Skocz do zawartości

1.6 CRDi Olej


Rekomendowane odpowiedzi

> 5W40, jak masz DPF to musi byc zgodny ze specyfikacja (poszukaj opisow na opakowaniu).

> Ja leje najtanszy lotos Hultaj podobnie albo lotos albo castrol. Po co robisz przeglad po 2,5kkm?

> Co 20kkm wg instrukcji.

W Aso twierdzili ze można by zrobić olej i filtry. 20 kkm to moim zdaniem w .uj jak na Diesla w Stilo jtd robiłem olej co 10-12kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO bez sensu jechać po 2500 km na przegląd i wydawać pieniądze (tym bardziej, że to ASO). Zrób pierwszy przegląd wcześniej - np. po 10 tysiącach km, potem już co 15-20 tysięcy (w zależności od warunków, w których auto jeździ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO bez sensu jechać po 2500 km na przegląd i wydawać pieniądze (tym bardziej, że to ASO). Zrób

> pierwszy przegląd wcześniej - np. po 10 tysiącach km, potem już co 15-20 tysięcy (w zależności

> od warunków, w których auto jeździ).

ja na olej jeżdzę tak jak mam przeglady gwarancyjne czyli co 30 tysi. Serwis nic nie mówi abym był częsciej tylko ze przy ostatnim miedzy 60 a 90 schlał tyle oleju ze sporo ponizej minimum było 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja na olej jeżdzę tak jak mam przeglady gwarancyjne czyli co 30 tysi. Serwis nic nie mówi abym był

> częsciej tylko ze przy ostatnim miedzy 60 a 90 schlał tyle oleju ze sporo ponizej minimum było

dokładnie, ja pierwszy raz olej w hyundai'u zmieniłem przy 30tyś jak w książce napisane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Aso twierdzili ze można by zrobić olej i filtry. 20 kkm to moim zdaniem w .uj jak na Diesla w

> Stilo jtd robiłem olej co 10-12kkm

Nie jedz z tym do ASO. Zrob to gdziekolwiek jak juz tak bardzo chcesz. Ja zmieniam co 20kkm wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie Albo raz w roku albo co tyle ile mowi producent. I zwykle wymienia sie czesciej bo DPF swoje

> doleje.

Hmm coś nie tak to albo częściej bo DPF brudzi albo tyle co mówi ASO 30kkm. Więc lepiej robić jak każdemu pasuje a co lejecie do swoich CRDi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm coś nie tak to albo częściej bo DPF brudzi albo tyle co mówi ASO 30kkm. Więc lepiej robić jak

> każdemu pasuje a co lejecie do swoich CRDi ?

Przeciez Ci juz napisalem najtanszy Lotos 5w40. Ostatnio w auchan kupilem 5l za 130zl. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzicie że jak na Deszla 30kkm to trochę za dużo jak na olej ?

Nie sądzicie. Mądrzejsze głowy nad tym myślały i skoro tak chcą to niech tak będzie. Zresztą jakoś mi się nie uśmiecha tracić czas i co 1,5 miesiąca jeździć na wymiany oleju co 10 tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm coś nie tak to albo częściej bo DPF brudzi albo tyle co mówi ASO 30kkm. Więc lepiej robić jak

> każdemu pasuje a co lejecie do swoich CRDi ?

mi leje serwis ale kiedyś zapaliła mi się lampka to kupiłem jakiś na BP za około 100 zeta litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> ja na olej jeżdzę tak jak mam przeglady gwarancyjne czyli co 30 tysi. Serwis nic nie mówi abym był

> częsciej tylko ze przy ostatnim miedzy 60 a 90 schlał tyle oleju ze sporo ponizej minimum było

To chyba norma, ja u siebie od pewnego czasu muszę przynajmniej 0,5 litra dolać między przeglądami chyba że to przebieg swoje zrobił bo już prawie 240kkm mam nalatane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba norma, ja u siebie od pewnego czasu muszę przynajmniej 0,5 litra dolać między przeglądami

> chyba że to przebieg swoje zrobił bo już prawie 240kkm mam nalatane

mój dopiero ma rok z kawałkiem, no już poltora

przebieg nieca 100 tysi wiec jeszcze na dotarciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ASO zgłosiłem bujający się fotel kierowcy i Pan zapytał o przebieg, a ja podałem, że dopiero 100 tysięcy więc dopiero co dotarty to powiedział, że żaden producent po takim przebiegu by tego nie naprawił w ramach gwarancji 270751858-jezyk.gif I oni też tego nie zrobili mad.gif ASO jest zajeb...te. Jak płacisz za przegląd to jesteś gość ale jak chcesz coś od nich na gwarancji to już niestety w większości przypadków intruz.

> mój dopiero ma rok z kawałkiem, no już poltora

> przebieg nieca 100 tysi wiec jeszcze na dotarciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w ASO zgłosiłem bujający się fotel kierowcy i Pan zapytał o przebieg, a ja podałem, że dopiero

> 100 tysięcy więc dopiero co dotarty to powiedział, że żaden producent po takim przebiegu by

> tego nie naprawił w ramach gwarancji I oni też tego nie zrobili ASO jest zajeb...te. Jak

> płacisz za przegląd to jesteś gość ale jak chcesz coś od nich na gwarancji to już niestety w

> większości przypadków intruz.

> > przebieg nieca 100 tysi wiec jeszcze na dotarciu

Jak mam serwis pod nosem w Toruniu ale tam nie potrafią naprawiać lub nie chce im się potrafić. Jeżdze wiec ponad 40km do Bydgoszczy i tak jakoś potrafią. W Toruniu ewentualnie zarówki wymieniam smile.gif. z tym sobie w miarę radzą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w ASO zgłosiłem bujający się fotel kierowcy i Pan zapytał o przebieg, a ja podałem, że dopiero

> 100 tysięcy więc dopiero co dotarty to powiedział, że żaden producent po takim przebiegu by

> tego nie naprawił w ramach gwarancji I oni też tego nie zrobili ASO jest zajeb...te. Jak

> płacisz za przegląd to jesteś gość ale jak chcesz coś od nich na gwarancji to już niestety w

> większości przypadków intruz.

> > przebieg nieca 100 tysi wiec jeszcze na dotarciu

To zależy od ASO ja na swoje nie narzekam, wręcz przeciwnie, jak mi się kończyła gwarancja bo niestety mam jeszcze model z 3 letnią to zaproponowali sami darmowy przegląd po tytułem co się da jeszcze na gwarancji wymienić i naprawdę sporo rzeczy powymieniali pomimo że przebieg miałem wtedy około 200 kkm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie mów, że serwisujesz w Toruniu na Lubickiej????

Dokładnie tak, nie miałem żadnych problemów z nimi wręcz przeciwnie, poza tym mam blisko do nich mogę nawet z buta ruszyć zlosnik.gif W Bydgoszczy robiłem pierwszy przegląd bo wtedy nie było jeszcze u nas Hyundaia i raz świece wymieniałem gwarancyjnie na które czekałem prawie dwa miesiące sciana.gif bo raz zamówili nie takie a potem ściemniali, że są nietypowe i trzeba czekać yikes.gif, także bydgoski serwis jakoś mnie nie urzekł, no chyba że się tam odmieniło przez te 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak, nie miałem żadnych problemów z nimi wręcz przeciwnie, poza tym mam blisko do nich

> mogę nawet z buta ruszyć W Bydgoszczy robiłem pierwszy przegląd bo wtedy nie było jeszcze u

> nas Hyundaia i raz świece wymieniałem gwarancyjnie na które czekałem prawie dwa miesiące bo

> raz zamówili nie takie a potem ściemniali, że są nietypowe i trzeba czekać , także bydgoski

> serwis jakoś mnie nie urzekł, no chyba że się tam odmieniło przez te 3 lata

w Toruniu miałem takie przejścia że szkoda gadać. Gdybym był blondynka może bym to przełknął ale mam pewna wiedzę ze średniej szkoły i takie kłamstwa mnie strasznie gryzą i zniechęcają do współpracy

jakbys jeździł przez pół roku co miesiąc na wyaplanie dpf i lewdo wrócił rocznym autem z zagranicznych wakacji gdzie kilka dni przed wyjazdem było u nich w serwisie pewnie też miałbyś inne zdanie. może po prostu miałem pecha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Toruniu miałem takie przejścia że szkoda gadać. Gdybym był blondynka może bym to przełknął ale

> mam pewna wiedzę ze średniej szkoły i takie kłamstwa mnie strasznie gryzą i zniechęcają do

> współpracy

> jakbys jeździł przez pół roku co miesiąc na wyaplanie dpf

i lewdo wrócił rocznym autem z

> zagranicznych wakacji gdzie kilka dni przed wyjazdem było u nich w serwisie pewnie też miałbyś

> inne zdanie. może po prostu miałem pecha ...

Ja filtra nie mam także jeden problem z głowy. A co do serwisu to u mnie w zasadzie nic się z autem nie działo w zasadzie przeglądy, akcje gwarancyjne i naprawy blacharskie tongue.gif także mało mieli okazji żeby coś zepsuć, ,a niestety na serwisie dopiero się dobrze poznasz jak się coś dzieje z autem przerabiałem to z serwisem renówki, też się za głowę złapałem jak zobaczyłem jaka jest wiedza (albo raczej niewiedza) serwisu ASO buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.