Skocz do zawartości

[kz ak]przyczepa kempingowa


Fixxxer

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje kupić przyczepe kemingową ale nie miałem z tym tematem za wiele do czynienia. budźet około 6 kpln, w miare duża ale jednoosiowa na pewno 2 sypialnie . Jeździć toto raczej nie będzie, wiec tyle co transoprt docelowy. Na co zwróić uwagę przy oględzinach, czego sie wystrzegac a może ktoś sprzedają ładną to chętnie obejrze zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebuje kupić przyczepe kemingową ale nie miałem z tym tematem za wiele do czynienia. budźet

> około 6 kpln, w miare duża ale jednoosiowa na pewno 2 sypialnie . Jeździć toto raczej nie

> będzie, wiec tyle co transoprt docelowy. Na co zwróić uwagę przy oględzinach, czego sie

> wystrzegac a może ktoś sprzedają ładną to chętnie obejrze

szkoda ze teraz, 1 miesiąc temu kumpel sprzedał właśnie taka za 2,5tys.

problemem było tylko to ze była po gradobiciu tzn. górne poszycie/dach.

nijak nie wpływało na funkcjonalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź szczelność i - jeżeli to nie plastykowa niewiadówka - stopień korozji.

no własnie szczelność, jak ją sprawdzić ? mówisz o zaciekach i rzeczach które widać i czuć ? bo ścian przecież nie dadzą mi chyba rozkręcić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeslnosc czy nie cieknie (slady wszelkich zaciekow od wewnatrz + wyczucie zapachu, jak cieknie to bedzie nieswierzy zapach)

Podloge czy nie zgnita (od spodu i podnoszac wykladziny)

Wzdloz laczenia budy z podloga czy sie solidnie trzyma (tam sa na ogol drewniane belki i lubia byc zgnite)

Swoja wlasnie przyciagam w Piatek pod dom i zaczynam pakowac (czeka w przechowalni), chce przeciagnac ja do do Polski na budowe za dwa tygodnie, Po zarejestrowaniu musze czekac 6 miesiecy z wiadomego powodu i bede sprzedawal na jesien akurat jak bede mial "stan surowy zamkniety".

Generalnie juz 3 razy kupilem przyczepe w zimie, zaczekalem do lata i sprzedalem. Zysk ze sprzedazy zawsze pokryl mi koszt wakacji jakie w przyczepie mialem zlosnik.gif Ta to moja czwarta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoja wlasnie przyciagam w Piatek pod dom i zaczynam pakowac (czeka w przechowalni), chce

> przeciagnac ja do do Polski na budowe za dwa tygodnie

o widzisz właśnie sie zastanawiałem jak to wygląda np w holandi czy w reichu. Po ile oni to sprzedają ze opłaca sie handlarzowi przywieźć i sprzedac opłaconą za 5 koła ???

> Generalnie juz 3 razy kupilem przyczepe w zimie, zaczekalem do lata i sprzedalem. Zysk ze sprzedazy

> zawsze pokryl mi koszt wakacji jakie w przyczepie mialem Ta to moja czwarta

ja jestem dziwica w tym temacie, ale mam ochote na wałsny kąt zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz właśnie sie zastanawiałem jak to wygląda np w holandi czy w reichu. Po ile oni to

> sprzedają ze opłaca sie handlarzowi przywieźć i sprzedac opłaconą za 5 koła ???

> ja jestem dziwica w tym temacie, ale mam ochote na wałsny kąt

Powiem ci ze przyczepe w dobrym stanie jak sie poluje to kupisz za 200-300 Funtow za model 2000-2005. Chcesz dowodow to moge ci wrzucic zdjecia. Zdarzenie nie jednokrotne a powtarzane smile.gif

Jak przyczepy sprzedawalem to nikt do mnie nie wrocil z jakimikolwiek pretensjami. A czy byly w dobrym stanie. Czy pojechal bym zlomem na trasie Szkocja, Alpy, Wlochy, Hiszpania, i powrot lacznie 6500km?

Za dwa tygodnie bedzie trasa 2500km i tez nie spodziewam nie przygod bo przyczepe dobrze obadalem zanim kupilem.

Jak dla siebie to polecal bym pomyslec nad klimatyzacja bo moze sie przydac ale to zalezy na co sie nastawiasz (niestety kilka funtow trzeba wtedy dorzucic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem ci ze przyczepe w dobrym stanie jak sie poluje to kupisz za 200-300 Funtow. Chcesz dowodow

> to moge ci wrzucic zdjecia. Zdarzenie nie jednokrotne a powtarzane

> Jak przyczepy sprzedawalem to nikt do mnie nie wrocil z jakimikolwiek pretensjami. A czy byly w

> dobrym stanie. Czy pojechal bym zlomem na trasie Szkocja, Alby, Wlochy, Hiszpania, i powrot

> lacznie 6500km?

> Za dwa tygodnie bedzie trasa 2500km i tez nie spodziewam nie przygod bo przyczepe dobrze obadalem

> zanim kupilem.

> Jak dla siebie to polecal bym pomyslec nad klimatyzacja bo moze sie przydac ale to zalezy na co sie

> nastawiasz (niestety kilka funtow trzeba wtedy dorzucic)

klima mi nie potrzebna, bardziej zalezy mi na ogrzewaniu zlosnik.gif i sypialniach po obu stronach . celuje w coś takiego :

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-burstner-city-idealna-wawa-i3998815473.html

http://otomoto.pl/burstner-lux-przedsionek-07-T2195269.html

itd wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem ci ze przyczepe w dobrym stanie jak sie poluje to kupisz za 200-300 Funtow za model

> 2000-2005. Chcesz dowodow to moge ci wrzucic zdjecia. Zdarzenie nie jednokrotne a powtarzane

> Jak przyczepy sprzedawalem to nikt do mnie nie wrocil z jakimikolwiek pretensjami. A czy byly w

> dobrym stanie. Czy pojechal bym zlomem na trasie Szkocja, Alpy, Wlochy, Hiszpania, i powrot

> lacznie 6500km?

> Za dwa tygodnie bedzie trasa 2500km i tez nie spodziewam nie przygod bo przyczepe dobrze obadalem

> zanim kupilem.

> Jak dla siebie to polecal bym pomyslec nad klimatyzacja bo moze sie przydac ale to zalezy na co sie

> nastawiasz (niestety kilka funtow trzeba wtedy dorzucic)

A jak wyglada sprawa rejestracji przyczepy z UK w Polsce?

Przeciez w UK nie dostajesz zadnych papierow na przyczepe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wyglada sprawa rejestracji przyczepy z UK w Polsce?

> Przeciez w UK nie dostajesz zadnych papierow na przyczepe...

no wlasnie tego nie przerabialem wczesniej. Kontaktowalem sie z Wydzialem Komunikacji i mam odpowiedz od samego naczelnika (odpowiedz sprzed 3 tygodni - pismo urzedowe)

Jezeli jest to przyczepa seryjna to nie potrzeba papierow. Moze bys swiadectwo homologacji ale nie jest niezbedne.

Mam wzor pisma z paragrafami ktore trzeba wydrukowac i podpisac.

wizyta w urzdzie skarbowym (w moim przypadku bede zwolniony z podatku na mienie przesiedlencze).

Rejestracja jest oparta na "umowe kupna sprzedazy z poprzednim wlasicielem". Zeby bylo latwo to umowe od razu mozna spisaw po angielsku i po polsku - odpadnie tlumaczenie i tyle.

Wiecej bede mial problemow z zarejestrowaniem przyczepy towarowej SAM i lawety ale na tematem juz pracuje screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klima mi nie potrzebna, bardziej zalezy mi na ogrzewaniu i sypialniach po obu stronach . celuje w

> coś takiego :

> http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-burstner-city-idealna-wawa-i3998815473.html

> http://otomoto.pl/burstner-lux-przedsionek-07-T2195269.html

> itd

Chlopie, za ta cene takie zabytki? zlosnik.gif

Jak ktos juz cos na tym swiecie widzial to wie ze ktos fajna kase na tym robi grinser006.gif

Ogloszenia z takimi przyczepami to co chwila sa "For FREE, must be towed away this week" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chlopie, za ta cene takie zabytki?

> Jak ktos juz cos na tym swiecie widzial to wie ze ktos fajna kase na tym robi

> Ogloszenia z takimi przyczepami to co chwila sa "For FREE, must be towed away this week"

no ale co zrobić ? ja nie wyjade teraz na wyspy czy do holandii żeby przytargać przyczepe. Ale możesz mi coś przywieźć fajnego i nawet Ci za to zapłace zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif robimy deal ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale co zrobić ? ja nie wyjade teraz na wyspy czy do holandii żeby przytargać przyczepe. Ale

> możesz mi coś przywieźć fajnego i nawet Ci za to zapłace robimy deal ?

masz przyklady LINK1

LINK2

Temat do ogarniecia, musialbys sie bardzo szybko zdecydowac.

Jedziemy w dwa samochody za 2 tygodnie, i jedna przyczepe juz cigne.

Wejdz na gumtree.com i popatrz co jest wartego, jako lokalizacja wpisz Scotland.

Jak znajdziesz cos ciekawego pisz na priv to dostane maila ze cos jest.

Co do kasy mozemy sie dogadac, mnie wystarczy ze sie podroz pokryje jednym samochodem a i wtedy mysle ze cie to wyniesie polowe tego co musialbys dac w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie tego nie przerabialem wczesniej. Kontaktowalem sie z Wydzialem Komunikacji i mam

> odpowiedz od samego naczelnika (odpowiedz sprzed 3 tygodni - pismo urzedowe)

> Jezeli jest to przyczepa seryjna to nie potrzeba papierow. Moze bys swiadectwo homologacji ale nie

> jest niezbedne.

> Mam wzor pisma z paragrafami ktore trzeba wydrukowac i podpisac.

> wizyta w urzdzie skarbowym (w moim przypadku bede zwolniony z podatku na mienie przesiedlencze).

> Rejestracja jest oparta na "umowe kupna sprzedazy z poprzednim wlasicielem". Zeby bylo latwo to

> umowe od razu mozna spisaw po angielsku i po polsku - odpadnie tlumaczenie i tyle.

> Wiecej bede mial problemow z zarejestrowaniem przyczepy towarowej SAM i lawety ale na tematem juz

> pracuje

Przeprowadzasz sie do PL?

A jak w przerejestrowaniem samochodu?

Bedziesz robil przekładke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeprowadzasz sie do PL?

> A jak w przerejestrowaniem samochodu?

> Bedziesz robil przekładke?

tak przekladke

kupiem Freelandera dla zony bo trafil mi sie sliczny egzamplarz a wiem ze auto sie idelanie przeklada.

W A6 mam przebieg taki ze i tak mi nikt nie uwierzy a kupilem go jako 2 latka. Zal mi tego auta bo w perfekcyjnym stanie. Jako mienie przesiedlencze nie musze oplacac skarbowki co przy 3 Litrowym silniku ma spore znaczenie. Prawde powiedziawszy chetniej bym zostal na UK rejestracji tylko srednio mi sie usmiecha co roku jezdzic na przeglad (choc niewykluczone)

Lotusa i Yamahe tez mi sie uda tak zarejestrowac.

Mam problem z przyczepa towarowa, to jest na bazie jakiegos campingu i papierow do niej nie mam. Co z tego ze prawie dwie tony bez problemu przewiezie jak usralo im sie ze potrzebne badania homologacyjne. W tym przypadku szukam po odloszeniach "niekompletnej przyczepy do remontu z papierami"

Nie mam natomiast pomyslu na lawete, na razie Lotus stoi na niej ale przez najblizszy rok nie bede sie nimi zajmowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz przyklady LINK1

> LINK2

> Temat do ogarniecia, musialbys sie bardzo szybko zdecydowac.

> Jedziemy w dwa samochody za 2 tygodnie, i jedna przyczepe juz cigne.

> Wejdz na gumtree.com i popatrz co jest wartego, jako lokalizacja wpisz Scotland.

> Jak znajdziesz cos ciekawego pisz na priv to dostane maila ze cos jest.

> Co do kasy mozemy sie dogadac, mnie wystarczy ze sie podroz pokryje jednym samochodem a i wtedy

> mysle ze cie to wyniesie polowe tego co musialbys dac w polsce.

prv zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak przekladke

> kupiem Freelandera dla zony bo trafil mi sie sliczny egzamplarz a wiem ze auto sie idelanie

> przeklada.

> W A6 mam przebieg taki ze i tak mi nikt nie uwierzy a kupilem go jako 2 latka. Zal mi tego auta bo

> w perfekcyjnym stanie. Jako mienie przesiedlencze nie musze oplacac skarbowki co przy 3

> Litrowym silniku ma spore znaczenie. Prawde powiedziawszy chetniej bym zostal na UK

> rejestracji tylko srednio mi sie usmiecha co roku jezdzic na przeglad (choc niewykluczone)

> Lotusa i Yamahe tez mi sie uda tak zarejestrowac.

> Mam problem z przyczepa towarowa, to jest na bazie jakiegos campingu i papierow do niej nie mam. Co

> z tego ze prawie dwie tony bez problemu przewiezie jak usralo im sie ze potrzebne badania

> homologacyjne. W tym przypadku szukam po odloszeniach "niekompletnej przyczepy do remontu z

> papierami"

> Nie mam natomiast pomyslu na lawete, na razie Lotus stoi na niej ale przez najblizszy rok nie bede

> sie nimi zajmowal.

Apropo tych przekładek, to wiesz ze 20 marca zapadnie wyrok w Trybunale sprawiedliwosci EU w sprawie C-639/11 (czyli sprawie rejestracji RHD w Polsce).

Najprawdopodobniej wyrok bedzie taki, ze Polska bedzie musiala zmienic przepisy, wiec jest duza szansa, ze nie bedziesz nic musial przekladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Apropo tych przekładek, to wiesz ze 20 marca zapadnie wyrok w Trybunale sprawiedliwosci EU w

> sprawie C-639/11 (czyli sprawie rejestracji RHD w Polsce).

> Najprawdopodobniej wyrok bedzie taki, ze Polska bedzie musiala zmienic przepisy, wiec jest duza

> szansa, ze nie bedziesz nic musial przekladac.

rejestracja to jedno - jazda z kierownica "po drugiej stronie" nie jest zbyt komfortowa. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracja to jedno - jazda z kierownica "po drugiej stronie" nie jest zbyt komfortowa.

To juz indywidualna kwestia.

Bengamin pisał, ze chetnie by zostawil auto na brytysjkich blachach tylko jezdzenie co roku do UK po MOT troche sie mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracja to jedno - jazda z kierownica "po drugiej stronie" nie jest zbyt komfortowa.

Zgodze sie ale idzie sie do tego przyzwyczaic po latachhhhhh, a i ja sie zmieni psychike ze nie musze za wszelka cene wyprzedzac tego co jest przedemna to da sie zyc.

Mysle te tego tematu nie ma co na tym forum poruszac bo niektorzy sa na to uczuleni i zadne argumenty do nich nie przemawiaja. Wielokrotne spostrzezenie i wole swoje poglady zostawic dla siebie.

Zesmy zeszli a temat byl o przyczepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz indywidualna kwestia.

> Bengamin pisał, ze chetnie by zostawil auto na brytysjkich blachach tylko jezdzenie co roku do UK

> po MOT troche sie mija z celem.

Nie do konca mija z celem. Samoloty mi sie po prostu nie oplacaja bo rodacy chetnie chetnie biora towar z polski.

Omijajac polskie podatki i dla lepszego samopoczucia ze nie dam sie okradac ZUSowi zostawiam osrodek zycia na wyspie. W celach powiedzmy biznesowych bede tu musial przyjezdzac do najmniej raz na pol roku, takze z tematem przegladu da sie temat ogarnac.

Niestety ubezpieczenie full comp na EU jest nieco drozsze. Road TAX odpada - czyli SORN bo nie jedze po wyspie. Na jeden przejazd to moge skozystac z czerwonej rejestracji i TRADER ROAD TAX smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz przyklady LINK1

> LINK2

nówki to to nie są grinser006.gif

cena 400f daje 2500zł buda

przywóz ? 1000zł ?

zarobek handlarza 1000zł

i masz cenę 4000-5000zł w PL

i to angielki, które są tańsze podobnie jak auta

angielskie przyczepy mają też swoje wady (konstrukcja, osprzęt), ale mają też zalety (bogate wyposażenie)

z jakiegoś powodu w EU nikt ich nie kupuje poza PL grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nówki to to nie są

> cena 400f daje 2500zł buda

> przywóz ? 1000zł ?

> zarobek handlarza 1000zł

> i masz cenę 4000-5000zł w PL

> i to angielki, które są tańsze podobnie jak auta

> angielskie przyczepy mają też swoje wady (konstrukcja, osprzęt), ale mają też zalety (bogate

> wyposażenie)

> z jakiegoś powodu w EU nikt ich nie kupuje poza PL

To byly przyklady cos w stylu tego co kolega szukal. Od podobnej zaczynalem a ostatnia byla juz calkiem sobie. Im mlodsza tym roznica w cenie jest wieksza.

Faktycznie mozna porownac ze wyposazeniowo bywa lepiej niz EU ale to nie jest regula. Mnie po prostu sie podobala zabawa kupic w zimie, jechac na wakacje i sprzedac w sezonie. Kilka razy sie udalo i znajomemu tez ten numer zrobilem, razem objechalismy europe.

W cenie takiej jak kolega pokazal ze szuka mialem przyczepe o polowe mlodsza, dobrze wyposazona (z klimatyzacja na pokladzie co w Hiszpani mialo znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> nówki to to nie są

> cena 400f daje 2500zł buda

> przywóz ? 1000zł ?

> zarobek handlarza 1000zł

> i masz cenę 4000-5000zł w PL

> i to angielki, które są tańsze podobnie jak auta

> angielskie przyczepy mają też swoje wady (konstrukcja, osprzęt), ale mają też zalety (bogate

> wyposażenie)

> z jakiegoś powodu w EU nikt ich nie kupuje poza PL

Drzwi po niewłaściwej stronie.... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ale przede wszystkim wilgoć i zazwyczaj opłakany stan.... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.