Skocz do zawartości

Ile czasu eksploatuje się samochód "na świecie"??


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

> Ależ różnica cywilizacyjna - w PL większość samochodów ma już za sobą taki przebieg i mało kto

> myśli o oddawaniu ich na złom dopóki kółka się kręcą

Koszt pracy - ile 1/h kosztuje w PL? - u mnie standardowa $$$ u dealer-a to ok $100 - zazwyczaj $90-120/h.

Jakies mniejsze Mr Mechanic - $65/h.

Teraz policz - taka Astra z 2004 warta moze $5-8k 001.gif i masz ja doprawadzic do uzytku po 10 latach i 120kkm001.gif, komplet opon do tego to $1k zlosnik.gif.... jakies $1k w ogolnym ogarniuciu i niech cos padniepanic.gif[...]

Masz wybor - isc i kupic nowa Corolla za $19,990 - 1% interest rate, service po $130 wlaczajac czesci, 6 lat gwarancji, 175 k km- Astre wypchac do dealer-a za $2kzlosnik.gif, wziasc $17k na credit i w ciagu 4 lat splacic ... $17, 500001.gif - $$$ za darmo ... mamba.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia kosztów serwisowania takiego auta vs koszt zakupu nowego.

> W PL nadal serwisowanie jest stosunkowo tanie w stosunku do ceny nowego samochodu, szczególnie w

> relacji do płac. [...]

Dokladnie, po za tym stare auta staja sie dokuczliwe ... panic.gif - np u mnie w stanie masz 5 lat spokoju - rejestracja roczna przychodzi ci do domu, po 5 latach - musisz dostac pink slip, czyli ze twoje auto jest bezpieczne do poruszania sie po drogach ...

pinkslip2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz majac jakies male 2.0l w Corolla - jakos niewyobrazam sobie jak to moze jezdzic wiecej niz

> 200 k km... To szczegolnie widac po Astra - kiedys GM importowal tego k na miesiac, dzis

> widziasz jakies niedobitki z 2004-6 roku... Wiekszosc skonczyla tak [...]

Przeciez ta Astra nawet na tym zdjęciu wygląda na zdrową. U nas roczniki tej Astry 1998-1999 się sprzedają jak swieze bułeczki, a przebiegi pewnie mają z 400kkm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez ta Astra nawet na tym zdjęciu wygląda na zdrową. U nas roczniki tej Astry 1998-1999 się

> sprzedają jak swieze bułeczki, a przebiegi pewnie mają z 400kkm

Wszystkie wygadaja na zdrowe;zlosnik.gif, akurat jutro tam bede - obok, wejde i ci zrobieikonka_photo2.gif co z nich zostalo:D[...]

Juz komus z AK pare czesci do Daewoo tam wyciagalemhahaha.gif[...]

287586028-Untitled111.jpg

post-1538-14352523498779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt pracy - ile 1/h kosztuje w PL? - u mnie standardowa $$$ u dealer-a to ok $100 - zazwyczaj

> $90-120/h.

Zależy od marki i od konkretnego dealera. W tych serwisach, z których korzystałem ostatnio:

- Jeep: 220 PLN/h,

- Suzuki: 130 PLN/h,

- Honda: 280 PLN/h,

- Mercedes: 230 PLN/h,

- Toyota: 180 PLN/h,

ale w miarę "standardowe" czynności nie są wyceniane "za roboczogodzinę" tylko mają jakąś ustaloną z góry cenę. Do tego można dostać rabat za "bycie stałym klientem", czasem polityka konkretnej marki jest taka, że przy starszych autach roboczogodzina jest tańsza niż przy nowych (np. Honda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od marki i od konkretnego dealera. W tych serwisach, z których korzystałem ostatnio: [...]

Czyli nowe auto kosztuje mnie taniej niz ciebie.

Capped service - czesci + praca:

FJ - 10 k - $210

20k $210

30k $210

40k $210

50k $210

60k $210

70k $239

80k $489

90k $239

100k $239

reszte musze sprawdzic, ale do 175 k km podobnie

Aurion Mrs Ozi

15,30,45,60,75,90k -wszystko po $130 - czyli calosc zycia auta - mechanicznie kosztuje mnie $780 001.gif, dorzuc pewnie komplet opon po 80 k km ... $1k... I tyle, znow 6 lat/175k km gwarancji ...

Na co mam sie meczyc z czyms uzywanym. Generalnie zanim kupie auto to pierwsza rzecz po test drive - wysylam email do dealer-a i chce wszystkie ceny service do 100k km zlosnik.gif[...] zebym wiedzial w co sie pakuje001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nowe auto kosztuje mnie taniej niz ciebie.

W Polsce trudno o jakąś regułę niewiem.gif - poszczególni dealerzy potrafią mieć bardzo różne ceny (np. serwis autoryzowany tej samej marki w dużym mieście wycenił wykonanie pewnych czynności serwisowych na 3100 zł, w mniejszej miejscowości serwis z autoryzacją tej samej marki wycenił to samo na 1400 zł, obie ceny obejmuja robociznę oraz oryginalne części). grinser006.gif

Poza tym zwykle przegląd ma cenę znaną z góry i związek z ceną roboczogodziny może być dość przypadkowy - za czas płaci się zwykle w przypadku jakichś niestandardowych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce trudno o jakąś regułę - poszczególni dealerzy potrafią mieć bardzo różne ceny[...]

To musi byc EUzlosnik.gif, VeeDub u mniezlosnik.gif, chociaz teraz tez wprowadzili capped service - czyli wiesz ile placisz - ale VeeDub ma oszukanczy, np niektore czesci sa platne dodatkowopad.gif[...]

http://volkswagenaustralia.com.au/CappedPriceServicing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

Chodziło mi o trudność w sprzedaży auta w PL ze stanem licznika większym, niż magiczne/graniczne 200kkm... choćby było i najlepiej utrzymane.

> To szczegolnie widac po Astra -

> widziasz jakies niedobitki z 2004-6 roku... Wiekszosc skonczyla tak [...]

> Patrzac na to wiekszosc ma ok 120-140k km.

> Generalnie nie oplaca ci sie tego naprawiac [...]

Cóż, żyjemy w innych światach. To, co u Ciebie ląduje na złomie, u nas jest obiektem pożądania przez część społeczeństwa... wszystko zależy od poziomu ceny nowego bolidu, ceny części/usługi naprawy kontra zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> 3-6 lat.

> 1.Nowe aut z roku na rok tanieja vs sila nabywcza

> 2. % roznicy miedzy uzywanym a nowym robi sie coraz mniejszy - patrz punkt pierwszy

> 3. powszechnosc osobistego leasing - roznica ok $5 co rok mniej dzieki odliczeniom od podatku

> federalnego (zalezy od wielu czynnikow ale generalnie $5k)

> 4. Dotyczy SUV, aut osobowych.[...]

> Mimo tego srednia wieku auta (wliczajac trucks, buses) to 9.9 lat, na zarejstrowanych 17 mil aut

> (1/Jan/2013)

Moja Octavia wchodzi właśnie w 11 rok eksploatacji i ma się dobrze, dzisiaj nowe opony letnie sie jej przytrafiły. zlosnik.gif Tak, jestem tą biedniejszą częścią społeczeństwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.