Skocz do zawartości

Przejście z 1.2 16v na 1.4 16v - co i jak


RallyMAN22

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moje 1.2 ma już powoli dość tego świata i zaczynam się zastanawiać czy lecieć w remont czy nie lepiej przejść na 1.4 od razu tym bardziej, że wielu organizatorów już przechodzi z klasy do 1.3 na klasę do 1.4.

Jak to wygląda od strony technicznej?

Siedzi u mnie 1.2 16v na osprzęcie MM

skrzynia 6speed

co trzeba kupić, co wywalić, co zamienić, co pasuje itd?

Jak jest z wymiarem tego silnika? mam kolektor 4-2-1 pod 1.2, czy podejdzie pod 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p&p prawie, kolektor albo do wymiany albo do przespawania flanszy, sprzeglo mozesz zalozyc twoje albo dac 200mm z 1,4, miske zaloz z nowego 1,2 metalowa bo w 1,4 jest alu co do sportu jest nie bardzo. A tak wsio pasi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> p&p prawie, kolektor albo do wymiany albo do przespawania flanszy, sprzeglo mozesz zalozyc

> twoje albo dac 200mm z 1,4, miske zaloz z nowego 1,2 metalowa bo w 1,4 jest alu co do sportu

> jest nie bardzo. A tak wsio pasi

masz jakieś info co to konkretnie może byćza miska ? bo w moim 1.4 jest alu a do gleby to też z nią nie chce się bawić.

Akurat jestem na świeżo po swapie z 1.2 16V na 1.4 od rutiego.

Dzisiaj skończyłem skręcać auto dosłownie.

kolektor wydechowy od 1.2 16V z punto I na 100 % nie pasi ale wystarczy 10 minut ze szlifierką kontową i już pasuje. Kolektor dolotowy też trzeba lekko zmodzić i ukłąd wodny jest też inaczej bo w 1.2 woda przechodzi z głowicy przez kolektor do nagrzewnicy a w 1.4 ( nie wiem czy to ma znaczenie które 1.4 w każdym razie w moim tak jest) króciec wodny jest w obudowie termostatu którą trzeba wymienić bądź kupić cały termostat z czujnikiem temp wody bo do tej obudowy czujnik od 1.2 się nie wkręci a z kolei czujnik od 1.4 ma inną wtyczke i też trzeba takową zakupić. i to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik temperatury z 1.2 wkrecisz w oryginalny z 1.4 tylko czeba rozwiecic wiekszym wiertlem

> troche alu od strony wewnetrznej i zrobic mu miejsce

wolałem kupić wtyczke za 8 zł i zrobićjak się należy smile.gif

a tak co do przejscia z 1.2 na 1.4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wystarczy mi goły słupek? jak np z cewkami? kolektor ssący pasuje? łapy silnika?

łapy zostają. z cewkami są dwa rozwiązania. zakładasz fajkocewki od 1.4 i ciagniesz przewody do kazdej cewek albo od 1.2 przekładasz podstawe cewek i nie babrzesz się z kabelkologią smile.gif

kolektor ssący ja musiałem rzeźbić ale nie we wszystkich chyba trzeba. rzeźbienie polegało na kilku minutach brzeszczotem związanych ze zrobieniem fasolek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję wątek bo powoli zbliżam się do swapa

Dalej nie wiem tylko jakiego słupka szukać (o jakim oznaczeniu?)

Bo znalazłem np taką aukcję: http://allegro.pl/188a5000-silnik-1-4-16v-fiat-punto-2-ii-stilo-idea-i5325186330.html a okazuje się, że podany na aukcji numer silnika pochodzi z motoru 1.2 a nie 1.4

270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopuję wątek bo powoli zbliżam się do swapa

> Dalej nie wiem tylko jakiego słupka szukać (o jakim oznaczeniu?)

> Bo znalazłem np taką aukcję:

> http://allegro.pl/188a5000-silnik-1-4-16v-fiat-punto-2-ii-stilo-idea-i5325186330.html a

> okazuje się, że podany na aukcji numer silnika pochodzi z motoru 1.2 a nie 1.4

na zdjeciu jest 1.2 16V

1.4 mialy juz fajkocewki i zołty korek oliwy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.