Skocz do zawartości

[KzAK] Auto około 30kpln dla siostry - jakieś porady


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ pierwszy wybór był sedici/sx4 ale ciężko znaleźć ciekawy egz. bez ganiania przez pół Polski to rozszerzam:

nowe założenia:

w miarę małą benzyna bez turbiny (żadne wersje z "G" typu GSI, GTI biglaugh.gif), roczny przebieg około 15 tkm, cena 30 kpln +/-3 kpln (jeżeli bedzie warto, ale wolałbym bliżęj 30 kpln), rocznik 2010-2011, 4/5 drzwi (aczkolwiek raczej nie kombi, choć nie wykluczam ostatecznie), segment: B, ew. kompakt jak w cenie się zmieści wyposażenie:

obowiązkowe: ABS, klima (manualna wystarczy biglaugh.gif), centralny zamek, wspomaganie kierownicy (choć nie wiem czy są bez biglaugh.gif)

bardzo mile widziane: elektryczne szyby, ESP

reszta bez większego znaczenia strategicznego

po przejrzeniu rynku co mi się rzuciło oczy:

- corsa D 5d 1,2 (duża jak na klasę, podoba się mi - a ponieważ siostra mataki sam gust jak ja to i jej się podoba biglaugh.gif)

- jak opel to Astra III (mało wersji z małą benzyną, jeżeli już to bieda wersja i często w kombi, ale się podoba)

- Fabia II - większość to silniki albo 3 garowe (dźwięk sick.gif) albo TSI (odpada ze względu na T) - wygląd zewn i wewn dupy nie urywa ale ujdzie od biedy

- Fiesta MK7 / Mazda 2 - podobno ta sama konstrukcja, ale fiesta dużo większa i ładniejsza - jak dla mnie nr 1 razem z corsą

- jeżeli ford to jeszcze focus II FL, ale większość na rynku to poflotowce w kombi i w bieda wersji (brak podgrzewania przedniej szyby która w przypadku fordów jest istotnym warunkiem - siostra ma w obecnej fiescie biglaugh.gif - ale się pdoba w wersj htb)

- polo/ibiza - nie podobują się w środku (seat) i za drogie (polo) biglaugh.gif

- koreańce: i20 (za mały), i30 (tył brzydki ale ujdzie - choć nic o nim nie wiem), ceed (ujdzie, bez rewelacji i bez tragedii - ale tez nic ni wiem), a może wenga (podobuje się ok.gif ale też nieznane)

- toyoty: yaris (za mały), auris (podoba się ale pieruńsko drogi)

poradźcie coś ew. powiedzcie coś o tych autach które zapisałem jako nieznane lub pdpowiedzcie inne modele któych nie brałem pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz tutaj często w założeniach (za mały). Do czego to auto ma kobiecie służyć? Sama jest duża

> , czy potrzebuje dużego bagażnika, dużego czarnego samochodu żeby sobie przedłużyć?

chodzi o to żę za mały tzn: za mały - czyli nie chcę kupić auta mniejszego niż ma biglaugh.gif

bagażnik nie jest priorytetem: jakieś 250-280 litrów wystarczy i jest dosyć wysoka jak na dziewczynę biglaugh.gif

slużyć ma głównie na dojazdy do pracy 25 km w 1 stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o to żę za mały tzn: za mały - czyli nie chcę kupić auta mniejszego niż ma

Mi cały czas jak jest problem "baby" w samochodzie po głowie chodzi Panda, bo to jest na prawdę idealny samochód do miasta dla kobiety. Ale jak jest "za mała", a i tak ze wszystkich wymienionych używek kupi strucla, to niech to będzie wspomniany na początku Sedici/SX4. Fajne samochody i powoli starzeją się moralnie, nawet te najstarsze trzymają fason na drodze grinser006.gif. Serwis wbrew pozorom na poziomie Punto grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi cały czas jak jest problem "baby" w samochodzie po głowie chodzi Panda, bo to jest na prawdę

> idealny samochód do miasta dla kobiety.

Podejrzewam, ze masz inne wyobrazenie miasta niz to, w ktorym siostra kolegi mieszka to 1, a 2 ma dojezdzac 25km do pracy tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, ze masz inne wyobrazenie miasta niz to, w ktorym siostra kolegi mieszka to 1, a 2 ma

> dojezdzac 25km do pracy tym autem.

Miasto w którym można dojeżdżać do pracy 25 km jest w Polsce tylko jedno, góra trzy grinser006.gif, więc tym bardziej zostaje Panda z gazem w kole biglaugh.gif. Bo skoro ktoś tutaj pyta o taki samochód, to nowe Cayenne w benzynie nie wchodzi w grę, chociaż można i tak. Uwierz mi zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, ze masz inne wyobrazenie miasta niz to, w ktorym siostra kolegi mieszka to 1, a 2 ma

> dojezdzac 25km do pracy tym autem.

jeździłem Pandą po mieście i poza - po więcej niż 25km w jedną stronę i mogę tylko powiedzieć, że jest to jedyne auto jak do tej pory, które kupiłbym jeszcze raz. Prawda jest taka, że płakałem jak odjeżdżała, bo sprzedać musiałem. beksa.gif Może to było spowodowane tym, że była prawie od nowości. niewiem.gif Krótko mówiąc auta już nie ma, ale miłość pozostała.

We wspomnianej kwocie rozważyłbym Bravo 1.4 90 koni. No ale ja jestem fiacikarz i się nie znam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miasto w którym można dojeżdżać do pracy 25 km jest w Polsce tylko jedno, góra trzy , więc tym

> bardziej zostaje Panda z gazem w kole . Bo skoro ktoś tutaj pyta o taki samochód, to nowe

> Cayenne w benzynie nie wchodzi w grę, chociaż można i tak. Uwierz mi .

Tylko gdzie napisal, ze te 25km ma w miescie robic (wogole pokaz mi gdzie napisal, ze do miasta to ma byc auto)?

Ubzdurales chyba sobie cos z tym miastem i brniesz jak slepy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, ze masz inne wyobrazenie miasta niz to, w ktorym siostra kolegi mieszka to 1, a 2 ma

> dojezdzac 25km do pracy tym autem.

sugerujesz ze panda nie nadaje sie na tak ogromne dystanse zlosnik.gif

bo robilem panda po 650 km jednym ciurkiem i nie czulem sie jakos niekomfortowo nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miasto w którym można dojeżdżać do pracy 25 km jest w Polsce tylko jedno, góra trzy , więc tym

> bardziej zostaje Panda z gazem w kole . Bo skoro ktoś tutaj pyta o taki samochód, to nowe

> Cayenne w benzynie nie wchodzi w grę, chociaż można i tak. Uwierz mi .

a kto powiedział że te 25 km to po mieście?

dojazd jest pomiędzy 2 miejscowościami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aveo demówkę może 2012/13...

> Z kompaktów - Peugeot 308 powinien się spodobać.

> A może nową Pandę

Ja po przegladzie aut wypierdzianych za 30k poszedlem do salonu i kupilem nowke. Niby dokladasz 10k ale masz 3 lata gwarancji albo i 5. Ubezpieczenie za grosze + zimowki.

Kupujac uzywana fieste na dzien dobry przeglad 2 komplety opon i ubezpieczenie i nie wychodzi tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugerujesz ze panda nie nadaje sie na tak ogromne dystanse

> bo robilem panda po 650 km jednym ciurkiem i nie czulem sie jakos niekomfortowo

Moze sie i nadaje, ale ja wiem po jakich drogach ma to auto jezdzic.

Zreszta autor pytania odrzucil malenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla uzupełnienia kilku postów:

1. np: panda jest za małą, nie ddlatego że siostra się nie zmieści biglaugh.gif czy że nie zrobi ciurkiem 25 km tylko jest za mała bo większe auto jest BEZPIECZNIEJSZE !!! i poza tym jest mniejsza od jej obecnego auta biglaugh.gif

2. Aveo jakoś nie podobuje sę... poza tym mam uraz do chevroletów po tym jak pojeździłem w robiocie lacetti (nofka z salonu był - żeby nie było że jakiś dobity złom)

3. swifta, GP i bravo nie brałem pod uwagę, a chyba musze (najbardziej podobuje się bravo ok.gif)

4. nie dyskutujcie z wymogami: wymagania ustalam JA biglaugh.gif siostra tylko daje kasę biglaugh.gif a że siostrę bardzo kocham to chcę żeby za te pieniądze miałą co się da najlepzego, najbezpieczniejszego i największego, bo co większe to bezpieczniejsze biglaugh.gif a poza tym i tak po kupnie ja będę musiał jej doglądać to auto (nie ma męża biglaugh.gif) to chcę znaleźć coś z czym bedę miał najmniej problemów (nie chcę słuchać że jej to nie pasuje, że czegoś tam nie ma a może mieć itp)

5. francuskie odpadają, BO TAAAAAAAAAAAAK !!!!!!! biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mazda 2

> suzuki swift (więcej do wyboru)

> aaa jeszcze jazz

> dziękuje

Mazda będzie ruda za 2 lata więc szkoda kasy wg mnie.

Ceed jest drogi w stosunku do tego co oferuje. i30 jest dobrym wyborem, focus II 1.6 benz w hatch też będzie dobrym rozwiązaniem.

Z tych wymienionych postawiłbym chyba na vengę, tylko, żeby nie nadziać się na jakiegoś cofańca, jak tu ktoś wklejał z ponad 400 tyś...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no iwec zrobiłem sobie w excelu porównanie kilku parametró 23 aut: wymiary (dł, szer, wys. rozstaw osi), pojemność bagażnika, masa auta, pojemność silnika (celowałęm w przedział 1,4-1,6), moc, moment, Vmax, przyspieszenie do setki i średnie spalanie - oczywiście wszystkie dane wg katalogów.

wnioski są takie:

Najlepsze wyniki

wymiary :

Segment B: Nissan Note, Punto Evo, Kia Venga, Opel Meriva I (niestety się okazało że rocznikowo za stare)

Segment C: Ford Focus, Fiat Bravo, Hyundai i30

Bagażnik:

B: i20, Fabia, Meriva I, Venga, Jazz

C: Bravo, Focus

Moc i moment:

B: Swift 1,3 16V, i20 1,4, Jazz II 1,3

C: i30 1,4, Astra III 1,4 16V, Ceed 1,4, Bravo 1,4

Spalanie:

B: Mazda 2, i20, Kia Rio, Jazz II,

C: Ceed 1,4, i30 1,4

Tak więc myślę ze w gronie mojego zai nteresowania znajdą się:

Nissan Note, Kia Venga, Kia Rio, Focus, bravo, i30

chyba zę znajdę Sedici/SX4 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba zę znajdę Sedici/SX4

Szukałem w moim rejonie ,limit 50 km, ww. Wszędzie szpachla. Kupiłem wreszcie Toyote Auris z 2008.Czy to jest okazja, dopiero się okaże po przejechaniu większej ilości kilometrów. W każdym razie szpachli na niej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Fiesta MK7 / Mazda 2 - podobno ta sama konstrukcja, ale fiesta dużo większa i ładniejsza - jak

> dla mnie nr 1 razem z corsą

> - jeżeli ford to jeszcze focus II FL, ale większość na rynku to poflotowce w kombi i w bieda wersji

> (brak podgrzewania przedniej szyby która w przypadku fordów jest istotnym warunkiem - siostra

> ma w obecnej fiescie - ale się pdoba w wersj htb)

> - polo/ibiza - nie podobują się w środku (seat) i za drogie (polo)

To się podzielę moimi wrażeniami, bo Mazdą jeździłem przez rok, Fiestę mam od ponad 3 lat, Ibizą się interesowałem, przetestowałem i o mało nie kupiłem, Focusem II jeździłem przez kilka dni zagramanicą, a Astrę III kilka razy dostałem od firmy na wyjazd służbowy.

Mazda 2 - przejechałem ok 12 000 km i pozostawiła bardzo dobre wrażenie. Nie mogę o niej powiedzieć złego słowa - bardzo dobry samochód. Znajomym poleciłem (nie- nie dostałem za to premii od Mazdy smile.gif ) jak szukali miejskiego samochodu, kupili i są zadowoleni.

Plusy - bardzo dobrze wyciszona, silnik 1.3 86 KM bardzo ekonomiczny (zakorkowane miasto 7,5 l/100 km, trasa z prędkościami 100+ poniżej 7 l/100), bardzo fajny bezpośredni układ kierowniczy, zawieszenie raczej komfortowe, bardzo zwrotna w mieście (bezkonkurencyjna w porównaniu z resztą o której piszę), choć plastiki w środku nie są z najwyższej półki, to wyglądają ładnie i są świetnie zmontowane.

Minusy - "2" jest mała przez co zarówno tyłu jak i w bagażniku miejsca jest mniej niż w Fieście i Ibizie, na rynku jest miażdżąca przewaga egzemplarzy powypadkowych sprowadzonych z zachodu - krajowych i bezwypadkowych jest bardzo mało (łatwe do wytłumaczenia - w PL mało się sprzedało bo 2 była droga, a jak ktoś taką kupił to długo trzyma, bo samochód jest bezproblemowy), serwis i części drogie.

Fiesta - przejechałem dotychczas ok. 50 000 km i jestem zadowolniony.

Plusy: prowadzi się bardzo fajnie (IMHO jezcze lepiej od Mazdy), układ kierowniczy również bezpośredni, zawieszenie sztywniejsze niż w Maździe. Bagażnik większy niż w Maździe. Wykończenie dobre - materiały lepsze niż w Maździe (ale montaż już nie tak perfekcyjny i czasami  na wybojach coś zatrzeszczy pod deską). Ceny części i serwisu - wyraźnie taniej niż w Maździe. Niezawodnosć - to mnie zaskoczyło, bo Ford mi się wcześniej z bezproblemowością nie kojarzył. Pozaplanowych napraw dotychczas nie musiałem robić. Fiest na rynku jest zdecydowanie więcej niz Mazdy 2 i masz większą szanse znaleźć egzemplarz krajowy i bezwypadkowy.

Minusy:

Gorsza zwrotność niż w Maździe 2 i Ibizie, gorsze wyciszenie silnika niż w Maździe.

O spalaniu nie napiszę, bo wykluczyłeś wszelkie mocne wersje, a ja mam 1.6 benzynowy (8,5-9 miasto, 7,5 trasa).

Ibiza - zanim kupiłem Fiestę, byłem praktycznie zdecydowany na Ibizę, odbyłem jazdę próbną i pewno bym kupił, gdyby nie długi czas oczekiwania i sprzedawca któremu się "nie chciało". Bardzo fajnie się prowadziła, zawieszenie o podobnej charakterystyce jak w Fieście. Miejsca podobnie jak w Fieście, ale bagażnik wizualnie wyglądał na większy. Nie każdemu się podoba wnętrze Ibizy - kwestia gustu.

Focus II - bardzo dobrze mi się tym jeździło (choć przejechałem tylko ok. 1000 km głównie po autostradach i lokalnych drogach w Szkocji). To po prostu bardzo poprawny samochód i trudno mi o nim obiektywnie powiedzieć złe słowo. Na pewno bardziej praktyczny niż te wyżej i wygodniejszy na autostradzie. Jego jedyną wadą jest nienajmłodszy wygląd grinser006.gif

Astra III - jeździłem, ale osobiście nie kupiłbym tego samochodu za design wnętrza, no ale to kwestia gustu. Niech siostra wsiądzie do takiego i sama się przekona czy jej się w astrze spodoba.

Jeśli stałbym przed takim wyborem:

Samochód głównie do miasta do jazdy w góra 2 osoby, jak najbardziej komfortowy - Mazda (o ile uda się znaleźć jakiś dobry egzemplarz)

Samochód główie do miasta, żeby sporadycznie przewieźć 4 osoby, żeby miał ciut większy bagażnik i fajniej się prowadził - Fiesta

Samochód do częstych wyjazdów w trasę - Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.