Skocz do zawartości

Wycofana część Valeo


ppawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, natrafiłem na informację, iż cześć którą muszę zakupić ma nr 810029 i zastępuje ona część wcześniejszą o numerze 804530.

Tak się składa, że w Polsce dostępna jest tylko cześć o numerze 804530.

Czy jak Valeo ją zastąpił to znaczy, że była wadliwa? Czy spokojnie mogę kupić tą oznaczoną wcześniejszym numerem produktu?

Dodam, iż dotyczy to wysprzęglika do Renault Laguna II

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, natrafiłem na informację, iż cześć którą muszę zakupić ma nr 810029 i zastępuje ona część

> wcześniejszą o numerze 804530.

> Tak się składa, że w Polsce dostępna jest tylko cześć o numerze 804530.

> Czy jak Valeo ją zastąpił to znaczy, że była wadliwa? Czy spokojnie mogę kupić tą oznaczoną

> wcześniejszym numerem produktu?

> Dodam, iż dotyczy to wysprzęglika do Renault Laguna II

> Pozdrawiam

> Paweł

Zmienił się np. materiał z którego coś robili. Kupować co jest i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, natrafiłem na informację, iż cześć którą muszę zakupić ma nr 810029 i zastępuje ona część

> wcześniejszą o numerze 804530.

bierz co jest.

Bywa że do nowego dodali śrubkę/-i, albo zmienili dostawcę "czegoś" wchodzącego w skład - od razu część ma inny nr.

W tym drugim przypadku: o ile to np. problem z poddostawcą (nie terminowość, nie zgodność z ustaleniami w fazie projektu i takie tam) - pół biedy, ale jeśli 10% wysprzęglików się posypało bo jakiś np oring który był w zestawie poszedł się kochać - głupia sprawa grinser006.gif

W OE nawet filtr oleju potrafi zmieniać nr kilka razy, a to np z powodu zmiany jego producenta - i tyle.

Bierz co znajdziesz/co taniej od uznanych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, natrafiłem na informację, iż cześć którą muszę zakupić ma nr 810029 i zastępuje ona część

> wcześniejszą o numerze 804530.

> Tak się składa, że w Polsce dostępna jest tylko cześć o numerze 804530.

> Czy jak Valeo ją zastąpił to znaczy, że była wadliwa? Czy spokojnie mogę kupić tą oznaczoną

> wcześniejszym numerem produktu?

> Dodam, iż dotyczy to wysprzęglika do Renault Laguna II

> Pozdrawiam

> Paweł

Część 804530 obejmowała przykładowo kilka modeli aż do najnowszej w tych czasach L II, potem okazało się, że nowsze auta też zostały wyposażone w taką część więc zgodnie z normami jakości ISO musieli części nadać nowy numer (810029) uwzględniający te nowsze auta. Z częściami w ASO jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Część 804530 obejmowała przykładowo kilka modeli aż do najnowszej w tych czasach L II, potem

> okazało się, że nowsze auta też zostały wyposażone w taką część więc zgodnie z normami jakości

> ISO musieli części nadać nowy numer (810029) uwzględniający te nowsze auta. Z częściami w ASO

> jest tak samo.

aaaa, rozumiem. Dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierz co jest.

> Bywa że do nowego dodali śrubkę/-i, albo zmienili dostawcę "czegoś" wchodzącego w skład - od razu

> część ma inny nr.

> W tym drugim przypadku: o ile to np. problem z poddostawcą (nie terminowość, nie zgodność z

> ustaleniami w fazie projektu i takie tam) - pół biedy, ale jeśli 10% wysprzęglików się

> posypało bo jakiś np oring który był w zestawie poszedł się kochać - głupia sprawa

> W OE nawet filtr oleju potrafi zmieniać nr kilka razy, a to np z powodu zmiany jego producenta - i

> tyle.

> Bierz co znajdziesz/co taniej od uznanych producentów.

Ok, dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.