Skocz do zawartości

Problem z rozmiarem opon


WalterAlfa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wg książki do CC 700 z katalizatorem mają być opony 145/70 R13. A ja właśnie stwierdziłem (po trzech miesiącach smile.gif ), że w moim CC są 155/65 R13.

Czy może mi ktos wyjaśnić co oznaczają te liczby? W jakich granicach mogą się zmieniać (jeśli chodzi o CC), wreszcie jakie są najlepsze do CC.

I drugie pytanie:

W zimie nie jeżdżę autem, bo akurat mam taka możliwość. W związku z tym zimowych opon nie potrzebuję. I pytanie: na pozostałą część roku (wiosna, lato, jesień) kupić letnie czy uniwersalne?

Tylko proszę nie odpisujcie, że to banalne pytania, dla mnie to ważna sprawa.

Pozdrawiam,

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Wg książki do CC 700 z katalizatorem

> mają być opony 145/70 R13. A ja

> właśnie stwierdziłem (po trzech

> miesiącach ), że w moim CC są

> 155/65 R13.

> Czy może mi ktos wyjaśnić co

> oznaczają te liczby? W jakich

> granicach mogą się zmieniać

> (jeśli chodzi o CC), wreszcie

> jakie są najlepsze do CC.

> I drugie pytanie:

> W zimie nie jeżdżę autem, bo akurat

> mam taka możliwość. W związku z

> tym zimowych opon nie

> potrzebuję. I pytanie: na

> pozostałą część roku (wiosna,

> lato, jesień) kupić letnie czy

> uniwersalne?

> Tylko proszę nie odpisujcie, że to

> banalne pytania, dla mnie to

> ważna sprawa.

> Pozdrawiam,

> Wojciech

bylo 384538 razy, archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są banalne biglaugh.gif

Rozmiar opon: 155 to szerokość opony. 65 to wysokość - oznacza że wysokość wynosi 65% szerokości opony. R13 to średnica.

Bez różnicy czy kupisz letnie czy uniwesalne, ważne żeby dobrej firmy (wszyscy Ci odradzą Dębicę Vivo). Byle byś na nich w zime nie jeździł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 , 145 itd to jest szerokość opony w mm 65 ,70 itd jest to prfil opony który jest procentem szerokości czyli 155/65 jest 65% z szerokości 155 taki jest profil r 13 jest to srednica felgi i opony czyli skoro masz felgi 13 cali musisz kupowac opony o srednicy 13 cali jesli chodzi o to jaka jest granica rozmiarów to wiem ze bez problemu wchodzą opony 195/45 r 14 , jesli chodzi o opony do ciebie to mysle ze te 155/65 r 13 są odpowiednie ale to jest już twoja decyzja zalezy jakie ci sie koła podobają wiadomo ze im szersza opona tym przyczepność samochodu do nawierzchni jest lebsza . Ja jak miałem jeszcze 700 tke to jezdziłem na 165/65 r 13 i też było oki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.