Skocz do zawartości

Jak zamocować dojazdówkę?


jago42

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odebrałem autko od gazownika i wszystko super...ALE! Nie wiem co zrobić z tymi szpejami, które do tej pory były pod pokrywą bagażnika. Ten steropian wyrzucę, ale gdzie wsadzić gaśnicę i do czego umocować dojazdówkę? Dzięki za wszelkie podpowiedzi, bo ja nie mam żadnego pomysłu. Pozdrawiam! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno odebrałem autko od gazownika i wszystko super...ALE! Nie wiem co zrobić z tymi szpejami,

> które do tej pory były pod pokrywą bagażnika. Ten steropian wyrzucę, ale gdzie wsadzić gaśnicę

> i do czego umocować dojazdówkę? Dzięki za wszelkie podpowiedzi, bo ja nie mam żadnego pomysłu.

> Pozdrawiam! Jacek

Jeśli masz kombi, to nie rozumie trochę. Pomimo butli, która zajmuje miejsce koła, reszta schowków jest dalej dostępna. Jest zatem miejsce na gaśnicę icon_rolleyes.gif

A jeśli chcesz wozić dojazdówkę, to zawsze można kupić pokrowiec z rzepami. Rzepy trzymają dojazdówkę do bagażnika w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz kombi, to nie rozumie trochę. Pomimo butli, która zajmuje miejsce koła, reszta schowków

> jest dalej dostępna. Jest zatem miejsce na gaśnicę

> A jeśli chcesz wozić dojazdówkę, to zawsze można kupić pokrowiec z rzepami. Rzepy trzymają

> dojazdówkę do bagażnika w jednym miejscu.

No właśnie czasem rzeczy absurdalnie proste nie przychodzą do głowy. Dlatego tak szanuję kolegów z autokącika. Olśnienie!!! Oczywiście jutro kupię pokrowiec i po kłopocie! Bardzo dziękuję i pozdrawiam!!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nawet klucza nie mam do odkrecania bo na letnich sruby inne. Szpray zalatwia sprawe. Turlasz sie

> do wulkanizazji i git.

Uzywales tego kiedy na drodze?

Bo ja tak i skonczylo sie zmiana kola po 10 min...

A dziura wcale nie byla duza, ot zwykly gwozdz.

Pomijam juz fakt, ze znalezienie czynnej wulkanizacji w niedziele, wcale nie jest takie latwe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzywales tego kiedy na drodze?

> Bo ja tak i skonczylo sie zmiana kola po 10 min...

> A dziura wcale nie byla duza, ot zwykly gwozdz.

> Pomijam juz fakt, ze znalezienie czynnej wulkanizacji w niedziele, wcale nie jest takie latwe

Uzylem raz i dojechalem do wulkanizacji. Jednak najczesciej jest tak ze powietrze schodzi powoli i mozna dopompowac na stacji. Lipa jest tylko jak opone przetniesz wtedy tylko assistance i holowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzylem raz i dojechalem do wulkanizacji. Jednak najczesciej jest tak ze powietrze schodzi powoli i

> mozna dopompowac na stacji. Lipa jest tylko jak opone przetniesz wtedy tylko assistance i

> holowanko.

No wlasnie, a jak masz zapas to 15 min i jedziesz dalej ok.gif

Swiadoma rezygnacja z kola jest IMHO kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dojazdówkę mam przykręconą do podłogi w tej delikatnej wnęce po lewej stronie bagażnika (po prawej nie da się przykręcić, bo środek koła wypada w zagłębieniu na butlę).

Koło przykręcone mam oryginalnym "motylkiem" z tym metalowym kielichem, do długiej nakrętki która z jednej strony jest przykręcona śrubą do podłogi (śruba od dołu wyszła nad metalową osłoną tłumika).

Dzięki temu koło nie wala się po bagażniku tylko trzyma się w jednym miejscu.

Sprejom nie ufam, bo są takie uszkodzenia, że możemy sobie co najwyżej popsikać jak nam się wkręt wbije (a takiego już złapałem z 2 razy, raz zrobione z nim kilkaset km - powietrze nie uchodziło wink.gif )

Niestety nad kołem w bocznej ściance jest uchwyt na zakupy którego funkcjonalnosc jest znacząco ograniczona(u mnie i tak zawsze tam była torba z najpotrzebniejszymi narzędziami, olejem, kluczem do kół, itd. która nadal tam jest), ale rozwiązałem to montażem haczyka na zakupy (ze skody/ VW) do półki, tak jak w manualu - http://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=79&t=94&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O którym lacetti rozmawiamy?

> Bo wcześniej maiłeś w podpisie i kombi i sedan?

Osobiście nigdy w podpisie kolegi jago42 nie widziałem informacji, że posiada nadwozie kombi (temat śledziłem na bieżąco, odpisałem dopiero gdy usiadłem do komputera).

Więc zanim się kogoś poprawi warto informację zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście nigdy w podpisie kolegi jago42 nie widziałem informacji, że posiada nadwozie kombi

> (temat śledziłem na bieżąco, odpisałem dopiero gdy usiadłem do komputera).

> Więc zanim się kogoś poprawi warto informację zweryfikować.

No to mało widziałeś.. smile.gif

Temat nie jest od dzisiaj

Niestety nie mogę znaleźć w historii google tego temtu, ale jest z podobnego czasu

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mało widziałeś..

> Temat nie jest od dzisiaj

Wiem, dlatego napisałem, że temat śledziłem na bieżąco, a że z telefonu nie lubię pisać obszernych wiadomości to odpisałem z pewnym "poślizgiem". wink.gif

> Niestety nie mogę znaleźć w historii google tego temtu, ale jest z podobnego czasu

> link

Doskonale widać w kopii Google tematu który podlinkowałeś że kolega jago42 posiada/posiadał nubirę 2 w wersji kombi z silnikiem 1,6, oraz lacetti 1,4 sedan smile.gif

Dodatkowo pragnę zauważyć, że ten sam kolega około miesiąc temu pytał o instalację gazową (co jest po części związane z sposobem montażu dojazdówki) do lacetti 1,4 - http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post287444480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mało widziałeś..

> Temat nie jest od dzisiaj

> Niestety nie mogę znaleźć w historii google tego temtu, ale jest z podobnego czasu

> link

Dzięki serdeczne za wszystkie porady. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Lacetti sedan a przedtem miałem Nubirę kombi ale jeszcze daewoo. Pozdrawiam!!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.