Skocz do zawartości

Jakie dobre wycieraczki+ jak polerować szyby.


Mayo

Rekomendowane odpowiedzi

> Super hiper Valeo za +300 PLN się popsuły i przy okazji porysowały szyby.

> W związku z powyższym jakie są dobre wycieraczki do Peugeot 407 i czy da się wypolerować przytarcia na szybie czołowej?

Wątek o polerowaniu szyby jakiś tekst

Polecam wycieraczki Bosch Aerotwin. Takie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Denso! Zwykłe (dałem 60zł) albo hybrydowe. Ew. Nippon Wiper Blades (NWB) od Toyoty, ale to to samo, tyle że kosztuje 120zł grinser006.gif Jak tanie do częstej zmiany to tylko Alca, ale przed zakupem otworzyć opakowanie i wybrać takie gdzie szkielet nie ma luzów. Zaufaj mi, mam fioła na punkcie dobrze działających wycieraczek, już chyba wszystko wypróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem testy porównawcze zwykłych wycieraczek. Jedną zakładałem innej firmy drugą innej. Po kilku latach najlepsze okazały się Champion-y. Najtrwalsze i najlepiej zbierają, bez smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Denso! Zwykłe (dałem 60zł) albo hybrydowe.

Yes Yes Yes potwierdzam stwierdzenie! ok.gif Z naciskiem na hybrydowe. Ładnie wyglądają i nie zamarzają tak jak inne. Już nie chce innych. A mam doświadczenia z Bosch, Valeo i innymi tańszymi i Denso biją inne na glowę yay.gif

> mam fioła na

> punkcie dobrze działających wycieraczek, już chyba wszystko wypróbowałem.

palacz.gifok.gif ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super hiper Valeo za +300 PLN się popsuły i przy okazji porysowały szyby.

> W związku z powyższym jakie są dobre wycieraczki do Peugeot 407 i czy da się wypolerować przytarcia

> na szybie czołowej?

Powiedz, że żartujesz, że wydałeś 300 zł na wycieraczki? smile.gif Tyle to ja nie wydałem na wszystkie wycieraczki w moich pięciu autach jakie posiadałem na przestrzeni 10 lat smile.gif Wczoraj kupiłem Bosch Eco, komplet około 45 zł, zbierają super smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alca to chłam, kupilem jedna od nowosci nie zbiera 1/3 dlugosci

Tak jak mówiłem: trzeba sprawdzić sztywność szkieletu przez zakupem, przerabialiśmy to już z kolegą kilka razy. Jak sprawdzisz i wybierzesz sztywne, to są naprawę ok, ale mniej trwałe od droższych i mają problemy na większym mrozie - robią się za sztywne.

Denso wypadają najlepiej cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych autach używałem Motguma i w sumie było dobrze. Do 407 kupiłem Motguma i od nowości nie zbierały zbyt dobrze w okolicach czujnika deszczu, co kończy się niekiedy szaleństwem wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alca to chłam, kupilem jedna od nowosci nie zbiera 1/3 dlugosci

Alca mi kiedyś jakieś 4 lata wytrzymały bez żadnego podskakiwania, smużenia, mazania, itp.

Ale to było ze 7 lat temu jak je kupiłem i kosztowały 7zł/szt, teraz koło 13zł i jakość już nie ta, ale i tak lepszych nie spotkałem jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję jakieś kagery czy maxgeary. Kosztują poniżej 30zł a spokojnie 6 miesięcy wytrzymuja, wymieniam na wiosnę i przed zimą ok.gif Nie widzę żadnego uzasadnienia do kupowania wycieraczek za więcej PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super hiper Valeo za +300 PLN się popsuły i przy okazji porysowały szyby.

> W związku z powyższym jakie są dobre wycieraczki do Peugeot 407 i czy da się wypolerować przytarcia

> na szybie czołowej?

Testowałem kilka modeli i szału nie było. M.in. Motugum się nie sprawdza jako przeciwbieżne 700mm.

Najlepiej do tej pory to Kager.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Denso! Zwykłe (dałem 60zł) albo hybrydowe. Ew. Nippon Wiper Blades (NWB) od Toyoty, ale to to

> samo, tyle że kosztuje 120zł Jak tanie do częstej zmiany to tylko Alca, ale przed zakupem

> otworzyć opakowanie i wybrać takie gdzie szkielet nie ma luzów. Zaufaj mi, mam fioła na

> punkcie dobrze działających wycieraczek, już chyba wszystko wypróbowałem.

W P407 są przeciwbieżne, płaskie wycieraczki dł. 700mm.

Takie same np. jak w Fordzie Galaxy albo VW Sharanie.

To inna bajka niż szkieletowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem uzasadnieniem jest krzywizna przedniej szyby. W samochodach w których jest bardziej płaska, gorsze wycieraczki działają dobrze i dłużej. I rys na szybie - to też ma wpływ na trwałość.

Tylko nie MotGum, raz kupiłem i byłem bardzo zadowolony, następne były do niczego, później dałem im "ostatnią szansę" i szybko zrobiła się tragedia a pod koniec wypadały gumki ze stelaża. W zeszłym roku postanowiłem sprawdzić raz jeszcze czy coś się zmieniło i znowu to samo - zostawiały po kilku tygodniach smugę na środku a potem gumki zaczęły się same wysuwać, dobrze że szkieletem szyby nie porysowałem facepalm%5B1%5D.gif

A płaskie to raczej do samochodów które fabrycznie miały takie, jak widzę te wszystkie odstające przejściówki... eh. Albo te pomazane na brzegach wycierania szyby, bo końcówki płaskich odstają od szyby na krzywiznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze kupuje Valeo o takie. Zwykle w desczowej Irlandii starczaja mi na 2 lata. Teraz

> zaryzykowalem i kupilem jakies plaskie Boscha po prostu zeby sprawdzic co warte, ale Valeo

> dziala i dziala i nie chce sie popsuc

Mi valeo 650 po trzech miesiącach już smuży :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Motgum szkieletowe (czyli klasyczne), faktycznie czasami są kiepsko zaciśnięte i trzeba poprawić kombinerkami, ale generalnie jestem zadowolony.

Ostatnia partia (kupowałem tydzień temu) jest ok.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze kupuje Valeo o takie. Zwykle w desczowej Irlandii starczaja mi na 2 lata. Teraz

> zaryzykowalem i kupilem jakies plaskie Boscha po prostu zeby sprawdzic co warte, ale Valeo

> dziala i dziala i nie chce sie popsuc

Może trochę przesadziłem że dałem+300, ale na pewno dałem +200 PLN właśnie za takie wycieraczki. Ogólnie są bardzo fajne, dobrze zbierają, są ciche. Trochę nerwa złapałem, że mi się szyba porysowała, ale to nie do końca wina wycieraczki- kiedyś ktoś przez przypadek włączył wycieraczki, na szybie był lód w kształcie łańcucha górskiego i musiał połamać się plastikowy element konstrukcji ramki trzymającej pióro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie MotGum, raz kupiłem i byłem bardzo zadowolony, następne były do niczego, później dałem im

> "ostatnią szansę" i szybko zrobiła się tragedia a pod koniec wypadały gumki ze stelaża. W

> zeszłym roku postanowiłem sprawdzić raz jeszcze czy coś się zmieniło i znowu to samo -

> zostawiały po kilku tygodniach smugę na środku a potem gumki zaczęły się same wysuwać, dobrze

> że szkieletem szyby nie porysowałem

> A płaskie to raczej do samochodów które fabrycznie miały takie, jak widzę te wszystkie odstające

> przejściówki... eh. Albo te pomazane na brzegach wycierania szyby, bo końcówki płaskich

> odstają od szyby na krzywiznach.

A myślałem, że tylko ja do motgumów mam takiego pecha... Wycieraczki, które miałem od nowości w Ceedzie to jakaś tragedia była ze smużeniem (forum ceeda potwierdza). Kupiłem jakieś płaskie motguma i ... zaraz po założeniu - smugi, smugi, smugi. Dobrze, że kupowałem w deszczowy dzień - wróciłem do sklepu - gość wymienił, założyłem kolejną nową i ... smugi. Przyszedł na parking sam obejrzeć - ewidentnie tragedia. Kupiłem zwykłe, marketowe i póki co czyszczą idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz, a ja od 3 lat w swoich samochodach tylko tego uzywam i nie mam powodow do narzekan

u mnie te arełotłiny sa jakies za bardzo bananowate i w miejscu mocowania wycieraczki nie ma docisku odpowiedniego.... wczoraj troche podgrzalem i podgialem, jest lepiej ale i tak mnie to wkurza 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heyner hybrid

Zamówiłem ale jakieś allseason. Ten Heyner to jakaś chyba ALCA ulepszona. Że niby jest tam specjalna hipersuper gumka co jest miękka nawet zimą. hmm.gif Za 5 i pół dychy z przesyłką dają 2 płaskie wycieraczki + adapter + po sztuce zapasowych gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem ale jakieś allseason. Ten Heyner to jakaś chyba ALCA ulepszona. Że niby jest tam

> specjalna hipersuper gumka co jest miękka nawet zimą. Za 5 i pół dychy z przesyłką dają 2

> płaskie wycieraczki + adapter + po sztuce zapasowych gumek.

Mam takie w grande punto i żeby jakoś fajnie ściągały to nie powiem, zostawiają pasy z wody. Zawsze kupowałem alca szkieletowe i były ok. Płaskie Heyner są po prostu beznadziejne w moim przypadku. Tez dostałem komplet plus gumki plus adaptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie w grande punto i żeby jakoś fajnie ściągały to nie powiem, zostawiają pasy z wody.

No to żeś mnie pocieszył frown.gif

najwyzej pójdą do kosza i kupię płaskie Boscha. Fabrycznie były płaskie to nie ma sensu zmieniać na szkieletowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super hiper Valeo za +300 PLN się popsuły i przy okazji porysowały szyby.

> W związku z powyższym jakie są dobre wycieraczki do Peugeot 407 i czy da się wypolerować przytarcia

> na szybie czołowej?

ALCA, tania i dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to żeś mnie pocieszył

> najwyzej pójdą do kosza i kupię płaskie Boscha. Fabrycznie były płaskie to nie ma sensu zmieniać na

> szkieletowe

Spokojnie, może ja mam takie akurat. Twoje mogą być OK. Załóż jak przyjdą i podziel się opinią. Jeszcze nie zakładałem zapasowych gumek, może zapasowe będą lepsze na razie poza 2 - 3 pasami, ściągają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam P307, Alca zupelnie sie nie sprawdzila... nawet hybrydowe leza w piwnicy na jakas awarie. Albo fabryczne (cena zabija), albo polecam tureckie Silbak w naszym przypadku (konstrukcji mechanizmu wycieraczek) IMO najlepszy stosunek cena/jakosc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez zawsze kupowalem, ale skuszony opiniami i cena kupilem motogumy, na poczatku troche halasowaly

> ale teraz sa naprawde super

jakie długości i jakie wycieraczki?

Bo mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tę firmę. oslabiony.gif

Raz się trafią super a nieraz od razu do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załóż jak przyjdą i podziel się opinią.

Szajs i guano. Lewa za bardzo sprężynowała, musiałem ją rozginać żeby jako tako zbierała. Prawa nawet po wymianie gumki nie zbiera na środku dokładnie w okolicach mocowania ramienia do wycieraczki.

Musiałem sie solidnie napracować żeby jakoś dało sie jeździć. Tak czy inaczej płaskie wycieraczki Hayner all season to lipa jakich mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szajs i guano. Lewa za bardzo sprężynowała, musiałem ją rozginać żeby jako tako zbierała. Prawa

> nawet po wymianie gumki nie zbiera na środku dokładnie w okolicach mocowania ramienia do

> wycieraczki.

> Musiałem sie solidnie napracować żeby jakoś dało sie jeździć. Tak czy inaczej płaskie wycieraczki

> Hayner all season to lipa jakich mało

Czyli ALCA po zmianie nazwy niestety się popsuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pff ja zawsze montuje motogumy

Zawsze, tzn. jak często musisz je wymieniać? palacz.gif Jak ktoś w wątku obok napisał: a ja zawsze wymieniam łożysko od strony wlewu paliwa, bo u mnie działa i u kolegi też... Dużo zależy od kształtu szyby i od tego jaki komplet się trafi. Jednym 10 kompletów trafi się ok (tylko co to za wycieraczki których potrzeba 10 kompletów zużyć?), innym jak mnie - 4 komplety pod rząd do niczego. Nie wypadają ci gumki ze stelaża jak mnie w 2 kompletach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mitsu gumy były kupion w tamtym roku na poczatku zimy - a z powodu ceny nie cackałem się i nie raz jeździły po lodzie zlosnik.gif

Do tej pory nie hałasują i dobrze ściągają deszcz.

Tato używa motogum od lat.

Z kolei wiem że niektóre tańsze to co chwile padają - np te w niebieskich opakowaniach z tesco (nie pamiętam firmy).

A z mocowań nie wypadają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu zaryzykowałem i kupiłem na targu jakieś płaskie Chińczyki do mojej XP po 15 zł za sztukę. Tyłka nie urywają, ale śmigają do dzisiaj bez większych problemów yay.gif

Jak za pół roku padną to kupię następne takie same - i tak będzie taniej niż jakieś firmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.