Skocz do zawartości

Peugeot 308 (2010) dołożenie tempomatu


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można tanio i bezproblemowo dorzucić tempomat do wyposażenia Peżocika 308 HDI ?

(Np w Astrze III nawet w ASO proponowali coś takiego za ok 200zł - wystarczyło dołożyć przyciski/manetkę sterowania i aktywować opcję w kompie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można tanio i bezproblemowo dorzucić tempomat do wyposażenia Peżocika 308 HDI ?

> (Np w Astrze III nawet w ASO proponowali coś takiego za ok 200zł - wystarczyło dołożyć

> przyciski/manetkę sterowania i aktywować opcję w kompie)

na 95 % się da

dołożyć manetkę i rozblokować BSI.

w citroenach tak robiliśmy nie raz, i tylko parę razy się nie udało w berlingo z 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pamietam, ale zajrzyj na forum peugeotów, tam było to opisywane jak sprawdzić

> może być tak, że masz, ale będzie Ci działał tylko tempomat bez ogranicznika

po naciśnięciu gazu do DECHY jest wyczuwalny na samym końcu taki "klik" - drugie dno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można tanio i bezproblemowo dorzucić tempomat do wyposażenia Peżocika 308 HDI ?

> (Np w Astrze III nawet w ASO proponowali coś takiego za ok 200zł - wystarczyło dołożyć

> przyciski/manetkę sterowania i aktywować opcję w kompie)

można dołożyć

dokładałem w w swoim 207 więc w 308 bedzie identycznie. kupujesz manetkę, dokładasz, aktywujesz w BSI.

Tempomat będzie działał, problem może okazać się że nie będzie działała druga funkcja z manetki (są dwa rodzaje manetek: tylko z tempomatem oraz druga z tempomatem i z ogranicznikiem prędkości). Jeśli kupisz manetkę podwójną z dwoma funkcjami to jeśli nie masz odpowiedniego pedału gazu (5 przewodów - tak jest w 207) to po prostu ogranicznik nie będzie działał. Standardowy pedał gazu (przynajmniej w 207) ma 4 przewody.

Ja mam u siebie podwójną manetkę i standardowy pedał gazu z 4 przewodami. Aktywowany tylko tempomat, ogranicznik nie. I luzik. Jak na manetce włączę ogranicznik to po prostu nic się nie dzieje. I tyle. Tempomat działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam Diagboxa 7.02. Dokupiłem sobie manetkę tempomatu (bez limitera). Wczoraj próbowałem aktywować tempomat w PP2000. Użyłem opcji configure -> cruise control -> cruise control without speed limiter (tak jakoś). Po włączeniu manetki w pozycję ON pojawia się 'zegarek' na wyświetlaczu, ale jak ruszam autem nie widać odczytu prędkości (przy 'zegarku'). Są tylko trzy kreski ___ . Nie miałem niestety jak rozwinąć większej prędkości, żeby sprawdzić czy tak naprawdę urządzenie działa, bo burza się rozszalała, ale chyba jakiś odczyt powinien się pojawić...

Coś jeszcze w ECU muszę zmienić, czy ta jedna opcja powinna wystarczyć do uruchomienia tempomatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Diagboxa 7.02. Dokupiłem sobie manetkę tempomatu (bez limitera). Wczoraj próbowałem aktywować

> tempomat w PP2000. Użyłem opcji configure -Coś jeszcze w ECU muszę zmienić, czy ta jedna opcja

> powinna wystarczyć do uruchomienia tempomatu?

Na miejscu trzech kresek to sie pojawi wartosc jak wlaczysz tempomat przy zadanej predkosci (przycisk +/- na manetce, ewentualnie jakies set).

Tak to dziala u mnie w Citroenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naturalnie wiesz że tempomat działa od 4 biegu. Na 4 klikasz górny klawisz na manetce i powinno

> działać.

Tak, ale nie działa. Po włączeniu manetki w pozycję ON na wyświetlaczu pojawia się 'zegarek', napis 'cruise off' i 3 kreski. Przejechałem się dzisiaj kawałek (powyżej 60kmh i na 4,5 biegu) wciśnięcie +/- lub set powoduje tylko że kreski zaczynają przez chwilę migać, nic więcej.

Diagbox jak i PP2000 pokazują że tempomat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Tempomat aktywowałem po 3 wieczorach walki z różnymi wersjami PP/Diagboxa alien.gif

Po odnalezieniu manuala w necie dowiedziałem się jaki robiłem błąd - tempomat trzeba aktywować w 2 miejscach - w BSI (wybiera się opcję "z" bądź "bez limitera prędkości") oraz w ECU silnika. Do tej opcji nie mogłem się dostać z Peugeot Planet 22.14 ani z Diagboxa ver. 7.02, 7.04, 7.06...

PP 22.14 nie widział mojej wersji silnika (auto z 2010, oprogramowanie z 2009), Upgradeowałem do 23.86 i udało się wejść w ECU silnika, dokopać do właściwej opcji i zmienić ją na"present", ale przy próbie kodowania ECU wywalało błąd...

W końcu aktywowałem przez Diagbox 6.22, gdzie jest opcja "aktywuj tempomat" - podałem nr serii auta z naklejki na słupku A i poszło.

(Co ciekawe w Diagboxie 7.xx ta opcja nadal jest ale już żabojady musieli zabezpieczyć ją, bo ta sama operacja nie działa. Wypluwa błąd, że auto nie jest autoryzowane do aktywacji tempomatu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Update. Tempomat aktywowałem po 3 wieczorach walki z różnymi wersjami PP/Diagboxa

> Po odnalezieniu manuala w necie dowiedziałem się jaki robiłem błąd - tempomat trzeba aktywować w 2

> miejscach - w BSI (wybiera się opcję "z" bądź "bez limitera prędkości") oraz w ECU silnika. Do

> tej opcji nie mogłem się dostać z Peugeot Planet 22.14 ani z Diagboxa ver. 7.02, 7.04,

> 7.06...

> PP 22.14 nie widział mojej wersji silnika (auto z 2010, oprogramowanie z 2009), Upgradeowałem do

> 23.86 i udało się wejść w ECU silnika, dokopać do właściwej opcji i zmienić ją na"present",

> ale przy próbie kodowania ECU wywalało błąd...

> W końcu aktywowałem przez Diagbox 6.22, gdzie jest opcja "aktywuj tempomat" - podałem nr serii auta

> z naklejki na słupku A i poszło.

> (Co ciekawe w Diagboxie 7.xx ta opcja nadal jest ale już żabojady musieli zabezpieczyć ją, bo ta

> sama operacja nie działa. Wypluwa błąd, że auto nie jest autoryzowane do aktywacji

> tempomatu.)

Hmmm, żadna nowina, im wyższa wersja DB tym mniej możliwości ingerencji smile.gif

A dużo tego jest na rynku i się producent zabezpieczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> W końcu aktywowałem przez Diagbox 6.22, gdzie jest opcja "aktywuj tempomat" - podałem nr serii auta

> z naklejki na słupku A i poszło.

Moglbys powiedziec do ktorego roku obsluguje auta Diagbox 6.22 ??

Mam u siebie zainstalowana wersje chyba 7.36 lub 7.38 i wlasnie zauwazylem ze cos nie bardzo moge sobie pogrzebac sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moglbys powiedziec do ktorego roku obsluguje auta Diagbox 6.22 ??

> Mam u siebie zainstalowana wersje chyba 7.36 lub 7.38 i wlasnie zauwazylem ze cos nie bardzo moge

> sobie pogrzebac

5.29 obsługuje na 100% 2010, młodsze też, jeśli ma model w spisie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 1.06.2014 o 19:30, iwik napisał:

Update. Tempomat aktywowałem po 3 wieczorach walki z różnymi wersjami PP/Diagboxa alien.gif

Po odnalezieniu manuala w necie dowiedziałem się jaki robiłem błąd - tempomat trzeba aktywować w 2 miejscach - w BSI (wybiera się opcję "z" bądź "bez limitera prędkości") oraz w ECU silnika. Do tej opcji nie mogłem się dostać z Peugeot Planet 22.14 ani z Diagboxa ver. 7.02, 7.04, 7.06...

PP 22.14 nie widział mojej wersji silnika (auto z 2010, oprogramowanie z 2009), Upgradeowałem do 23.86 i udało się wejść w ECU silnika, dokopać do właściwej opcji i zmienić ją na"present", ale przy próbie kodowania ECU wywalało błąd...

W końcu aktywowałem przez Diagbox 6.22, gdzie jest opcja "aktywuj tempomat" - podałem nr serii auta z naklejki na słupku A i poszło.

(Co ciekawe w Diagboxie 7.xx ta opcja nadal jest ale już żabojady musieli zabezpieczyć ją, bo ta sama operacja nie działa. Wypluwa błąd, że auto nie jest autoryzowane do aktywacji tempomatu.)

iwik jesteś chyba moją ostatnią nadzieją..

od dłuższego czasu walczę z aktywacją tempomatu. Doszedłem do miejsca gdzie na zegarach mam ikony od tempomatu jednak po przyciskaniu obojętnie jakiego klawisza (4 bieg powyżej 50km/h) mrugają myślniki i nic poza tym..
Próbowałem w wersji 7.02 teraz zszedłem (po 3 formatach widnowsa..) do wersji 6.22. Nie mogę odnaleźć opcji która zaktywuje mi tempomat. 

Co zrobiłem:
W bsi wybrałem opcję manetki z regulacją bez ogranicznika (taką też mam)
Dodałem w "wyświetlacz wielofunkcyjny" regulacje prędkości

 

Jeśli "wtrysk/zapłon" to ECU - to mam wybrane domyślnie "sterowanie regulacją prędkości: wszystkie typy" i nie ma tu innej opcji wyboru w liście rozwijanej.

 

Jako moduł sterowania silnika mam przypisany: BSM - po wybraniu nie mogę się dostać do kalkulatora bsm (cokolwiek to jest)

 

Mój Peugeot to 308 1.6 HDI 112 KM z 2012 r.
W załącznikach dodałem kilka zdjęć wykonanych podczas szukania opcji do aktywacji tempomatu. Napisz proszę jak dojść do opcji "aktywuj tempomat".


 

IMAG0592.jpg

IMAG0593.jpg

IMAG0594.jpg

IMAG0597.jpg

IMAG0598.jpg

IMAG0601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 20:39, bartek50sl napisał:

Mój Peugeot to 308 1.6 HDI 112 KM z 2012 r.
W załącznikach dodałem kilka zdjęć wykonanych podczas szukania opcji do aktywacji tempomatu. Napisz proszę jak dojść do opcji "aktywuj tempomat".

Nie mam dla Ciebie dobrych wieści w takim samym modelu z tym silnikiem nie udało się tego zrobić. BSM to moduł kalkulatora silnika i nie dało się do niego dostać przez co niestety nie udało się aktywować tempomatu a próbowali to ogarnąć różni magicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie udało się dostać jak pisałem korzystając z wersji 6.xx i aktywować tę opcję (1.6hdi 92KM).

Ale działa ten tempomat kiepsko - manetką włączam dziada i:

1. Prawidłowo włącza mi się mniej więcej raz na 3. W pozostałych przypadkach po wciśnięciu 'set + lub -' przycisku dostaję od razu komunikat 'cruise off'. W tym przypadku muszę wyłączyć i włączyć ponownie on/off na manetce - do skutku.

2. Jak się uda włączyć i ustawić prędkość to jedzie, ale jak tylko dotknę hamulca - jw. 'cruise off' i nie da się zrobić 'resume' tylko muszę ponownie off/on. Jak wcisnę przycisk pauzy - od razu 'cruise off' i też nie da się 'odpauzować' ponownie wciskając 'set +/-'

 

Także w sumie mogę z tego skorzystać tylko na zupełnie pustej autostradzie, bo jak każde dotknięcie hamulca mi wyłącza tempomat a włączanie go udaje się co któryś raz to po prostu mi się nie chce go włączać.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.