Skocz do zawartości

1,4 TSI 122 KM?


Luban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas na zmianę samochodu i zastanawiam się nad VW GOLFEM VI z silnikiem 1,4 tsi 122 km rp 2009? W internecie można znaleźć sporo informacji na temat tego silnika, ale zazwyczaj są one negatywne. Czy rzeczywiście ten silnik to taka klapa? Czy na forum są jacyś użytkownicy, którzy mogą podzielić się Swoim doświadczeniem. Czy rozrząd wymieniony na gwarancji wyeliminuje problem? Czy temat powróci jak bumerang?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ojciec niedawno takiego sprzedał. W ciągu 5 lat przejechał prawie 100kkm bez problemów. Bardzo dobry silnik do tego samochodu. W zależności od potrzeb i chęci pozwala na dynamiczą jazdę bądź niedrogie przemieszczanie smile.gif Jedyny na co bym uważał to czas pomiędzy wymianą oleju, 30kkm to zdecydowanie za dużo !!! Skrócenie tego do 15kkm nie generuje dużych kosztów a silnik chodzi ciuchutko i bez klepania przy odpalaniu.

Były też jakieś akcje przywoławcze więc dobrze sprawdzić czy auto się łapało i poprzedni właściciel to zrobił.

> Witam,

> Nadszedł czas na zmianę samochodu i zastanawiam się nad VW GOLFEM VI z silnikiem 1,4 tsi 122 km rp

> 2009? W internecie można znaleźć sporo informacji na temat tego silnika, ale zazwyczaj są one

> negatywne. Czy rzeczywiście ten silnik to taka klapa? Czy na forum są jacyś użytkownicy,

> którzy mogą podzielić się Swoim doświadczeniem. Czy rozrząd wymieniony na gwarancji

> wyeliminuje problem? Czy temat powróci jak bumerang?

> Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> te silniki są wadliwe.jest problem z łańcuchem.strach się bać.

moze i sa/byly...

pokaz mi nowe auto ktore nie ma wiekszych czy mniejszych problemow z czym kolwiek? 1.6 w PSA/BMW tez ma problemy, 0.9 fiata tez ma... nie ma idealnych aut, tylko wkestia jak zadbasz to tak bedziesz miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te silniki są wadliwe.jest problem z łańcuchem.strach się bać.

łańcuch nie pęka tylko się wyciąga i hałasuje, wymieniasz na nowy zestaw (cena nie jest powalająca) i śmigasz dalej. Jak od nowości ktoś dba i wymienia częściej olej niż 30kkm to łańcuch dłużej pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 122KM? a nie 140?

Nadal w ofercie są passaty i tiguany 122.KM wink.gif

Mamy kilka passatów 122.KM we flocie i jeżdżą OK ale silniki są jeszcze na łańcuchach.

Jestem ciekawy, czy nowe mają zmienione na paski rozrządu bez telefonowania do dealera

bo skubany zna mój głos i Bóg wie co jeszcze pomyśli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal w ofercie są passaty i tiguany 122.KM

> Mamy kilka passatów 122.KM we flocie i jeżdżą OK ale silniki są jeszcze na łańcuchach.

> Jestem ciekawy, czy nowe mają zmienione na paski rozrządu bez telefonowania do dealera

> bo skubany zna mój głos i Bóg wie co jeszcze pomyśli

to ze sa w ofercie to wiem grinser006.gif

na pasku sa tylko 140KM, 122KM zostaly na lancuchu.

Sasiad kupil wlasnie Leona ze 122KM silnikiem i jest na lancuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 122KM zostaly na lancuchu ...

Dokładnie tak jak napisałeś ok.gif

Dostałem info, że passaty pozostają z tymi silnikami do zmiany modelu.

Wg zaprzyjaźnionego ASO od zmiany napinaczy skończyły się problemy z łańcuchami.

Prywatnie mamy ścierkę z mocnym tsi ale model też po zmianach w silniku i jak na razie hula OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.