Skocz do zawartości

Peżoł 308


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne towarzystwo.

Jak wszystko dobrze pójdzie stanę się właścicielem w/w (1.6HDI z 2010). Mam zwrócić uwagę na coś konkretnego przy oględzinach w warsztacie? Jazda próbna odbyła się bez uwag z mojej strony, autko bardzo przyjemne, ciche i żwawe mimo tylko 90KM. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki przebieg deklaruje sprzedający ?

70kkm i można powiedzieć, że jest wiele dowodów na to, że prawdziwy. Auto od prywatnego użytkownika, miało zostać w rozliczeniu w salonie za nowe, przeszło przegląd w ASO w kontekście odkupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 70kkm i można powiedzieć, że jest wiele dowodów na to, że prawdziwy. Auto od prywatnego

> użytkownika, miało zostać w rozliczeniu w salonie za nowe, przeszło przegląd w ASO w

> kontekście odkupu.

to że ASO chciało go wykupić to nie znaczy ze jest w dobrym stanie. szczególnie jeśli mają przysalonowy komis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że ASO chciało go wykupić to nie znaczy ze jest w dobrym stanie. szczególnie jeśli mają

> przysalonowy komis

No nie wiem, auto wygląda i jeździ jak nowe...

Tym niemniej jutro jedzie na przegląd przedzakupowy, bo od spodu nie miałem jak obejrzeć. Na co zwrócić uwagę mechanicznie, bo blacharsko będzie obadane z każdej strony.

Jedyna rzecz, która mnie zastanowiła to przednia szyba - wszystkie są oznaczone ....0, a przednia .....1 (wszystkie z logiem lwa, oryginały)

(samochód z grudnia 2010 - właściciel mówi, że nie była wymieniana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, auto wygląda i jeździ jak nowe...

> Tym niemniej jutro jedzie na przegląd przedzakupowy, bo od spodu nie miałem jak obejrzeć. Na co

> zwrócić uwagę mechanicznie, bo blacharsko będzie obadane z każdej strony.

> Jedyna rzecz, która mnie zastanowiła to przednia szyba - wszystkie są oznaczone ....0, a przednia

> .....1 (wszystkie z logiem lwa, oryginały)

> (samochód z grudnia 2010 - właściciel mówi, że nie była wymieniana)

to samochód miał wymienianą przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, auto wygląda i jeździ jak nowe...

> Tym niemniej jutro jedzie na przegląd przedzakupowy, bo od spodu nie miałem jak obejrzeć. Na co

> zwrócić uwagę mechanicznie, bo blacharsko będzie obadane z każdej strony.

> Jedyna rzecz, która mnie zastanowiła to przednia szyba - wszystkie są oznaczone ....0, a przednia

> .....1 (wszystkie z logiem lwa, oryginały)

> (samochód z grudnia 2010 - właściciel mówi, że nie była wymieniana)

Właściciel nie mówi prawdy smile.gif albo serwis wymienił bez jego wiedzy smile.gif

Wytłumacz - sam sobie - jak szyba z 2011 roku mogła w fabryce znaleźć się w 2010 ???

Nie oznacza to absolutnie wypadkowości, jedynie tyle że z jakiegoś powodu została wymieniona, kamień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna rzecz, która mnie zastanowiła to przednia szyba - wszystkie są oznaczone ....0, a przednia

> .....1 (wszystkie z logiem lwa, oryginały)

> (samochód z grudnia 2010 - właściciel mówi, że nie była wymieniana)

sprawdź dokładnie blachy czujnikiem, może to tylko wymiana szyby z uwagi na jakiś kamyczek z drogi, to przecież bardzo powszechne zjawisko na naszych drogach i nie tylko. Sam wymieniałem w przeszłosci przednei szyby w dóch swoich autach a były 100% bezwypadkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gorzej, że nie uda mu sie sprawdzić błotników przednich

> aczkolwiek, mi kiedyś serwis na przedsprzedażowym przeglądzie uparcie mierzył

Przednie (plastiki) to się od wewnątrz sprawdza, oryginały są czarne a wymienione są białe/szare smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadkola bedziesz odkrecal?

Nie, podniosę maskę i zobaczę jaki kolor ma błotnik od wewnątrz np. przy zawiasie smile.gif lub w jakimkolwiek innym miejscu uwidaczniającym go od spodu, albo czy jest pomalowany na kolor, a nie powinien smile.gif

Jak nie chcesz umoczyć kasy w klepanego strucla zawsze się znajdzie sposób na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne towarzystwo.

> Jak wszystko dobrze pójdzie stanę się właścicielem w/w (1.6HDI z 2010). Mam zwrócić uwagę na coś

> konkretnego przy oględzinach w warsztacie? Jazda próbna odbyła się bez uwag z mojej strony,

> autko bardzo przyjemne, ciche i żwawe mimo tylko 90KM.

Poduszki silnika, łączniki w zawieszeniu sciana.gif

Z pierdół: podłokietnik(trzeszczy jak potępiony na wybojach), cykanie po odpaleniu auta (wynikające z reguły serwisowania ASO które lubi pourywać wszelkie plastiki trzymające wężyki, obejmy etc., które potem pięknie nam grają/cykają w trakcie użytkowania auta spineyes.gifspineyes.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprawdzone w ASO, jestem lżejszy o 250 zł, zyskując spokój psychiczny alien.gif.

Przednia szyba wymieniona w 2011 roku w ASO z AC (kamień).

Naprawa blacharska (w zasadzie w tym przypadku nie blacharska, tylko "plastikarska" - zderzak, lampa, błotnik - w ASO z AC). Widziałem zakres prac, niski kosztorys.

Przebieg 70kkm udokumentowany przeglądami, fakturami, stanem oryginalnych opon, etc. Mechanicznie - jedyna uwaga - "dolać płynu chłodniczego, bo jest na 'minimum' i zapraszamy na OT za 10kkm" zlosnik.gif

Auto kupione ok.gif

Edit: podłokietnik nie hałasuje, bo nie mam hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolać płynu chłodniczego hehe, to tylko głowica podcieka

NIE, jak we wszystkich HDI z czasem puszcza korek na zbiorniku wyrównawczym smile.gif

Kupić nowy - ~25 PLN smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.