Skocz do zawartości

Zaciski Palio 240 vs 257


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak rozroznic na podstawie zdjec obydwa zaciski ?? Bo patrzac na pojemnosci jest to loteria, gdyz do 1.2 montowano 240 jak i 257, przy 1.4 podobnie. Do 1.6 szly tylko 257 wiec one odpadaja. Sa jakies charakterystyczne punkty?? Niestety zapytanie sprzedawcy o srednice tarczy w 99% konczy sie odpowiedzia ze oni nie wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze, miałem 240 na 52

Bo miałeś pewnie od kogoś kto zrobił wcześniej mixa, zacisk od 257 + jarzmo z 240, bo w sumie poza średnicą tłoczka to jarzmo tylko różni te dwa rodzaje hampli. Właśnie najmocniejszy zestaw pod 13 to mix: zaciski od 257, jarzma od 240 i do tego duży klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo miałeś pewnie od kogoś kto zrobił wcześniej mixa, zacisk od 257 + jarzmo z 240, bo w sumie poza

> średnicą tłoczka to jarzmo tylko różni te dwa rodzaje hampli. Właśnie najmocniejszy zestaw pod

> 13 to mix: zaciski od 257, jarzma od 240 i do tego duży klocek

a czy moze odpowiednie jarzmo posiadaja jakies zaciski z punto ?? Bo szczerze to jest ich o wiele wiecej i latwiej cos wybrac. Lata temu gdy szukalem zaciskow 257 to 3 razy kupilem zaciski z 240 i sprzedawalem je dalej Teraz gdy potrzebuje 240 to kupuje 257 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnią się grubością jarzma w miejscu gdzie przykręcone jest do zwrotnicy. 240tka ma 11mm a 257

> jest grubsza wymiaru nie pamiętam.

Jarzmo od 257 ma w tym miejscu ok.15mm, wiem bo frezowałem jarzma o 4-5mm aby weszła tarcza bez podkładania dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jarzmo od 257 ma w tym miejscu ok.15mm, wiem bo frezowałem jarzma o 4-5mm aby weszła tarcza bez

> podkładania dystansu

ale rozumiem, ze wysokosc jarzma rowniez jest inna, gdyz z czegos te 17mm roznicy tarczy musi wynikac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale odsadzenie zacisku wzgledem tarczy a adaptacja klockow 257 do zacisku 240 to co innego

Tak przy okazji klocków do tarcz 240 to mam pytanie jak dokładnie ma wyglądać ta adaptacja klocka? Wcześniejsze tematy mówiły o przyszlifowaniu klocka, tylko w którym miejscu to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji klocków do tarcz 240 to mam pytanie jak dokładnie ma wyglądać ta adaptacja klocka?

> Wcześniejsze tematy mówiły o przyszlifowaniu klocka, tylko w którym miejscu to zrobić?

trzeba przyszlifowac wewnetrzny klocek idacy przy tloczku, w miejscu gdzie bedzie blokowal sie o prowadzenie. Przykladajac klocek odrazu widac gdzie szlifowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 240 vs 257

mam jeszcze jedno pytanko. Czy ja dobrze widze, ze jarzmo z 257mm posiada jakis jezyczek lub wypustke pomiedzy srubami mocujacymi jarzmo do zwrotnicy ?? a jarzmo z 240mm nie posiada takiego jezyczka

Przyklad:

257

allegro_zdjecia3c0c27b1-93e7-4588-b6c8-cabafbb2b24e.JPG

240

408aeb2e6dc622b4med.jpg

ps. jezeli potrzebuje same jarzma to one sa chyba takie same dla obydwu stron jezeli sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to sadze ze oficjalnie moze to byc znak rozpoznawczy

> Ps. jarzma na obydwie strony sa takie same co nie

Ale to są 257, nie zrozumiałeś mnie zlosnik.gif

Dawniej miałem u siebie 257, to te z fotki powyżej, a teraz mam 240

Jarzma L i P są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.