Skocz do zawartości

pit 2013 ulga remontowa


mokrii

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakbyś w zeszłym roku złożył wniosek, to załapałbyś się na zwrot

> części VATu od materiałów. A teraz to już nic nie ma.

A konkretnie to:

"Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r."

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A konkretnie to:

> "Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych

> fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r.

> – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r."

czyli jeszcze da sie cos uszczknac ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A konkretnie to:

> "Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych

> fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r.

> – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r."

a to się nie tyczy materiałów gdzie była zmiana VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem się za to zabrać nawet, ale jak przeliczyłem zysk do czasu ile mi na to zejdzie to nie

> wiem czy mi się chce...

Robiłem to pierwszy raz, poświęciłem jeden wieczór i po ok. 4 tygodniach kasa wpłynęła na konto. Myślę, że się opłacało za 1100 zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie ma nic wspólnego z pitem.

> jakiś tekst

Myślę, że w pewnym sensie ma wink.gif Jeśli koledze z pitu wyjdzie dopłata podatku, to wątpię by urząd zwrócił vat za materiały budowlane bez potrąceń wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że w pewnym sensie ma Jeśli koledze z pitu wyjdzie dopłata podatku, to wątpię by urząd

> zwrócił vat za materiały budowlane bez potrąceń

Nie wiem, nie mam dopłat pdof (dwoje nygusów), ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. To dwie różne bajki - to raz. Dwa - termin na dopłatę masz do końca 04/2014 - jakim prawem zabraliby wcześniej? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie mam dopłat pdof (dwoje nygusów), ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. To dwie

> różne bajki - to raz.

Ok, być może za bardzo uprościłem. Mnie urzędniczka pytała czy nie mam jakichś zaległości w mandatach itp.

>Dwa - termin na dopłatę masz do końca 04/2014 - jakim prawem zabraliby

> wcześniej?

Zdarzyła Ci się taka sytuacja? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że w pewnym sensie ma Jeśli koledze z pitu wyjdzie dopłata podatku, to wątpię by urząd

> zwrócił vat za materiały budowlane bez potrąceń

Nie wgryzałem się w interpretacje czy orzeczenia. IMO nie mogą. Bo kompensować mogą tylko zobowiązania i należności podatkowe wymienione w art. 64 Ordynacji Podatkowej. Formalnie ten zwrot VAT to nie jest zwrot VAT, tylko "Ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym". I tego zwrotu wydatków nie widzę w katalogu z czym może sobie fiskus skompensować niedopłacony podatek z urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka?

Taka, że zarówno urząd i Ty byliście sobie winni pieniądze smile.gif ale ok, nie ciągnę dalej tematu, nie jestem biegły w przepisach. Zdaje się, że kolega Kaizen wyjaśnił sprawę podpierając się jakimiś "groźnie brzmiącymi" argumentami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka, że zarówno urząd i Ty byliście sobie winni pieniądze ale ok, nie ciągnę dalej tematu, nie

> jestem biegły w przepisach. Zdaje się, że kolega Kaizen wyjaśnił sprawę podpierając się

> jakimiś "groźnie brzmiącymi" argumentami

No nie - przecież napisałem wyżej. ok.gif

Przy dwójce nygusów raczej się nie dopłaca pdof. grinser006.gif

Co do kompensaty - pisałem też wyżej, pozostaje kwestia terminu wymagalności. Jak mogą mi teraz pomniejszyć zwrot, skoro dochodowy miałbym dopłacić na koniec kwietnia? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja, to faktury muszą być z 2013 - wniosek można złożyć później.

Bezdury Panie Hipolicie pier...cie biglaugh.gif

faktury mogą być wystawione od 01.05.2004 r. do 31.12.2013 r. i jeżeli dotąd nie były rozliczane to można je zożyć. w 2014 r. można skłądać wnioski zawierające faktury z tego okresu, a poczawszy od 2015 r. co roku będą "odcinane" 2 najwcześniejsze lata wystawiania faktur (czyli w 2015 r. nie można skłądać z 2004 i 2005 r. itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wgryzałem się w interpretacje czy orzeczenia. IMO nie mogą. Bo kompensować mogą tylko

> zobowiązania i należności podatkowe wymienione w art. 64 Ordynacji Podatkowej. Formalnie ten

> zwrot VAT to nie jest zwrot VAT, tylko "Ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków

> związanych z budownictwem mieszkaniowym". I tego zwrotu wydatków nie widzę w katalogu z czym

> może sobie fiskus skompensować niedopłacony podatek z urzędu.

tak jest, aczkolwiek na życzenie (czytaj: wniosek) podatnika taka kompensacja możę być dokonana, chyba że termin zwrotu VZM przypadnie po 30.04.2014 r. a do tego momenty podatnik nie dokona wpłąty należnego PDoOF to wtedy se poradzą sami, bo formalnie będzie zaległość podatkowa więc będzie można podjąć odpowiednie kroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie mam dopłat pdof (dwoje nygusów), ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. To dwie

> różne bajki - to raz. Dwa - termin na dopłatę masz do końca 04/2014 - jakim prawem zabraliby

> wcześniej?

poczekają ze zwrotem: na zwrot jest 4 mies. więc jeżeli nie złożyłeś w 2013 r. to tak czy siak termin wpłaty PDoOF bdzie wcześniejszy niż termin zwrotu VZM biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakas istnieje ?

> da sie cos odliczyc ?

> cokolwiek ?

Spozniles sie ... O kilka lat , jak dobrze pamietam to ulga byla w 2006r. Obecnie pozostaje jedynie zwrot czesci vatu, jezeli spelniasz warunki i masz faktury do konca 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem to pierwszy raz, poświęciłem jeden wieczór i po ok. 4 tygodniach kasa wpłynęła na konto.

> Myślę, że się opłacało za 1100 zł

Jak zacząłem czytać tą ustawę, że nie wszystko się łapie, że muszę sprawdzać te wszystkie kody...

Możesz napisać czy robiłeś to aż tak skrupulatnie czy jak leci z faktur? To zeznanie składa się na jakiś specjalnych drukach?

Będę miał chwile wolnego w marcu, więc może bym się za to zabrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem się za to zabrać nawet, ale jak przeliczyłem zysk do czasu ile mi na to zejdzie to nie

> wiem czy mi się chce...

jezeli jest to 80zl to moze i nie warto. Ja spedzilem ok 4 godz ale wylicozny zwrot to prawie 15kzl, wiec oplacalo sie w stosunku do czasu.

W sieci jest taka platna stronka (chyba 5zl/ za kilka godz) jest tam baza kodow i asortymentow mocno rozbudowana, wystarczy uzywac szukaj i sprawdzac. Idzie to dosc szybko i sprawnie wtedy.

Pamietaj tez, ze jak nie jestes pewien to warto to policzyc, najwyzej wezwa Ciebie i kaza wykreslic dana pozycje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zacząłem czytać tą ustawę, że nie wszystko się łapie, że muszę sprawdzać te wszystkie kody...

> Możesz napisać czy robiłeś to aż tak skrupulatnie czy jak leci z faktur? To zeznanie składa się na

> jakiś specjalnych drukach?

> Będę miał chwile wolnego w marcu, więc może bym się za to zabrał...

Jak masz wątpliwość, to wpisz. ok.gif

W znakomitej większość przypadków wzywają do korekty (wykreślania niepotrzebnych pozycji). ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zacząłem czytać tą ustawę, że nie wszystko się łapie, że muszę sprawdzać te wszystkie kody...

> Możesz napisać czy robiłeś to aż tak skrupulatnie czy jak leci z faktur? To zeznanie składa się na

> jakiś specjalnych drukach?

> Będę miał chwile wolnego w marcu, więc może bym się za to zabrał...

Ktoś wrzucał tutaj link do strony z informacją na ten temat: pit.pl .

Wypełniałem wniosek VZM-1 posiłkując się wykazem materiałów jak w powyższym linku. Jeśli coś nie pasowało ewidentnie, to odrzucałem, a jak choć trochę, to wpisywałem do wniosku. I tak jak koledzy pisali, zostałem wezwany do korekty - pomyliłem się o ok 200 zł. Podpytaj się w swoim US - może mają jakiś "poradnik", w którym mają wymienione konkretnie materiały, które "łapią się" i będzie Ci łatwiej smile.gif

Powodzenia. Myślę, że warto nawet dla paru stówek ok.gif

EDIT: Korzystałem z tego: jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś wrzucał tutaj link do strony z informacją na ten temat: pit.pl .

> Wypełniałem wniosek VZM-1 posiłkując się wykazem materiałów jak w powyższym linku. Jeśli coś nie

> pasowało ewidentnie, to odrzucałem, a jak choć trochę, to wpisywałem do wniosku. I tak jak

> koledzy pisali, zostałem wezwany do korekty - pomyliłem się o ok 200 zł. Podpytaj się w swoim

> US - może mają jakiś "poradnik", w którym mają wymienione konkretnie materiały, które "łapią

> się" i będzie Ci łatwiej

> Powodzenia. Myślę, że warto nawet dla paru stówek

> EDIT: Korzystałem z tego: jakiś tekst

No to chyba się wezmę za to smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba się wezmę za to

wrzuć wszystko jak leci od A do Z

albo sami wykreślą co nie trzeba i wezwą do zaparafowania zmian (bardziej prawdopodobne)

albo sami wykreślą i wydadza "oficjalną" decyzję (aczkolwiek mniej prawdopodobne bo to iwecej roboty i szkoda czasu na to skoro efekt będzie praktycznie ten sam biglaugh.gif) - zazwyczaj urzędy unikają tej opcji bo to naprawdę kilka (lub nawet kilkanaście) razy więcej pracy i czasu im zajmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wysłałem przed nowym rokiem, i ani widu, ani słychu

Dzisiaj byłem poprawić wniosek. Po zmianach wskazanych przez US będzie 20 zł więcej zwrotu. Pieniądze prawdopodobnie będę miał jutro, bo dzisiaj miła pani miała zrobić zlecenie do wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj byłem poprawić wniosek. Po zmianach wskazanych przez US będzie 20 zł więcej zwrotu.

> Pieniądze prawdopodobnie będę miał jutro, bo dzisiaj miła pani miała zrobić zlecenie do

> wypłaty.

kiedy wniosek skladales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj byłem poprawić wniosek. Po zmianach wskazanych przez US będzie 20 zł więcej zwrotu.

> Pieniądze prawdopodobnie będę miał jutro, bo dzisiaj miła pani miała zrobić zlecenie do

> wypłaty.

to jeszcze zależy czy mają od ręki kasę biglaugh.gif

to że zrobi zlecenie do wypłąty jezcze o niczym nie świadczy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.