Skocz do zawartości

jaki olej do skrzyni biegów do Babartha???


bziunia79

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, chcę wreszcie wymienić olej w skrzyni biegów Abartha....czy są tam jakieś filtry????czy

> tylko wymieniam na olej.....Mam znalazłam Tutella synth 75...czy jest ławe dojście,czy znów

> jakiś kosmos?????

> Dziękuję za pomoc

Olej masz odpowiedni.

Skrzynia selespeed ma miarkę przy ścianie grodziowej.

Skrzynia nie posiada żadnych filtrów - różnica między zwykłą skrzynią manualną to sterowanie i większa liczba synchronizatorów na każdym z biegów. Jako ciekawostkę powiem, że pierwszy i drugi bieg ma trzystopniowy synchronizator.

Korek spustowy od spodu. Którym wlewasz niewiem.gif a dokładnie nie pamiętam bo sam nie wymieniałem (zostało to zlecone przy wymianie sprzęgła)

to dla pomocy:

287496239-selespeed.jpg

post-120396-14352523065815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlewanie przez otwór po wyciągnięciu miarki

Brzmi jak wlewanie oleju przez miarkę w maluchu. Tyle samo miejsca i jeszcze gorszy dostęp.

Nie wydaje mi się by przez ten mały otwór dało się wlać 2 litry.

Trzeba znaleźć śrubę boczną która jest ponad stan. łatwo to zweryfikować - jest miarka więc wiem mniej więcej gdzie jest poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzmi jak wlewanie oleju przez miarkę w maluchu. Tyle samo miejsca i jeszcze gorszy dostęp.

> Nie wydaje mi się by przez ten mały otwór dało się wlać 2 litry.

> Trzeba znaleźć śrubę boczną która jest ponad stan. łatwo to zweryfikować - jest miarka więc wiem

> mniej więcej gdzie jest poziom.

witam, bylam we Fiacie i faktycznie wlewa sie przez miarke...polecaja załozyc długi lejek i wlewac od góry....sama wymiana u nich kosztuje 100...wiec na razie wymieniam własnoręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, bylam we Fiacie i faktycznie wlewa sie przez miarke...polecaja załozyc długi lejek i wlewac

> od góry....sama wymiana u nich kosztuje 100...wiec na razie wymieniam własnoręcznie

Tylko się nie śmiej.

Długa rurka i pompujesz gruszką do lewatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko się nie śmiej.

> Długa rurka i pompujesz gruszką do lewatywy.

mechanik powiedział tak:WŁOZYC W MIEJSCE MIARKI LEJEK Z JAKĄS TAM PRZEDŁUZKA(ZUPELNIE NIE PAMIETAM JAK JA NAZWAŁ)I WLEWAC OD GORY SPOD MASKI....NIC NIE MOWIL O ZADNEJ GRUSZCE...NIE STRASZ MNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ten sposob co piszesz wymienialam tutelle cs speed

Witam, olej wymieniony...nie było większego problemu.....róznica????kolosalna....stary olej był gęsty,czarny,przepalony....biegi wchodzą płynnie bez szarpania..po prostu polecam zmianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.