Skocz do zawartości

silnik 1.4 HDi (68ps)


tiestodaro

Rekomendowane odpowiedzi

> hej, chcialbym sie dowiedziec jak ten maluszek sprawuje sie w praktyce? egzemplarz, ktory mam na

> oku to citroen nemo z 2010roku, stan licznika oscyluje w granicy 200tys km , warto sie w to

> pakowac? ile wytrzymuje wspomniany wyzej silnik, doradzicie cos?

Generalnie to muł bagienny smile.gif

W P207 z 2009 (od nowości) to był za słaby silnik. Do tego paliwożerny smile.gif 7-8 /100 po Warszawie, na trasie tak do 90 to i owszem można było poniżej 5 zejść, ale to się jechać nie daje smile.gif więc na trasie też palił ~7 smile.gif

Wyprzedzanie (zwłaszcza w więcej niż kierowca osób na pokładzie) należało poprzedzić 3x ZdrowaśMario smile.gif i mieć pas startowy do wyprzedzenia TIRa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonka miała taki motor tyle ze w 206. Co do osiągów my nie narzekaliśmy ale może dlatego ze poprzednia właścicielka zrobiła program o czym dowiedziałem się w trakcie eksploatacji zlosnik.gif

206 miała 157000 km i przy silniku nie robiliśmy praktycznie nic jedyna usterka była wymiana uszczelniaczy na kolektorze ssącym a tak to olej i filtry. Spalanie od 4,3 w trasie do 7 w mieście. Minusem tego silnika jest kultura pracy no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małżonka miała taki motor tyle ze w 206. Co do osiągów my nie narzekaliśmy ale może dlatego ze

> poprzednia właścicielka zrobiła program

smile.gif

No widzisz, po pierwsze P206 jest o prawie ćwierć tony lżejsze od P207, po drugie jak był program to miał z 90KM

a my tu o standardowym mule bagiennym smile.gif

Fakt że Nemo może być sporo lżejsze od P207, co nie zmienia faktu że to najsłabsza jednostka jaka jest smile.gif

PS

Sprawdziłem smile.gif

Nemo waży 1090kg a P207 ~ 1300kg smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widzisz, po pierwsze P206 jest o prawie ćwierć tony lżejsze od P207, po drugie jak był program

> to miał z 90KM

Spokojnie devil.gif

> a my tu o standardowym mule bagiennym

> Fakt że Nemo może być sporo lżejsze od P207, co nie zmienia faktu że to najsłabsza jednostka jaka

> jest

> PS

> Sprawdziłem

> Nemo waży 1090kg a P207 ~ 1300kg

Nie pamiętam dokładnie ile waży 206 ale też do lekkich nie należy. Aż sam byłem zdziwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie to muł bagienny

rozumiem to doskonale, ale nie zalezy mi na osiagach, zdaje sobie sprawe, ze nie jest to samochod wyscigowy, ale jak wspomnialem wyzej ma pelnic role tzw"robola" uzywanego przez pracownikow

najistotniejsza sprawa jest dla mnie praca silnika i jego wytrzymalosc tzn ile jeszcze mozna przejechac na takim silniku ? mam okazje kupic taki samochod w dobrej cenie i gdyby nie ten przebieg 200tys, to raczej bym sie nie wachal bo autko bylo uzywane tylko na trasach i do tego w DE

niechcialbym sie wpakowac w tzw studnie bez dna dlatego wolalbym zapoznac sie z opiniami uzytkownikow wyzej wymienionej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie

> Nie pamiętam dokładnie ile waży 206 ale też do lekkich nie należy. Aż sam byłem zdziwiony

P206 1.4HDi70 waży jeszcze mniej od NEMO smile.gif 1061 kg smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem to doskonale, ale nie zalezy mi na osiagach, zdaje sobie sprawe, ze nie jest to samochod

> wyscigowy, ale jak wspomnialem wyzej ma pelnic role tzw"robola" uzywanego przez pracownikow

> najistotniejsza sprawa jest dla mnie praca silnika i jego wytrzymalosc tzn ile jeszcze mozna

> przejechac na takim silniku ? mam okazje kupic taki samochod w dobrej cenie i gdyby nie ten

> przebieg 200tys, to raczej bym sie nie wachal bo autko bylo uzywane tylko na trasach i do tego

> w DE

> niechcialbym sie wpakowac w tzw studnie bez dna dlatego wolalbym zapoznac sie z opiniami

> uzytkownikow wyzej wymienionej jednostki

No to będzie mało oszczędnym robolem dla pracowników smile.gif

silniki HDi są bardzo wytrzymałymi jednostkami zwłaszcza w porównaniu z dCi/CDi/TDCi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten silnik to najlepszy diesel - na równi z 2.0HDI 90/110KM w xantiach i xsarach.

To piszcie jeszcze w jakim aucie. Bo w nemo to żenada, nie jedzie i pali dużo. W trasie, a szczególnie na autostradzie, spalanie od 7 wzwyż. Jeśli się jeździ w trybie "emeryt" podwieszając but na balonach z helem, nie przekracza 80 km/h i wykorzystuje każdą pochyłość drogi do wrzucania luzu da się zejść do 4 litrów. I to przy jeździe na pusto. Po załadowaniu jest tylko gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To piszcie jeszcze w jakim aucie. Bo w nemo to żenada, nie jedzie i pali dużo. W trasie, a

> szczególnie na autostradzie, spalanie od 7 wzwyż. Jeśli się jeździ w trybie "emeryt"

> podwieszając but na balonach z helem, nie przekracza 80 km/h i wykorzystuje każdą pochyłość

> drogi do wrzucania luzu da się zejść do 4 litrów. I to przy jeździe na pusto. Po załadowaniu

> jest tylko gorzej...

No to nemo spore więc faktycznie może nie dawać rady - choć trochę dziwne bo ludzie jeździli berlingo 1.9d i jakoś można było 270751858-jezyk.gif

A ja jaździłem 1.4HDI tylko w C2 i tam dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja jaździłem 1.4HDI tylko w C2 i tam dawał radę.

Ja w ostatni urlop zrobiłem prawie 1000km 208-ką z 1.4HDI. W środku trzech dorosłych ludzi. Jazda po południowej Sardynii - kto był ten wie, kto nie był, to niech sobie uzmysłowi góry nad morzem. Czyli sporo pod górę, tyle samo w dół i trochę telepania po gruntówkach dojazdowych do plaż.

Cały urlop ogarnięty 1-ym bakiem. Równe 5L/100km wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cały urlop ogarnięty 1-ym bakiem. Równe 5L/100km wyszło.

Jelenia Góra - Katowice - Jelenia Góra, prędkości raczej przepisowe, chociaż jazda zdecydowana, autostrada max 140-145 i średnia z komputera po powrocie 8,5 l/100km. Dwulitrowe berlingo HDI przy podobnym stylu jazdy schodzi mi do 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może w silniku coś walnięte Przepustnica, jakiś czujnik, map sensor?

> Poza tym 140 dla takiej budy z takim silniczkiem to nie mało - spalanie przy 100km/h jakie?

> Czy macię więcej niż jeden i wszystkie tak samo?

TTTM :/

Jesteś pewien że miałes 1.4HDI 68KM ?? a nie 75 czy 90 ???

Bo tamte tak mogą palić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.