Skocz do zawartości

Mieszkanie jak najlepiej rozplanować ....


bart220

Rekomendowane odpowiedzi

> jakie plusy tego widzisz poza wieksza otwarta powierzchnia?

Do mnie na obiad często wpadają znajomi - gotowanie jest częścią "imprezy". Ktoś pomaga, ktoś inny coś podjada, reszta siedzi w salonie i wszyscy rozmawiają ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzecz widac indywidualna

> mi zapachy - i ich obecnosc i intensywnosc jest jednak nieporownywalnie mniejsza w reszcie

> mieszkania w przypadku gdy kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem

> w czasie gotowanie szczegolnie "zapachowych" rzeczy zamykam kuchnie wlaczam wyciag i uchylam okno -

> w reszcie meiszkania praktycznie nie czuc zapachow

mam dokładnie to samo w mieszkaniu z otwartą kuchnią ok.gif Dobry wyciąg, okno i po problemie.

> w domu przez krotki okres byla kuchnia otwarta na duzy salon z centralnie umiesczonym kominkiem -

> szybko dostawilo sie scianke dzialowa tak by zamknac kuchnie - wytarczyl jeden tlusty czwartek

> i tradycja zrobienia faworkow/paczkow/i czegos co nie wiem jaka nazwe nosi - opary oleju mimo

> wlaczonego wyciagu i wietrzenia tak skutecznie zasmrodzily salono-kuchnie ze pomysl z otwarta

> kuchnia poszedl w rewizji i na tym skonczyla sie otwarta kuchnia

każdy musi sobie zaaranżować pomieszczenie, żeby mu odpowiadało. Poza tym nie ma rozwiązań idealnych. Każde ma jakieś plusy i minusy. Ja byłem w stanie zaakceptować wady tego rozwiązania, bo wg mnie daje więcej zalet. Tak jak powiedziałem - mimo sporych obaw, uważam, że to najlepsze możliwe rozwiązanie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. takie, że jak gotuje obiad to mam robala na oku jak bawi sie w salonie

kwestia roku, dwoch, trzech i takiego bajtla nie musisz miec w tym czasie na oku - chyba ze by wykorzystac te zalete dorabiasz w miedzyczasie kolejnego - to fakt moze byc to zaleta wink.gif

z drugiej strony nigdy nie bylo problemem dla mnie czy zony wykonywanie prac w kuchni w chwili gdy taki bajtel bawil sie w pokoiku smile.gif

teraz tym bardziej bo troszke zdazyl sie "zestarzec" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każdy musi sobie zaaranżować pomieszczenie, żeby mu odpowiadało. Poza tym nie ma rozwiązań

> idealnych. Każde ma jakieś plusy i minusy. Ja byłem w stanie zaakceptować wady tego

> rozwiązania, bo wg mnie daje więcej zalet. Tak jak powiedziałem - mimo sporych obaw, uważam,

> że to najlepsze możliwe rozwiązanie dla mnie.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do mnie na obiad często wpadają znajomi - gotowanie jest częścią "imprezy". Ktoś pomaga, ktoś inny

> coś podjada, reszta siedzi w salonie i wszyscy rozmawiają ze sobą.

moze mam inne podejscie ale w takiej sytuacji

po pierwsze primo jakbym byl gosciem nie chcialbym miec na widoku non stop bajzlu jaki powstaje w trakcie przygotowywania i pozniej w trakcie zmiany dan

po drugie primo jakbym byl gospodarzem nie narazalbym gosci na taki widok

ot takie moje pojecie estetyki

niektorym nie przeszkadza widok rozstawionej suszrki ze schnacymi skarpetami czy gaciami gdy sa w gosciach lub gdy goszcza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze mam inne podejscie ale w takiej sytuacji

> po pierwsze primo jakbym byl gosciem nie chcialbym miec na widoku non stop bajzlu jaki powstaje w

> trakcie przygotowywania i pozniej w trakcie zmiany dan

> po drugie primo jakbym byl gospodarzem nie narazalbym gosci na taki widok

> ot takie moje pojecie estetyki

> niektorym nie przeszkadza widok rozstawionej suszrki ze schnacymi skarpetami czy gaciami gdy sa w

> gosciach lub gdy goszcza

U królowej angielskiej, na proszonym przyjęciu jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Ale na imprezie ze znajomymi? W mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też wielka płyta?Masz może 64m?Bo w Krk ,przynajmniej u mnie w okolicy budowali 54m 2 pokoje i 64m

> 3 pokoje.

Tak, wielka płyta, 63m2 a i okolice chyba Twoje. Z tego co pamiętam rozglądałeś się za mieszkaniem na os przy Arce?

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> srednio wygodne w momencie gdy ktos jest a ktos z jakiegos powodu ma ochote np pojsc spac

> kilka lat w mniejszym mieszkaniu tak mialem i wiecej tego bledu nie popelnie - oczywiscie z mojego

> punktu widzenia jest to zle rozwiazanie

Jeśli może dzieci umieścić w jednym pokoju, to drugi wygospodaruje na sypialnię i ma w trzecim salon.

Wtedy można zlikwidować ściankę działową do kuchni.

Ale jeśli ma dzieci różnej płci, to raczej będzie musiał je rozdzielić i sobie zrobić sypialnię w salonie.

Wtedy zostawiamy ścianę do kuchni i imprezy z kumplami (kumpelkami) bez drugiej połowy robimy w kuchni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smeg ma fajną umywalkę zintegrowaną z pralką.

> Ale jak kogoś na to stać, to nie ma potrzeby tak oszczędzać miejsce, żeby takie integry kupować

Nie no pralki nie będę wymieniał kupiliśmy za ponad 2 klocki z suszarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.