Jump to content
Sign in to follow this  
Pyrekcb

ktoś ma doświadczenia z bocznymi wózkami?

Recommended Posts

JWT ok.gif

Zmienia się konstrukcję (zawieszenie) motocykla, czy po prostu dopina odpowiedni wózek z boku? icon_rolleyes.gif

> JWT

> Zmienia się konstrukcję (zawieszenie) motocykla, czy po prostu dopina odpowiedni wózek z boku?

No właśnie ma ktoś takie bo to fajna sprawa co by z dzieckiem jeździć ok.gif

> No właśnie ma ktoś takie bo to fajna sprawa co by z dzieckiem jeździć

O to, to! hehe.gifok.gif

Dużo wskazuje na to, że na wiosnę ruszy wreszcie moja Four'ka, a mam dwójkę do odwożenia do szkoły/przedszkola. grinser006.gif

> JWT

> Zmienia się konstrukcję (zawieszenie) motocykla, czy po prostu dopina odpowiedni wózek z boku?

Ja dopinałem tylko wózek, z tego co pamiętam. Ale to stare motory były

> Ja dopinałem tylko wózek, z tego co pamiętam. Ale to stare motory były

Ja mam tylko stare. hehe.gif

> Ja mam tylko stare.

No to dopinaj waytogo.gif

> Chyba nie tylko

Wiem, że są kosze do nowych moto. Ale ja miałem same starocie z koszami 270751858-jezyk.gif

> O to, to!

> Dużo wskazuje na to, że na wiosnę ruszy wreszcie moja Four'ka, a mam dwójkę do odwożenia do

> szkoły/przedszkola.

CB 750 ??

> Wiem, że są kosze do nowych moto. Ale ja miałem same starocie z koszami

Sorki źle zrozumiałem blagam.gif

> Chyba nie tylko

A jaki amortyzator skrętu ma grinser006.gif

nie jestem ekspertem, ale z tego co gadałem z kolesiem, co sam wykonał kilka wózków to cała paleta zmian, takich jak zmiana zębatki napędowej, zawieszka, hamulce (zmiana umiejscowienia zacisku, zeby przy hamowaniu z wózkiem ściągało na odpowiednią stronę, przy pojedynczej tarczy) oraz w kwestii hamulców hamowanie koła w wózku, wtyczki do instalacji elektrycznej, wzmocnienia ramy, odpowiednie mocowania i pewnie jeszcze cała litania rzeczy, których nie spamiętałem, ale to rzeźba przy Romecie K-125, więc specyficznie mocno

> CB 500Four '76.

> fotka

Śliczna maszyna ok.gif

W linku z Hondą jest jeszcze ciekawa informacja - moto zarejestrowane na 3 osoby.

Zwykłe moto zarejestrowane jest na 2, więc po dopięciu nawet oryginalnego wóżka na moto można przewozić tez 2 osoby hmm.gif do czasu zmiany rejestracji

> JWT

Junak był przystosowany do bocznego wózka, nic nie przerabiałem.Było podłączenie do oświetlenia i nic więcej. Co do techniki jazdy to już jest inaczej. Przy przyspieszaniu sciąga w prawo , przy hamowaniu w lewo. Skręcić w prawo to już szybko się nie da, w lewo zaś można poderwać koło od wózka do góry.

AAAA po doczepieniu bocznego wózka do moto , moto jest przechylony ciut w lewo ( chyba do 5*). Uwaga na krawężniki cool.gif

> JWT

Tu masz sporo wiedzy cysto technicznej. http://chudzikj.republika.pl/Wozek/wozek.htm

W praktyce to motocykl trzeba przygotować : odpowiednie mocowania, amortyzator skrętu kierownicy, złącze elektryczne instalacji wózka. Robi się to jeden raz, potem z wózkiem jedziesz do SKP na przegląd, z kwitkiem do WK celem zmiany wpisu w DR że masz 3 osobowy pojazd.

Samo odpięcie i zapięcie wózka trwa kilkanaście minut. Ustawienia się nie zmieniają i ni e trzeba za każdym razem tego robić.

PS Jestem na etapie kompletowania wózka bocznego do MZ.

Na nasz zlot przyjechał na chwilę "trampek" z koszem. Nie wyglądał na modyfikowanego wink.gif

> Na nasz zlot przyjechał na chwilę "trampek" z koszem. Nie wyglądał na modyfikowanego

Miał zmienione przednie zawieszenie na wahacz pchany.

> Miał zmienione przednie zawieszenie na wahacz pchany.

miałem kiedyś linka do strony firmy która zajmuje się przystosowywaniem różnych motocykli do wózka ale w sposób nieco inny tzn nie na sztywno ale pozwala cieszyć się z tradycyjnych przechyłów motocykla na zakrętach. Galeria była dość bogata w różne marki i modele.

> Miał zmienione przednie zawieszenie na wahacz pchany.

O, nie miałem czasu się przyjrzeć (taka dola organizatora) zlosnik.gif