracie (za przeproszeniem) pieniędzmi, skoro chcecie kupywac meble do piwnicy

ja w piwnicy 2mx2m zrobiłęm tak: wstawiłem stare biurko z nadstawką (uzdobyczone po przeprowadzce sąsiada), stare moeblke swoje które porozwalałem i miałem wywalić to zostawiłem sobie te płyty (np: drzwi szafy czy boki regału), od szwagra "zaocznego stolarza" dostałem gratis 4 kantówki jakieś 5x5 cm i wysokości mniej więcej tyle co piwnica, przykręciłem do nich kątowniki z stalowe, kątowniki po 2 szt. przy przeciwległych ścianach na kołki przykręciłm do sufitu i podłogi i do tych kantówek wkrętami na małe kątowniki przykręcałem przycięte na wymiar półki ze starych rozebranych szaf i szafek.

na pierdółki mam szuflady w starym biurku.

w sumie wszystko mnie kosztowało jakieś 50 zł (za kątowniki, kołki i wkręty) i 1 popołudnie pracy

tak samo zrobiłem w garazu (stary stół, jakieś stare szafki odpowiednio powiesiłem i ustawiłem i już) - na pierdółki kupiłem plastikowy organizer w lidlu

za garaż zapłąciłem jakieś 100 zł (bo ten organizer był drogi biglaugh.gif)

ludzie- przecież kuźwa na słoiki, stare opony czy inne kartony nie trzeba mebli z ikei sciana.gifsciana.gifsciana.gif

odrobina pomysłowośći, 2 zdrowe ręce, ewentualnie wizyta w punkcie selektywnej zbiórki odpadów (w celu wyszabrowania starych mebli) i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hesus maria - wy ludzie chyba sracie (za przeproszeniem) pieniędzmi, skoro chcecie kupywac meble do

> piwnicy

> ja w piwnicy 2mx2m zrobiłęm tak: wstawiłem stare biurko z nadstawką (uzdobyczone po przeprowadzce

> sąsiada), stare moeblke swoje które porozwalałem i miałem wywalić to zostawiłem sobie te płyty

> (np: drzwi szafy czy boki regału), od szwagra "zaocznego stolarza" dostałem gratis 4 kantówki

> jakieś 5x5 cm i wysokości mniej więcej tyle co piwnica, przykręciłem do nich kątowniki z

> stalowe, kątowniki po 2 szt. przy przeciwległych ścianach na kołki przykręciłm do sufitu i

> podłogi i do tych kantówek wkrętami na małe kątowniki przykręcałem przycięte na wymiar półki

> ze starych rozebranych szaf i szafek.

> na pierdółki mam szuflady w starym biurku.

> w sumie wszystko mnie kosztowało jakieś 50 zł (za kątowniki, kołki i wkręty) i 1 popołudnie pracy

> tak samo zrobiłem w garazu (stary stół, jakieś stare szafki odpowiednio powiesiłem i ustawiłem i

> już) - na pierdółki kupiłem plastikowy organizer w lidlu

> za garaż zapłąciłem jakieś 100 zł (bo ten organizer był drogi )

> ludzie- przecież kuźwa na słoiki, stare opony czy inne kartony nie trzeba mebli z ikei

> odrobina pomysłowośći, 2 zdrowe ręce, ewentualnie wizyta w punkcie selektywnej zbiórki odpadów (w

> celu wyszabrowania starych mebli) i do roboty

Masz rację. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Będę wkrótce na kupnie, pasuje doposażyć piwnicę. Wysokość do 2m.

> Jaki, jakiej firmy, jak duży, na co zwrócić uwagę ?

> Dobrze by było również mieć coś na drobnicę, np. z szufladkami lub plastikowymi pojemnikami.

> Co polecacie w tej materii ?

ja mam kombinację regałów i pojemników od IKEA

http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=samla

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103727/?query=hyllis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hesus maria - wy ludzie chyba sracie (za przeproszeniem) pieniędzmi, skoro chcecie kupywac meble do

> piwnicy

> ja w piwnicy 2mx2m zrobiłęm tak: wstawiłem stare biurko z nadstawką (uzdobyczone po przeprowadzce

> sąsiada), stare moeblke swoje które porozwalałem i miałem wywalić to zostawiłem sobie te płyty

> (np: drzwi szafy czy boki regału), od szwagra "zaocznego stolarza" dostałem gratis 4 kantówki

> jakieś 5x5 cm i wysokości mniej więcej tyle co piwnica, przykręciłem do nich kątowniki z

> stalowe, kątowniki po 2 szt. przy przeciwległych ścianach na kołki przykręciłm do sufitu i

> podłogi i do tych kantówek wkrętami na małe kątowniki przykręcałem przycięte na wymiar półki

> ze starych rozebranych szaf i szafek.

> na pierdółki mam szuflady w starym biurku.

> w sumie wszystko mnie kosztowało jakieś 50 zł (za kątowniki, kołki i wkręty) i 1 popołudnie pracy

> tak samo zrobiłem w garazu (stary stół, jakieś stare szafki odpowiednio powiesiłem i ustawiłem i

> już) - na pierdółki kupiłem plastikowy organizer w lidlu

> za garaż zapłąciłem jakieś 100 zł (bo ten organizer był drogi )

> ludzie- przecież kuźwa na słoiki, stare opony czy inne kartony nie trzeba mebli z ikei

> odrobina pomysłowośći, 2 zdrowe ręce, ewentualnie wizyta w punkcie selektywnej zbiórki odpadów (w

> celu wyszabrowania starych mebli) i do roboty

W mieszkaniu tez tak mozna

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hesus maria -

> ...

> ludzie- przecież kuźwa na słoiki, stare opony czy inne kartony nie trzeba mebli z ikei

No widzisz, ja kupiłem wałek, hobok białej farby, regały z Ikea, pędzelek i lakier do drewna. Nie wiem ile mnie to kosztowało, ale odświeżenie piwnicy zajęło jedno popołudnie i wchodząc do niej teraz, nie mam wrażenia przebywania w graciarni.

Tylko jak dla mnie, piwnica służy do przechowywania rzeczy z których kiedyś skorzystam; kontener na śmieci stoi przed blokiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hesus maria - wy ludzie chyba sracie (za przeproszeniem) pieniędzmi, skoro chcecie kupywac meble do

> piwnicy

>

dzidek - kiedyś tak się robiło bo nie było mebli "właściwych" i robiło się ze "śmieci", teraz masz do wyboru i koloru w kazdym przedziale cenowym to nie ma co "dziadować" 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

poza tym nie u kazdego piwnica to bunkier w śmierdzących lochach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzidek - kiedyś tak się robiło bo nie było mebli "właściwych" i robiło się ze "śmieci", teraz masz

> do wyboru i koloru w kazdym przedziale cenowym to nie ma co "dziadować"

> poza tym nie u kazdego piwnica to bunkier w śmierdzących lochach

u mnie też nie jest, ale na miłość boską - gości tam nie zapraszam i przyjęć tam nie robię , a po to żeby postawić na półce słoiki, karton jakiś czy inne rzeczy które w tej chwili są niepotrzebne to niepotrzeba mebli z ikei czy od innego dolce-gabbany biglaugh.gif

wolę za tę kasę kupić coś do domu - bo co byś nie kupił do piwnicy to i tak będzie do przechowywania rupieci nic nie wartych i tak - a jak wstawisz coś drogiego to jak się włamą do piwnicy to Ci jeszcze meble ukradną biglaugh.gif

Jest jeszcze jedna zaleta - jak mi się zmieni potrzeba i będę musiał w piwnicy inaczej to zaaranżować z jakichś powodów , to biorę w rękę wkrętarkę, wiertarkę i wyrzynarkę i do roboty - i na dodatek nic mnie to nie kosztuje, gdyż wszystko już mam (wkrętów nie wyrzucam, kątowników też itp - co najwyżej kołki nowe za 10 zł kupię)

ale róbta jak chceta ..... ja podałem jak sobie poradzić NIE MNIEJ funkcjonalnie (bo wtedy sam sobie ustalasz i projektujesz gdzie sbie pierdykniesz półeczkę czy szafeczkę) i to za kilka PLN (a nie KILKASET yikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gif)

wychodzi jednak na to żę albo pół AK sra forsą albo chcą zrobić wrażenie że srają forsą biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widzisz, ja kupiłem wałek, hobok białej farby, regały z Ikea, pędzelek i lakier do drewna. Nie

> wiem ile mnie to kosztowało, ale odświeżenie piwnicy zajęło jedno popołudnie i wchodząc do

> niej teraz, nie mam wrażenia przebywania w graciarni.

a czymże innym jest piwnica jak nie graciarnią? jeżeli ma służyć do czegoś innego to by się to nazywało "pokój" i było bezpośrednio połączone z resztą mieszkania.

> Tylko jak dla mnie, piwnica służy do przechowywania rzeczy z których kiedyś skorzystam; kontener na

> śmieci stoi przed blokiem

no to powiedz mi co masz tam takiego, co nie może być przechowywane na półkach samoróbkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz ze piwnica tp graciarnia i jak bym był deweloperem to bym nie budował piwnic.Patrząc na piwnice w mojej klatce.to

na 12 piwnic 5 otwartych nic nie ma a reszta to dosłownie śmieci.Jak ktoś tak lubi to ok ja lubię mieć porządek i jak pójdę

do piwnicy pomajsterkować to wiem gdzie co leży az chce sie robić.Nie trzymam słoików,mebli itd. tylko narzędzia i kawałek

blatu do majsterkowania. Piszesz ze gości tam nie zapraszasz to moze byc byle jak

ja to robie dla siebie nie dla gości.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wychodzi jednak na to żę albo pół AK sra forsą albo chcą zrobić wrażenie że srają forsą

Zią, nie denerwuj się Zią ......

A co zrobić w sytuacji, gdy nie mam starych mebli do wykorzystania i nie wiem, gdzie jest wysypisko, żeby takie meble posiąść ? Czy wydanie 200 złotych na regały metalowe z półkami to jest sranie forsą ?

Nie przesadzaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zią, nie denerwuj się Zią ......

> A co zrobić w sytuacji, gdy nie mam starych mebli do wykorzystania i nie wiem, gdzie jest

> wysypisko, żeby takie meble posiąść ? Czy wydanie 200 złotych na regały metalowe z półkami to

> jest sranie forsą ?

> Nie przesadzaj

zależy ile zarabiasz biglaugh.gif

np: dla mnie to zbyt duża kwota do wydania na takie coś jak "meble do piwnicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.