Skocz do zawartości

olej silnikowy ENEOS - ktos to zna


zmitradj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy później...

> nie wiem co tam wpakowali, że tyle kasy za nie chcą - IMHO nie warto przepłacać ca 100pln/litr

> (cena z ich esklepu)

Nie wiem, jak sprawdzałeś, ale do galanta polecany olej z eneosa kosztuje na stronie importera 52,5 zł/l, ale - 36,5 zł/l. np tu: http://eneos-oleje.pl/oleje-silnikowe-2/eneos-premium-hyper-multi-5w30/.

Czy warto? Niech każdy decyduje sam. Eneos to olej zalewany w fabrykach, zresztą na tej stronie jest filmik z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak sprawdzałeś, ale do galanta polecany olej z eneosa kosztuje na stronie importera 52,5

> zł/l, ale - 36,5 zł/l. np tu:

> http://eneos-oleje.pl/oleje-silnikowe-2/eneos-premium-hyper-multi-5w30/.

> Czy warto? Niech każdy decyduje sam. Eneos to olej zalewany w fabrykach, zresztą na tej stronie

> jest filmik z hamowni.

zwróć klonie uwagę na datę postów, na początku roku nie było innych sprzedawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> w warsztacie serwisant polecil mi olej silnikowy ENEOS do galanta '02, 2.0 benz. 5W-30 nie znam tej

> marki, mial ktos z tym stycznosc warte to grzechu ??

> dzieki z gory

dobry olej, bylem na prezentacji jak wchodzili do polski, polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> dobry olej, bylem na prezentacji jak wchodzili do polski, polecam

no powiem tak... odswiezam kotleta. Od wymiany minelo 10 miesiecy zrobione okolo 10 tys i dalej jest git, nic nie klepie silnik pracuje jak przed wymiana wiec uwazam, ze pieniadze nie sa wyrzucone w bloto. Wymiana wychodzi za kolejne 3 tysiace wiec tak jakby poczatek konca zimy. Zastanawiam sie czy nie zrobic tego wczesniej ,za nim nie przyjda prawdziwe mrozy bo olej bedzie mial juz troche nalatane. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię trochę wątek....

jakieś 10tyś temu w Hanuli podczas serwisu zaproponowali mi właśnie ENEOS 5W-30 Premium Hyper - szczerze, nie słyszałem o tej firmie (podobnie jak podczas stłuczki o TU Gefion ;) )... przejechane ponad 10 tyś... i nic nie mogę powiedzieć, bo to by trzeba chyba ze 300tyś najechać na jednej marce aby coś rzec sensownego....

W każdym bądź razie jak osiągnę pułap 150tyś (15tyś od wymiany) wymienię na ten sam, a i do skrzyni powoli się przymierzam wymienić olej - będzie ENEOS...

Jak ktoś ma jakieś uwagi co do tej marki to proszę śmiało pisać, może zmienię zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.11.2020 o 21:53, Ariibyd napisał:

Odkopię trochę wątek....

jakieś 10tyś temu w Hanuli podczas serwisu zaproponowali mi właśnie ENEOS 5W-30 Premium Hyper - szczerze, nie słyszałem o tej firmie (podobnie jak podczas stłuczki o TU Gefion ;) )... przejechane ponad 10 tyś... i nic nie mogę powiedzieć, bo to by trzeba chyba ze 300tyś najechać na jednej marce aby coś rzec sensownego....

W każdym bądź razie jak osiągnę pułap 150tyś (15tyś od wymiany) wymienię na ten sam, a i do skrzyni powoli się przymierzam wymienić olej - będzie ENEOS...

Jak ktoś ma jakieś uwagi co do tej marki to proszę śmiało pisać, może zmienię zdanie ;)

Skrzynie i tylne napędy w Hondach preferują jednak oryginały od Hondy... 

To tak od użytkownika dwóch Hond od w sumie 150kkm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aviator napisał:

To Honda takowe produkuje? 😉

Piszę o tych z logo Hondy. Nie doktoryzowałem się z płynów w Hondach, ale nawet odpowiedniki Ravenola nie do końca podchodzą. Wróciłem do ori, wróciło wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pipper napisał:

Piszę o tych z logo Hondy. Nie doktoryzowałem się z płynów w Hondach, ale nawet odpowiedniki Ravenola nie do końca podchodzą. Wróciłem do ori, wróciło wszystko do normy.

Ale wiesz, że olej z logo producenta może produkować jedną firma, a potem inna, w zależności z kim podpisano umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aviator napisał:

Ale wiesz, że olej z logo producenta może produkować jedną firma, a potem inna, w zależności z kim podpisano umowę...

Zdaję sobie sprawę z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.