Skocz do zawartości

maskowanie kabli do TV


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

> sąsiad nie byłby zadowolony

hehe.gif Pogadaj, może się zgodzi.

Jeśli nie to meselek w dłoń, w drugą młotek i jazda. Później jeszcze tylko pobawisz się w: "walę tynki" i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

Jak jakiś nowoczesny wystrój wnętrza to może "kręgosłup na kable"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

a czemu chowanie w ścianę nie wchodzi w grę? Możesz katówką wyciąć bruzdę i ładnie wkomponować korytko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu chowanie w ścianę nie wchodzi w grę? Możesz katówką wyciąć bruzdę i ładnie wkomponować

> korytko

3 lata temu remont w pokoju, nie wiem z czego jest ściana, ale elektrycy mieli problem, żeby dziury pod puszki zrobić rotfl.gif Poza tym nie chce mi się syfu robić, dlatego chcę się zorientować jakie są inne możliwości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 lata temu remont w pokoju, nie wiem z czego jest ściana, ale elektrycy mieli problem, żeby dziury

> pod puszki zrobić Poza tym nie chce mi się syfu robić, dlatego chcę się zorientować jakie są

> inne możliwości

Sa specjalne peszle oslaniajace kable w postaci spirali wyglada estetycznie i jest nie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 lata temu remont w pokoju, nie wiem z czego jest ściana, ale elektrycy mieli problem, żeby dziury

> pod puszki zrobić Poza tym nie chce mi się syfu robić, dlatego chcę się zorientować jakie są

> inne możliwości

Uwierz mi - warto odpękać trochę bałaganu i zrobić podejście w ścianie.

U mnie w puszce jest kabel antenowy i prąd - stamtąd podprowadzone jest to do TV - święty spokój na całe życie ok.gif

287522954-IMG-20140211-00695.jpg

post-14422-14352523180192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

Jak nie chcesz ryć "w ścianie", to zrób wypust "na ścianie". Dwa paski płyty g-k złóż "w trójkąt" i przymocuj na profilach. Zaszpachluj na równo i zamaluj jak resztę ściany. Brudzenia znacznie mniej niż kucie, ale będziesz miał ścianę, z delikatną (zależną od oczekiwanego przekroju na kable) wypustką.

Dlaczego "korytko wygląda tragicznie"? Chyba że mówisz o zwykłych korytkach PCV, to tak. Ale na allegro jest w pinezkę listew do kabli do wyboru do koloru. Niektóre całkiem ładne. Tylko pomaluj to farbą do ściany, aby jak się nie odróżniała i też może być.

Dodatkową opcją jest bezprzewodowe HDMI, ale to i tak pozostaje dociągnięcie fazy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

Ostatnio musiałem zamaskować nieprzewidziane kable od wieży do TV. W Castoramie kupiłem chromowaną rurkę od karnisza i naciąłem w niej przez całą długość szczelinę troszkę węższą niż przewody. Rurka około 18mm średnicy, zmieściłem zasilanie, skrętkę, hdmi, i dwa głośnikowe 2x2,5 i antenowy. Nacięta szczelina jest od strony ściany, całość wygląda bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dosyć oryginalny pomysł i może to całkiem dobrze wyglądać hmm.gif

ja musiałbym zmieścić 2 x HDMI, skrętkę przyszłościowo, zasilanie, opytyk i koncentryk

jak naciąłeś tą rurkę? szlifierka?

mógłbyś pokazać (może być na priv) jak to się prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w puszce jest kabel antenowy i prąd - stamtąd podprowadzone jest to do TV - święty spokój na

> całe życie

Hej, ja też tak mam, nawet czajnik w tym samym miejscu zlosnik.gif

11022014631_zpsde5da866.jpg

Fota robiona na szybko przed chwilą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

miałem ten sam problem bo zgapiłem się i nie zrobiłem korytka przed tynkami blush.gif

Ostatecznie wybrałem maskownice z czarnego szkła

dokładnie taką przykład

Póki co mam pod nią 4 x hdmi 1 x kabel antenowy i 2 x słuchawkowy i kabel od TV. Miejsca jeszcze sporo. Wygląda fajnie a dodatkowo w moim przypadku mam TV z ramką z czarnego szkła i całość wygląda spójnie. Minusem może być tylko cena bo do tanich taka maskownica nie należy . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwierz mi - warto odpękać trochę bałaganu i zrobić podejście w ścianie.

> U mnie w puszce jest kabel antenowy i prąd - stamtąd podprowadzone jest to do TV - święty spokój na

> całe życie

Czym namalowałes to czerwone kółko? Ładny lakier!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu chowanie w ścianę nie wchodzi w grę? Możesz katówką wyciąć bruzdę i ładnie wkomponować

> korytko

Korytko? Aby to mialo sens i umożliwiało łatwe przekładanie kabli, trzeba w ściane wrzucić kanał wentylacyjny ( najprostsze rozwiązanie ) o wymiarach o ile pamiętam 5x10 - pod to trzeba wyryć jeszcze większy kanał, żeby weszło ok.gif Przy żelbetonie - dwa razy przećwiczone - raz spalony Bosch, raz fachman, który miałam wrażenie, że nam zapłaci, byleby tylko nie musiał kończyć tego, ale udało się - efekt, jak wszyscy piszą - warty świeczki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korytko? Aby to mialo sens i umożliwiało łatwe przekładanie kabli, trzeba w ściane wrzucić kanał

> wentylacyjny ( najprostsze rozwiązanie ) o wymiarach o ile pamiętam 5x10 - pod to trzeba wyryć

> jeszcze większy kanał, żeby weszło Przy żelbetonie - dwa razy przećwiczone - raz spalony

> Bosch, raz fachman, który miałam wrażenie, że nam zapłaci, byleby tylko nie musiał kończyć

> tego, ale udało się - efekt, jak wszyscy piszą - warty świeczki

pod warunkiem że TV wisi nad szafką RTV. Ja tak mam zrobione żeby podpiąć się do amplitunera. Ale jak ktoś chce mieć tylko TV to opcja z puszką jest dużo lepsza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

ja w sypialni mam zrobiona zabudowe taka meblowa taki panel i pod nim ida kable ale tez do tej plyty dochodza meble wiec to ma jakis sens i ladnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

no dobra, trza się wziąć za robotę zlosnik.gif

DSC06877.JPG

prawdopodobnież spróbuję na dzień dobry wspomniany w tym wątku motyw ze zwykłą naciętą od strony ściany rurką zlosnik.gif Jak się nie uda to poleci linkowana też tutaj maskownica. Chociaż wolałbym rurkę, bo mniejsza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, trza się wziąć za robotę

> prawdopodobnież spróbuję na dzień dobry wspomniany w tym wątku motyw ze zwykłą naciętą od strony

> ściany rurką Jak się nie uda to poleci linkowana też tutaj maskownica. Chociaż wolałbym

> rurkę, bo mniejsza

tak kraze wokol tego tematu niezdecydowany jak dziewica przed pierwszym razem i z jednej strony chcialbym podciagnac gniazda wyzej za tv, a z drugiej sie krepuje.

Mam jedna sciane dedykowana na TV, choc na 100% nigdy nie mozna byc pewien, ze bedzie tam zawsze i nigdy go nie przeniose. Planowalismy, ze TV bedzie stal na jakiejs niskiej szafce, jak u Ciebie na zdjeciu, ale podwieszony ma jedna zasadnicza zalete - jest blisko sciany, a nie pol metra od niej. Ma tez jednak jedna zasadnicza wade - jakis dekoder, blueray, kino domowe, wieza, etc. - wszystko w szafce pod nim, czego nie da sie podwiesic na plask w szafie, czy zamaskowac.

Jak AKowicze godza wade z zaleta, zeby wyszla wartosc dodana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak kraze wokol tego tematu niezdecydowany jak dziewica przed pierwszym razem i z jednej strony

> chcialbym podciagnac gniazda wyzej za tv, a z drugiej sie krepuje.

> Mam jedna sciane dedykowana na TV, choc na 100% nigdy nie mozna byc pewien, ze bedzie tam zawsze i

> nigdy go nie przeniose. Planowalismy, ze TV bedzie stal na jakiejs niskiej szafce, jak u

> Ciebie na zdjeciu, ale podwieszony ma jedna zasadnicza zalete - jest blisko sciany, a nie pol

> metra od niej. Ma tez jednak jedna zasadnicza wade - jakis dekoder, blueray, kino domowe,

> wieza, etc. - wszystko w szafce pod nim, czego nie da sie podwiesic na plask w szafie, czy

> zamaskowac.

> Jak AKowicze godza wade z zaleta, zeby wyszla wartosc dodana?

po co Ci gniazdka wyżej? Zrób gniazdka normalnie nisko + korytko i zawsze będziesz wygrany zlosnik.gif

Rodzice robili w zeszłym roku remont i tak właśnie jest waytogo.gif

na dekoder czy inny sprzęt nic nie wymyślisz, chyba, że schowasz do szafki... (a jest to możliwe, bo z nowymi TVkami można sparować np dekoder i wystarczy, że koło niego leży czujka podczerwieni z telewizora i wszystko bangla jednym pilotem zlosnik.gif )

mi się TV stojący nie podoba po prostu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co Ci gniazdka wyżej? Zrób gniazdka normalnie nisko + korytko i zawsze będziesz wygrany

> Rodzice robili w zeszłym roku remont i tak właśnie jest

> na dekoder czy inny sprzęt nic nie wymyślisz, chyba, że schowasz do szafki... (a jest to możliwe,

> bo z nowymi TVkami można sparować np dekoder i wystarczy, że koło niego leży czujka

> podczerwieni z telewizora i wszystko bangla jednym pilotem )

> mi się TV stojący nie podoba po prostu

ktora opcja ladniejsza?

a409b7512f3a02fb852bfa29b33295b9_800.jpg

z10841673Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to pewnie bardziej tak:

4.jpg

mozna dac korytko - kumpel tak zrobil z przewodu wentylacyjnego o przekroju prostokatnym, tylko na jakiej wysokosci dac wylot, zeby pasowal do roznych rozmiarow TV i nie konfliktowal z wieszakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna dac korytko - kumpel tak zrobil z przewodu wentylacyjnego o przekroju prostokatnym,

u rodziców jest jakiś profil aluminiowy po prostu, gdzieś w domu mam foto jak ściana rozbabrana była hmm.gif

> jakiej wysokosci dac wylot, zeby pasowal do roznych rozmiarow TV i nie konfliktowal z

> wieszakiem?

ja mam 'dół telewizora' na wysokości chyba 70cm o ile dobrze pamiętam i to jest imo max jeśli chodzi o wysokość

wylot dałbym na 100-110cm, uchwyt zawsze znajdziesz taki, żeby miał dziurę na środku zlosnik.gif

bez regulacji lewo / prawo

uchwyt_tv_mc566_mini.jpg

z regulacją

i-uchwyt-do-tv-32-63-regulowany-z-poziomica-uch022933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wylot dałbym na 100-110cm, uchwyt zawsze znajdziesz taki, żeby miał dziurę na środku

Nawet jeśli uchwyt nie będzie miał dziury w środku, a korytko wyjdzie dokładnie na jego środku - to później można wiertłem / otwornicą zrobić dziurę w tynku i korytku - pod uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie to pewnie bardziej tak:

Jeśli pod TV ma i tak stać mebel, to wieszanie TV uważam za bez sensu. Zwłaszcza, że dla dużego TV i tak dolna krawędź powinna optymalnie wypaść tuż nad takim meblem, o ile oczywiście mamy zamiar oglądać na siedząco, np. z fotela czy kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pod TV ma i tak stać mebel, to wieszanie TV uważam za bez sensu. Zwłaszcza, że dla dużego TV

> i tak dolna krawędź powinna optymalnie wypaść tuż nad takim meblem, o ile oczywiście mamy

> zamiar oglądać na siedząco, np. z fotela czy kanapy.

Uogólniasz.

Jeśli szafka ma np. 30 cm wysokości to nawet duży TV na niej będzie trochę za nisko.

Dochodzi też kwestia estetyki - powieszony bez stopki wygląda dużo ładniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli szafka ma np. 30 cm wysokości to nawet duży TV na niej będzie trochę za nisko.

W moim mniemaniu 30cm to nie jest szafka, tylko jakaś półka.

Przedstawiane na zdjęciach szafki są znacznie wyższe.

> Dochodzi też kwestia estetyki - powieszony bez stopki wygląda dużo ładniej

Kwestia gustu. Wolę fabryczną stopkę z ukrytymi za nią przewodami, niż najpiękniejszy nawet tunel na kable.

Natomiast bardzo ciekawe optycznie jest postawienie TV na wiszącej szafce i wtedy "szafka" może sobie mieć nawet 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, trza się wziąć za robotę

> prawdopodobnież spróbuję na dzień dobry wspomniany w tym wątku motyw ze zwykłą naciętą od strony

> ściany rurką Jak się nie uda to poleci linkowana też tutaj maskownica. Chociaż wolałbym

> rurkę, bo mniejsza

ten subwoofer do poprawki ! boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a on tam sobie tylko stoi czy jest podpiety i gra ? Bo przy takiej konfiguracji to on chyba tylko

> trzesie scianą a nie gra...

Akurat ludzki narząd słuchu -raczej- nie jest w stanie określić kierunku pochodzenia fal niskiej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę trzęsie i trochę gra

> mam go na środku pokoju postawić?

no... optymalnie by bylo.. ale poszuraj troszke od sciany i zauwazysz ze nagle masz inny zestaw audio w domu. No chyba ze to nie ma mocy i musisz sie posilkowac trzesącą sie sciana ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy macie jakoś ładnie zamaskowane kable do TV powieszonego na ścianie? Chowanie w ścianie nie

> wchodzi w grę... Korytko na ścianie? Wygląda tragicznie... może są jakieś 'ładne' rozwiązania?

może tak ?

287586703-tv.jpg

post-5018-14352523501783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.