Skocz do zawartości

Centralny zamek


korsarz_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem mam problem z centralnym. Dzisiaj zamknąłem drzwi z pilota niby wszystko ok, ale jak już chciałem otworzyć to tylko kierunki mignęły a siłowniki ani drgną. Otworzyłem z klucza(ale tylko drzwi od kierowcy się odblokowały). Po dojechaniu do domu wyciągnąlem wszystkie kable spod deski. Przy jednym z "modułów" zaśniedzaiły dwa kable przeczyściłem ale to nie to. Komunikacja jest bo kierunki migają tak jakbym zamykał i otwierał. Miał jużktoś taki problem? Firma zamka nie znana, zakładany chyba w 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsza centralka padła po kilku latach użytkowania (chyba pięciu).

Styki były nie zaśniedziałe a osmolone. Do czyszczenia nawet się nie brałem, po obejrzeniu wnętrza. Zakupiłem sama centralkę i działa dalej wink.gif

Problem był ( w sumie nadal jest) w tym, że siłowniki nie są najlepiej zamontowane i do otwarcia/zamknięcia potrzeba dużo siły. Efektem tego jet przeciążanie centralki i zbyt duży prąd potrzebny do otwarcia/zamknięcia. Obecnie u mnie ewidentnie zasilanie ma za cienki kabel. Objawia się to tym, że jeśli odepnę któryś z tylnych siłowników, to wszystko działa jak należy, a jeśli mam podpięte wszystkie 4, to któryś tylny (z reguły lewy) nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest chyba to samo bo dzisiaj zamykałem wszystkie drzwi ręcznie oprócz kierowcy które udawało się zamykać z pilota. Otwierał się bez problemów. Ale upewnie się jeszcze jutro jak podmienie centralke od znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> master tylko w drzwiach kierowcy?

Tak.

Co do przewodów to od nich zacząłem właśnie i są ok. Wogóle ten centralny jest jakiś magiczny bo dzisiaj zaczął działać jak należy więc już nie znajde przyczyny. facepalm%5B1%5D.gif

Tylko już mnie to zaczyna denerwować bo to nie pierwszy raz jak coś było z nim nie tak, w grudniu jakoś nie reagował wogóle na pilota(drzwi otworzyłem z klucza ale odcinał zapłon) po ok 5min naprawiło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak post pod postem.

Tak z innej beczki: czy można wymienić część progów? bo u mnie tylko od początku tak około 30cm jest już liche. Na środku podniosłem cały bok i nawet się nie ukruszyło nic. Tak mam z obu stron.

Ps. ja już mam letnie opony ale pewnie tylko na dwa tygodnie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.