Skocz do zawartości

Prośba do tych co ASR nie mają ;)


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli ktoś ma stilona bez ASR, to w wolnej chwili na rozgrzanym samochodzie, np. po powrocie z pracy, niech naciśnie kilka razy hamulec (stojąc w miejscu z odpalonym silnikiem), a potem wciśnie go do oporu i trzyma..... i pytanie brzmi, czy pedał po chwili zacznie mieknąć i uciekać spod nogi czy bedzie cały czas trzymać?

Z góry dzięki za sprawdzenie i podanie jak to wygląda u was smile.gif

(Ci co mają ASR, też mogą sprawdzić, tylko napiszcie że macie ASR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jeśli ktoś ma stilona bez ASR, to w wolnej chwili na rozgrzanym samochodzie, np. po powrocie z

> pracy, niech naciśnie kilka razy hamulec (stojąc w miejscu z odpalonym silnikiem), a potem

> wciśnie go do oporu i trzyma..... i pytanie brzmi, czy pedał po chwili zacznie mieknąć i

> uciekać spod nogi czy bedzie cały czas trzymać?

> Z góry dzięki za sprawdzenie i podanie jak to wygląda u was

> (Ci co mają ASR, też mogą sprawdzić, tylko napiszcie że macie ASR).

No sprawdzę, ale myślę żę tak kiedyś robiłem i pedał stoi w miejscu,

tzn. na pozycji minimum wyznaczonej przez ciśnienie pompy hamulcowej.

Z kolei na zgaszonym silniku stoi coraz wyżej i wyżej, bo nie ma ciśnienia.

Nigdy mi nic nie wpadało. Nie mam ASR. Sprawdzę jutro specjalnie

dla Ciebie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jeśli ktoś ma stilona bez ASR, to w wolnej chwili na rozgrzanym samochodzie, np. po powrocie z

> pracy, niech naciśnie kilka razy hamulec (stojąc w miejscu z odpalonym silnikiem), a potem

> wciśnie go do oporu i trzyma..... i pytanie brzmi, czy pedał po chwili zacznie mieknąć i

> uciekać spod nogi czy bedzie cały czas trzymać?

> Z góry dzięki za sprawdzenie i podanie jak to wygląda u was

> (Ci co mają ASR, też mogą sprawdzić, tylko napiszcie że macie ASR).

Przykładowo F Focusy mają tak, że jak trzymasz mocno pedał na postoju w pewnym momencie pedał zaczyna wpadać.

Może cię to uspokoi smile.gif

Nie wiem jak w Stilo bo nigdy sie tak nie bawiłem .

Możliwe że jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (Ci co mają ASR, też mogą sprawdzić, tylko napiszcie że macie ASR).

Mam ASR. Pedał ucieka rzeczywiście, chociaż bardzo wolno. Przebieg 160 tys. Hamulce skuteczne. Myślę jednak, że to jest wypracowana częściowo uszczelka.

Pewnie tak jak w starszych typach pompa ma dwie uszczelki. ( W Stilonku jeszcze nie rozbierałem), jedna uszczelniająca i ta trzyma, a druga ciśnieniowa. I to pewnie ta lekko przepuszcza wewnątrz pompy. No bo jak to można wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jeśli ktoś ma stilona bez ASR, to w wolnej chwili na rozgrzanym samochodzie, np. po powrocie z

> pracy, niech naciśnie kilka razy hamulec (stojąc w miejscu z odpalonym silnikiem), a potem

> wciśnie go do oporu i trzyma..... i pytanie brzmi, czy pedał po chwili zacznie mieknąć i

> uciekać spod nogi czy bedzie cały czas trzymać?

> Z góry dzięki za sprawdzenie i podanie jak to wygląda u was

> (Ci co mają ASR, też mogą sprawdzić, tylko napiszcie że macie ASR).

u mnie ucieka, co gorsza zauważyłem też że tak się dzieje gdy hamuje na lodzie i ABS działa, pedał zapada sie do podłogi, choć to ponoć norma jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jeśli ktoś ma stilona bez ASR, to w wolnej chwili na rozgrzanym samochodzie, np. po powrocie z

> pracy, niech naciśnie kilka razy hamulec (stojąc w miejscu z odpalonym silnikiem), a potem

> wciśnie go do oporu i trzyma..... i pytanie brzmi, czy pedał po chwili zacznie mieknąć i

> uciekać spod nogi czy bedzie cały czas trzymać?

nie mięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mięknie

Rozumiem że masz ABS ? (chyba wszystkie stilo miały).

A do pozostałych to właśnie ASO też twierdzi że trochę mięknąć ma prawo... i jest to normalne przy ABSie.

Po ostatniej stłuczce postanowiłem coś z tym zrobić.... po rozmowie i testach w ASO wyszło na to że pasowało by wymienić pompę hamulcową, ABS, serwo, płyn, wężyki.... 1000zl nie moje... i teraz pytanie czy jest sens, bo jak widać jest to chyba normalne... właśnie sprawdzałem u szwagra w golfie IV, to samo... pedał mięknie po chwili.

Kwestię dlaczego się tak dzieje pozostawiam do dyskusji.... no niech będzie że ABS popuszcza żeby nie blokowac kół... ale gdy hamuje się długo odcinek to w końcu brakuje ciśnienia a więc i hamulca... stilonem zrobiłęm 100 000km i udało mi się 'skończyć' hamulec tylko raz.... i kosztowało mnie to nie mało..., wyjątkowo głupie uczucie gdy do wychamowania brakuje centymetrów, a tu nagle hamulce puszczają i bum sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że masz ABS ? (chyba wszystkie stilo miały).

> A do pozostałych to właśnie ASO też twierdzi że trochę mięknąć ma prawo... i jest to normalne przy

> ABSie.

> Po ostatniej stłuczce postanowiłem coś z tym zrobić.... po rozmowie i testach w ASO wyszło na to że

> pasowało by wymienić pompę hamulcową, ABS, serwo, płyn, wężyki.... 1000zl nie moje... i teraz

> pytanie czy jest sens, bo jak widać jest to chyba normalne... właśnie sprawdzałem u szwagra w

> golfie IV, to samo... pedał mięknie po chwili.

> Kwestię dlaczego się tak dzieje pozostawiam do dyskusji.... no niech będzie że ABS popuszcza żeby

> nie blokowac kół... ale gdy hamuje się długo odcinek to w końcu brakuje ciśnienia a więc i

> hamulca... stilonem zrobiłęm 100 000km i udało mi się 'skończyć' hamulec tylko raz.... i

> kosztowało mnie to nie mało..., wyjątkowo głupie uczucie gdy do wychamowania brakuje

> centymetrów, a tu nagle hamulce puszczają i bum

Chyba tak ma być . U mnie z ASR i z wyłączonym jest tak samo ...czyli odpuszcza . Myślę ,ze nie ma się co martwic bo po to jest pompa ABS żeby ciśnienie robiła na kołach. Z wyłączonym silnikiem pedał stoi ....czyli nic jakby nie puszczało , a z włączonym widocznie ABS cos koryguje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba tak ma być .

Na to wygląda smile.gif

> widocznie ABS cos koryguje???

Zapewne wykrywa że koło jest zablokowane (bo stoi w miejscu) i zaczyna przepuszczać żeby zaczęło się toczyć... oczywiście efekt do osiągnięcia teoretycznie tylko na postoju, w praktyce da się dobić do oporu zanim samochód wyhamuje.... no cóż, mówi się trudno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hamulca... stilonem zrobiłęm 100 000km i udało mi się 'skończyć' hamulec tylko raz.... i

> kosztowało mnie to nie mało..., wyjątkowo głupie uczucie gdy do wychamowania brakuje

> centymetrów, a tu nagle hamulce puszczają i bum

a na jakiej powierzchni hamowales i z jakiej predkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na jakiej powierzchni hamowales i z jakiej predkosci?

Zmrożony, suchy asfalt. Prędkość niewielka, z około 50km\h do zera. Droga hamowania pi razy oko 10-15m.

Problem w tym że jechałem razem z samochodem poprzedzającym jakies 90-100km\h, gdy widziałem że zwalnia zacząłem hamować... powoli tak jak on, trzymając pedał kilka ładnych sekund, na prawdę na oko jakieś 100-150m, gdy nagle zauważyłem że ten przede mną stoi ja miałem na liczniku te 50, może mniej, wtedy docisnąłem pedał do oporu, zadziałał abs i na niecały metr przed samochodem hamulec oparł się o podłogę i puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmrożony, suchy asfalt.

> wtedy docisnąłem pedał do oporu, zadziałał abs i na niecały metr przed

> samochodem hamulec oparł się o podłogę i puścił.

tak samo i ja miałem 2 x w calej historii posiadania Stilo, zawsze na oblodzonym i gdy mocno naciśniety pedał. na niepracującym silniku nie opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.