Skocz do zawartości

Nie działa mi klima. Co robić?


jago42

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Pierwszy tak ciepły dzień i pierwsza próba klimy i nic. Zapala się diodka na panelu, ale powietrze leci taki jak na zewnątrz czyli ciepłe. Auto mam dopiero dwa miesiące. Doradźcie jak sprawdzić co jest nie tak. Pozdrawiam!!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie! Pierwszy tak ciepły dzień i pierwsza próba klimy i nic. Zapala się diodka na panelu, ale

> powietrze leci taki jak na zewnątrz czyli ciepłe. Auto mam dopiero dwa miesiące. Doradźcie jak

> sprawdzić co jest nie tak. Pozdrawiam!!! Jacek

Jezeli zapala sie lampka, a klima nie dziala to na 99% jest brak czynnika.

Udaj się wiec do dobrego speca od klimatyzacji, kiedyś takowy był przy obecnej Pogori zaraz koło kładki.

Tylko nie daj sobie nabić nowego czynnika bez porządnego sprawdzenia próżni (szczelności układu), bo to tylko podwoi twoje koszty, bo gaz znowu ucieknie i trzeba będzie nabić raz jeszcze.

Dobre sprawdzenie to minimum pól godziny testu szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie! Pierwszy tak ciepły dzień i pierwsza próba klimy i nic. Zapala się diodka na panelu, ale

> powietrze leci taki jak na zewnątrz czyli ciepłe. Auto mam dopiero dwa miesiące. Doradźcie jak

> sprawdzić co jest nie tak. Pozdrawiam!!! Jacek

Jechać do serwisu i przygotować się na spore koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lampka pali się, ale czy jest charakterystyczne cyknięcie przy włączeniu klimy (z komory silnika)

> , jeśli nie to panel odmówił posłuszeństwa

No właśnie nic nie słychać. To mój pierwszy samochód z klimą i dlatego nie wiem jaka powinna być reakcja po włączeniu. Jak zdiagnozować i ewentualnie jak naprawić panel. Pozdrawiam!!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nic nie słychać. To mój pierwszy samochód z klimą i dlatego nie wiem jaka powinna być

> reakcja po włączeniu. Jak zdiagnozować i ewentualnie jak naprawić panel. Pozdrawiam!!! Jacek

Najpierw to podjedz gdzie, zeby pomierzyli ciesnienie...

Moze sie okazac, ze nie ma czynnika w ukladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nic nie słychać. To mój pierwszy samochód z klimą i dlatego nie wiem jaka powinna być

> reakcja po włączeniu.

No właśnie jak nic nie słychać to na pewno panel sterowania klimą. W modelach z klimą manualną w panelu sterowania klimą pojawiają się zimne luty. Zapalenie diody z klimy, de fakto mówi nam tylko, że przycisk został naciśnięty, a nie że działa klima. Gdzieś na forum ten problem był już poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 90% gaz do klimy uciekł. Bardzo częsty przypadek po zimie, jak w tym czasie nie używałeś klimy. Sól drogowa (o zgrozo - w tym roku zimy było tyle co kot napłakał a jednak) zapewne przeżarła przewody. U mnie w Aveo na małym odcinku idą przewody do klimy na samym wierzchu i poszły na pierwszy front. Tragedii nie ma, trzeba tylko pojechać na warsztat gdzie zajmują się serwisem klimatyzacji i Ci uszczelnią i potem napełnią. Omijaj warsztaty, które "znają się na wszystkim" i pojedź do wyspecjalizowanego w klimie, bo będziesz miał pewność, że Ci porządnie zrobią ;-)

Koszt sprawdzenia + nabicie ok. 300 zł

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, ale może komuś się przyda.

Teraz mam starego Opla (ale temat jest aktualny) - partacze kiedyś napełnili układ olejem - nie tym PAG co powinien. I teraz po prawidłowym serwisie i napełnieniu układu - klima "wstawała" 40 km - problemem jest zawór w kompresorze - "skleja membrany" i pomimo pełnego nabicia nie chce dać ciśnienia. Układ musiał pochodzić, przepłukać się i teraz daje 2 stopnie z nawiewów.

Konkluzja - PAG i PAG to nie jedno i to samo - temat dotyczy też Cheviego.

Jeżeli po prawidłowym serwisie i pełnej klimie temat jest aktualny to trzeba wymienić jeden zawór w kompresorze - poza ASO to koszt 150 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 90% gaz do klimy uciekł. Bardzo częsty przypadek po zimie, jak w tym czasie nie używałeś klimy.

> Sól drogowa (o zgrozo - w tym roku zimy było tyle co kot napłakał a jednak) zapewne przeżarła

> przewody. U mnie w Aveo na małym odcinku idą przewody do klimy na samym wierzchu i poszły na

> pierwszy front. Tragedii nie ma, trzeba tylko pojechać na warsztat gdzie zajmują się serwisem

> klimatyzacji i Ci uszczelnią i potem napełnią. Omijaj warsztaty, które "znają się na

> wszystkim" i pojedź do wyspecjalizowanego w klimie, bo będziesz miał pewność, że Ci porządnie

> zrobią ;-)

> Koszt sprawdzenia + nabicie ok. 300 zł

> pozdravka

Dzięki za wszystkie porady! Temat już usunięty. Po włączeniu nic się nie działo, bo nie było czynnika i czujnik ciśnienia nie dawał pozwolenia na załączenie sprężarki. Sprawdzenie szczelności i nabicie całej objętości czyli 700ml albo gramów kosztowało mnie 120 zł czyli calkiem znośnie. Pozdrawiam wszystkich wiosennie!!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat już usunięty. Po włączeniu nic się nie działo, bo nie było

> czynnika

Raczej nie usunięty. Jeżeli nie było czynnika w ogóle to gdzieś uciekł. Gdzieś musisz mieć nieszczelność.

Mam nadzieję, że ci spece dodali barwnika, kazali jeździć teraz non stop z włączoną klimą i przyjechać za 2-3 dni na UV ?

W innym przypadku (z doświadczenia) za jakiś czas znowu się tu pojawisz z tym samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 90% gaz do klimy uciekł. Bardzo częsty przypadek po zimie, jak w tym czasie nie używałeś klimy.

Nie bardzo rozumiem, co wspólnego ma nieużywanie klimatyzacji do "ucieczki" gazu.

Klimatyzację zimą należy używać, żeby olej przesmarował sprężarkę, a nie żeby nie uciekł.

Jeśli ucieka "więcej niż norma" (czyli ZTCP ok. 10%/rok), to znaczy że gdzieś jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.