Skocz do zawartości

Dacia Logan Kombi


Ozetjot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ten wynalazek można nazwać francuskim ale, że nie mam gdzie to piszę tutaj.

Drugi miesiąc użytkuję toto służbowo coś i mam kilka uwag.

1. Właściwości jezdne całkiem przyzwoite, dobrze trzyma się drogi, przyspieszenie (w porównaniu z Partnerem, którym poprzednio jeździłem) niezłe.

2. Badziewny projekt wnętrza. Bagażnik duży, ale pomyłką jest roleta osłaniająca. Trzeba wejść do wnętrza by ją zasunąć.

-Brak wnęk na jakieś drobiazgi. Nie ma gdzie ulokować butelki z napitkiem (poza jakimiś rozmiaru "kieliszka").

-Rynienki dachowe to pomyłka; przy niskich temperaturach zalodzają się błyskawicznie i każde otwarcie drzzwi to lód/woda w środku.

-Nawiew/ogrzewanie na przednią szybę do d... Przy niskiej temperaturze i większej prędkości nie wyrabia. Zamarza od zewnątrz, wycieraczki nie dają rady, trzeba się zatrzymać i skrobać.

3. Awaryjność.

Po 2 miesiącach jak na razie wariujący alarm. Lekarstwem jest reset komputera. Padnięty zamek tylnych drzwi - rygiel nie odbija i trzeba go palcem podnieść, by drzwi zamknąć.

To by chyba było na tyle (na razie).

Wszelkie info w temacie + czego mam się spodziewać mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no pomimo brzydoty to ten samochód naprawdę ma walory użytkowe...

> czasem mam porównanie z CEED'em i powiem że LOGAN to super ustawny jest

Bagażnik faktycznie duży, ale czemu na kolanach trzeba docierać by coś z końca wyjąć :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy ten wynalazek można nazwać francuskim ale, że nie mam gdzie to piszę tutaj.

> Drugi miesiąc użytkuję toto służbowo coś i mam kilka uwag.

> 1. Właściwości jezdne całkiem przyzwoite, dobrze trzyma się drogi, przyspieszenie (w porównaniu z

> Partnerem, którym poprzednio jeździłem) niezłe.

Nie wiem z jakim motorem użytkujesz tego Logana. Ja mam 1.6 8V NoPB i to nie przyspiesza w ogóle zlosnik.gif

Właściwości jedne niezłe? Przecież to wóz drabiniasty zlosnik.gif

> 2. Badziewny projekt wnętrza. Bagażnik duży, ale pomyłką jest roleta osłaniająca. Trzeba wejść do

> wnętrza by ją zasunąć.

Badziewny i podatny na zarysowania. Ale o dziwo nic nie trzeszczy z deski icon_eek.gif

> -Brak wnęk na jakieś drobiazgi. Nie ma gdzie ulokować butelki z napitkiem (poza jakimiś rozmiaru

> "kieliszka").

True

> -Rynienki dachowe to pomyłka; przy niskich temperaturach zalodzają się błyskawicznie i każde

> otwarcie drzzwi to lód/woda w środku.

Przez 5 lat nie zwróciłem na to uwagi. Żaden kierujący również. icon_eek.gif

> -Nawiew/ogrzewanie na przednią szybę do d... Przy niskiej temperaturze i większej prędkości nie

> wyrabia. Zamarza od zewnątrz, wycieraczki nie dają rady, trzeba się zatrzymać i skrobać.

True.

> 3. Awaryjność.

> Po 2 miesiącach jak na razie wariujący alarm. Lekarstwem jest reset komputera. Padnięty zamek

> tylnych drzwi - rygiel nie odbija i trzeba go palcem podnieść, by drzwi zamknąć.

> To by chyba było na tyle (na razie).

> Wszelkie info w temacie + czego mam się spodziewać mile widziane.

Hmmm, u mnie przy jakimś małym przebiegu wymienili kompletny rozrząd bo coś było nie dobrze. Na gwarancji.

Rozwarstwiły się pióra wycieraczek, kierownik tego nie zauważył i porysował szybę czołową ...

Wyciekła oliwa z pompy. Pompa do wymiany, po gwarancji, ale koszt niewielki bo nie pamiętam byśmy marudzili na cenę.

Coś nie styka w podświetleniu pokręteł nawiewów, trzeba zdzielić po twarzy żeby czasem zadziałało zlosnik.gif

Auto ma ciężko, nie jeździ nim jedna osoba, robi bardzo krótkie odcinki, często niedogrzane. Przebieg w sumie nieduży (ok 60 tys jakoś) ale to przez te turlanie się po mieście w sumie. Imho zarobił na siebie swobodnie, a liczę że jeszcze trochę popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem z jakim motorem użytkujesz tego Logana. Ja mam 1.6 8V NoPB i to nie przyspiesza w ogóle

> Właściwości jedne niezłe? Przecież to wóz drabiniasty

To bym dyskutował; przez ostatnie 3 lata jeździłem Partnerem HDI i to był muł. Nie mówiąc o zakrętach, wietrze etc. (środek ciężkości jednak Logan ma zdecydowanie niżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.