Skocz do zawartości

Jaki interfejs VAG?


chris2233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanko bo dawno już wypadłem z obiegu w tym temacie wink.gif

A mianowicie jaki byście polecili najprostszy, najtańszy wink.gif interfejs co bym mógł sobie podpiąć go przez USB do starej Cordoby?

Użyty byłby głównie do sprawdzenia ewentualnych błędów i ich wykasowania, ewentualnie do ustawienia zapłonu.

Mam obecnie jakiś przedpotopowy interfejs jeszcze z wyjściem na port COM wink.gif

Słyszałem jeszcze, że są jakieś programiki na Androida i nawet podobno można za pomocą komórki zrobić powyższą diagnostykę blush.gif

Prawda to to? Jak to się robi?

EDYTA: Takie coś wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Mam pytanko bo dawno już wypadłem z obiegu w tym temacie

> A mianowicie jaki byście polecili najprostszy, najtańszy interfejs co bym mógł sobie podpiąć go

> przez USB do starej Cordoby?

> Użyty byłby głównie do sprawdzenia ewentualnych błędów i ich wykasowania, ewentualnie do ustawienia

> zapłonu.

> Mam obecnie jakiś przedpotopowy interfejs jeszcze z wyjściem na port COM

> Słyszałem jeszcze, że są jakieś programiki na Androida i nawet podobno można za pomocą komórki

> zrobić powyższą diagnostykę

> Prawda to to? Jak to się robi?

> EDYTA: Takie coś wystarczy?

http://allegro.pl/bluetooth-elm327-white-v1-5-obdii-cd-nowosc-i4013220181.html

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=pl

Wystarczy Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Odgrzeję trochę kotleta i zapytam, czy jest jakiś programik na andka, który umożliwiłby zmianę wartości kilometrów pomiędzy przeglądami ?

Pytam, ponieważ ostatnio na przeglądzie skasowali mi inspekcję olejową i zamiast 15kkm między przeglądami ustawili na 1500km sick.gif. Da radę z poziomu andka to zmienić czy tylko jakiś VAG ?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widziałem na andka takiego programu i raczej nie będzie. Ciekawe skąd na przeglądzie wiedzieli

> gdzie to ustawić. Bo tam jest przelicznik z tego co pamiętam x1000. Raczej ASO to nie było.

A jest np. iVAG czy iOBD2 i tym da radę to zmienić z tym że łączy się tylko z oryginalnym ELM kupionym u nich (np. też Viaken) a z chinszczyzna nie chce sick.gif u mnie pewnie się kablem wpieli i to zmienili.A czy polskiego VAG a da się po BT połączyć z tym ELM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Witam, chciałem odświeżyć temat bo mam podobne pytanie.

> Co myslicie na temat tych interfejsów?

> http://allegro.pl/listing/listing.php?or...-v6-p-3-mt-0718

> i czy odczytam i skasuje tym błędy w polo 6n2 z 2001r?

nie wiem jak te co pokazałeś bezprzewodowe, ale ja mam taki kabelek za 20zl to do odczytania błędów i ich usunięcia w zupełności starcza jak i do różnych innych podstawowych rzeczy myślę że to też będzie tak samo działać zlosnik.gifzlosnik.gifza tą kasę warto sprubować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też mam taki VAG KKL, podpinam to pod laptopa i działa, ale chciałem spróbować tego bluetooth i

> na telefonie odpalić jakis torque czy coś podobnego.

> Czy ktoś z was bawił się tym? lub testował na polo 6n2?

to ci powiem mnie też zaciekawiło i chętnie kupię takie coś ale muszę znać opinię i szukam akurat do Passata b5 rok 99 a na tych aukcjach są tylko od roku 2004 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Mam pytanko bo dawno już wypadłem z obiegu w tym temacie

> A mianowicie jaki byście polecili najprostszy, najtańszy interfejs co bym mógł sobie podpiąć go

> przez USB do starej Cordoby?

> Użyty byłby głównie do sprawdzenia ewentualnych błędów i ich wykasowania, ewentualnie do ustawienia

> zapłonu.

> Mam obecnie jakiś przedpotopowy interfejs jeszcze z wyjściem na port COM

> Słyszałem jeszcze, że są jakieś programiki na Androida i nawet podobno można za pomocą komórki

> zrobić powyższą diagnostykę

> Prawda to to? Jak to się robi?

> EDYTA: Takie coś wystarczy?

i co zakupiłeś ??? dowiedziałeś się coś więcej w temacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.