Skocz do zawartości

Rozkład EGT w zależności od odległości od środka przekroju..


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszałem tytułem?

Chodzi mi o to, jakie mogą być różnice w EGT w zależności od tego jak precyzyjnie umieścimy czujnik w kolektorze - a dokładnie jak głęboko go wsuniemy.

Czy ktoś może ma jakieś obserwacje jak zmienią się wskazania jeśli powiedzmy koniec sondy będzie 1cm od środka przekroju albo przy samej ściance?

Drugie pytanie.

Czy czujnik może się tak uszkodzić, że "na zimno" pokazuje idealnie a "wyżej" przekłamuje (dokładnie zaniża)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamieszałem tytułem?

> Chodzi mi o to, jakie mogą być różnice w EGT w zależności od tego jak precyzyjnie umieścimy czujnik

> w kolektorze - a dokładnie jak głęboko go wsuniemy.

> Czy ktoś może ma jakieś obserwacje jak zmienią się wskazania jeśli powiedzmy koniec sondy będzie

> 1cm od środka przekroju albo przy samej ściance?

> Drugie pytanie.

> Czy czujnik może się tak uszkodzić, że "na zimno" pokazuje idealnie a "wyżej" przekłamuje

> (dokładnie zaniża)???

Wszystko zalezy od termopary,jedna na samym koniuszku ci dobrze zmierzy inna musi miec z 1 cm wysunięcia,kiedys bawiłem sie palnikiem i termoparą to zauwazyłem ze jak strumien ognia kierowalem na sam koniec sondy czyli na jakis milimetr dwa robila sie czerwona ale wskazuwka slabo sie podniosla ,jak podwyzszylem o pol centymetra strumien wskazówka zaczela normalnie działać.

Jeśli masz termopare z dolnej polki czyli te autogauge ,i podrobki apexi greedy itp. to lepiej nie wystawiaj jej ponad 5mm , byly przypadki ze sie upalila tak ze wpadla to turbiny.

Zresztą gdzies czytalem ze wogole najlepiej tak wkladac termopare 5-10mm nie wiecej

U siebbie mialem najpierw wlozone starą szkołą czyli sonda konczyla sie na srodku przekroju kolektora,potem ją cofnołem sporo zeby wystawała z 5mm i nie zauwazylem zmiany w pracy wskazówki.

Jeli chodzi o przeklamywania to kiedys dzwonilem do firmy która produkuje termopary i odbyłem rozmowe z Panem który wydawalo sie dosc dobrze sie na nich zna twierdził ze ciezko zeby termopara na dolnych pokazywala dobrze a potem przeklamywała ,mieli duzo przypadkow zecalkiem padla ale takiego przypadku nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagadkę bo nagle moja właśnie tak się zaczęła zachowywać, że rano pokazuje idealnie tyle co na dworze a po odpaleniu silnika jakoś niezbyt ochoczo rośnie i w pełnej szmacie tam gdzie miałem nawet 900 stopni to mi pokazuje 700 max.

Inna sprawa - czy ktoś poleci jakieś pewne źródło, żeby kupić dobrą termoparę (pewną, z cienkim (szybkim) czujnikiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bralem tez od czaki

> TP-204K-1-100-1.5-SP jest wymiarowo identyczna jak ta z auto-gauge i tak samo wygieta, jedynie co

> to przewod jest krotszy.

> Cena 137.76zł

Przewodu wystarczy ale mi odpisali, że cena 145 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez padło mi EGT i zamówiłem własnie u czaki.pl - opinia z RC forum.

Nie zwróciłem uwagi na gwint i muszę przespawać tulejkę więc jeszcze nie zamontowałem i nie wiem jak się sprawuje.

Mam takie EGT: TP-204K-1b-25-1,5-KPM10x1 1 szt. 145,00 zł/szt (+VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez padło mi EGT i zamówiłem własnie u czaki.pl - opinia z RC forum.

> Nie zwróciłem uwagi na gwint i muszę przespawać tulejkę więc jeszcze nie zamontowałem i nie wiem

> jak się sprawuje.

> Mam takie EGT: TP-204K-1b-25-1,5-KPM10x1 1 szt. 145,00 zł/szt (+VAT)

Takie mi tez mailem przysłali i cena ta sama.

Lista zakupów długa a wypłata cały czas ta sama... jak urwę gdzieś 2 stówki to kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.