Skocz do zawartości

Gęstość oleju a wpływ na KZFR


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupem Laguny byłem na oględzinach u mechanika od francuzów. Gość zauważył, że zalany został olej mineralny ELF 15W40 i powiedział, że minerał załatwia KZFR. Prawda to, warto wymienić na syntetyk, czy też olać i zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed zakupem Laguny byłem na oględzinach u mechanika od francuzów. Gość zauważył, że zalany został

> olej mineralny ELF 15W40 i powiedział, że minerał załatwia KZFR. Prawda to, warto wymienić na

> syntetyk, czy też olać i zostawić?

jest to olej totalnie nie polecany do tych silnikow, wiec czym predzej zmieniaj na 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to olej totalnie nie polecany do tych silnikow, wiec czym predzej zmieniaj na 5w40

Oki dzięki za info smile.gif W sumie szkoda bo świeżo zalany był smile.gif

A czy Laguny II mają jakieś swoje preferencje? Czy lać np. GM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież ELF nie jest drogi

> nie dziaduj tych 40 zł

Ale ja nie o tym, po prostu używałem już oleje GM do nowocześniejszych technologicznie silników i spisywał się bardzo dobrze smile.gif A jak jest dobry to po co przepłacać smile.gif

Edyta: Właśnie zauważyłem ile kosztuje ELF smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to olej totalnie nie polecany do tych silnikow, wiec czym predzej zmieniaj na 5w40

...z mineralnego na syntetyk? Nie za duży rozstrzał? Co do tego że trzeba zmienić ten mineralny jestem za, ale chyba przeszedłbym na jego miejscu na 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja xsara ma w zwyczaju trzymac wysoka temperature oleju, w lato przy temperaturach rzedu 25*> 10 minutowa zabawa na miescie konczy sie temperatura oliwy blisko czerwonego pola, niestety w przypadku totala, temperatura na moje oko przewyzsza temperature graniczna tego oleju.

Total 9000, zrodlo pewne, bo PL przedstawicielstwo...

W normlanym uzytkowaniu, uwazam ze to naprawde bardzo dobry olej za swietne pieniadze, sprzedaje tego miesiecznie na tyle duzo, ze mialbym niepokojace znaki od klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja xsara ma w zwyczaju trzymac wysoka temperature oleju, w lato przy temperaturach rzedu 25*

> Total 9000, zrodlo pewne, bo PL przedstawicielstwo...

> W normlanym uzytkowaniu, uwazam ze to naprawde bardzo dobry olej za swietne pieniadze, sprzedaje

> tego miesiecznie na tyle duzo, ze mialbym niepokojace znaki od klientow.

Masz u siebie chlodnice oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć mi proszę na pm (chyba że wolisz tutaj) po ile masz tego totala?

Za jakieś 2-3 miesiące będę wymieniał a mam teraz i jestem zadowolony, więc następna zmianę też wleje total.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry to jest millers ktorego teraz zalalem znacznie wyciszyl silnik

Znalazlem na allegro oferte na millersa 5w40 za 140 zl, 5 litrow z wymiana w cenie. Dobra cena za olej? Aha, w instrukcji znalazlem zapis, ze zalecaja 5w30 jak jest gaz. Zastosowac sie do tego, czy 5w40 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.