Skocz do zawartości

spryskiwacz


tymekradom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie,co może niedomagać w seicento 0.9 rano przekręcam kluczyk zaświecają się kontrolki słychać pracujący silnik spryskiwacza, dodatkowo słabym strumieniem wylatuje płyn z dyszy spryskiwacza na przednia szybę. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem zapłon i się uspokoiło, spryskiwacze działają poprawnie. Gdzie szukać usterki.

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie,co może niedomagać w seicento 0.9 rano przekręcam kluczyk zaświecają się kontrolki słychać

> pracujący silnik spryskiwacza, dodatkowo słabym strumieniem wylatuje płyn z dyszy spryskiwacza

> na przednia szybę. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem zapłon i się uspokoiło, spryskiwacze

> działają poprawnie. Gdzie szukać usterki.

> Z góry dziękuję za info.

przeczysc masy na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat,

masy pod maską wyczyszczone, a spryskiwacz nadal potrafi się podczas jazdy uruchomić lub albo podczas przekręcenia zapłonu. Dodatkowo potrafi zgasnąć podczas jazdy. Słychać tylko "trzeszczenie" w centralce od LPG. Jak jest na biegu i zgaśnie to po chwili startuje i jedzie dalej normalnie.

Starość łapie moje auto.

Gdzie szukać Panowie usterki?

> Witam

> Panowie,co może niedomagać w seicento 0.9 rano przekręcam kluczyk zaświecają się kontrolki słychać

> pracujący silnik spryskiwacza, dodatkowo słabym strumieniem wylatuje płyn z dyszy spryskiwacza

> na przednia szybę. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem zapłon i się uspokoiło, spryskiwacze

> działają poprawnie. Gdzie szukać usterki.

> Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżam temat,

> masy pod maską wyczyszczone, a spryskiwacz nadal potrafi się podczas jazdy uruchomić lub albo

> podczas przekręcenia zapłonu. Dodatkowo potrafi zgasnąć podczas jazdy. Słychać tylko

> "trzeszczenie" w centralce od LPG. Jak jest na biegu i zgaśnie to po chwili startuje i jedzie

> dalej normalnie.

> Starość łapie moje auto.

> Gdzie szukać Panowie usterki?

> > Z góry dziękuję za info.

ja juz ci napisalem co najprawdopodobniej bedzie przyczyna przedmiotowej usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat

Kostki przy pompkach spryskiwaczy wyczyszczone ( nie było tak strasznie). Teraz spryskiwacze wogóle nie działają. Wycieraczka przód tył jest. Sprawdzałem silniczki na krótko działają, natomiast w kostkach nie ma prądu. Rozglądać się już za przełącznikiem zespolonym pod kierownicę?

> Witam

> Panowie,co może niedomagać w seicento 0.9 rano przekręcam kluczyk zaświecają się kontrolki słychać

> pracujący silnik spryskiwacza, dodatkowo słabym strumieniem wylatuje płyn z dyszy spryskiwacza

> na przednia szybę. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem zapłon i się uspokoiło, spryskiwacze

> działają poprawnie. Gdzie szukać usterki.

> Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżam temat

Okazało się że przewody wewnątrz były zgnite a obudowa zewnętrzna wyglądała ok. Spryskiwacze działają nowe kostki polutowane wszystko. Ale spryskiwacz dalej sam potrafi się włączyć. Kolejna sprawa gaśnięcie silnika. Byłem u gazownika wymienił wiązkę od centralki lpg, wszystko polutował od nowa, a ten cholernik dalej gaśnie. Gdzie szukać przyczyny?

> Kostki przy pompkach spryskiwaczy wyczyszczone ( nie było tak strasznie). Teraz spryskiwacze wogóle

> nie działają. Wycieraczka przód tył jest. Sprawdzałem silniczki na krótko działają, natomiast

> w kostkach nie ma prądu. Rozglądać się już za przełącznikiem zespolonym pod kierownicę?

> > Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam i odświeżam temat

Problem spryskiwaczy został rozwiązany, było zwarcie w przełączniku tz. coś się delikatnie zwęgliło ( domyślam się że smar) i przypaliło styki. Wymieniłem przełącznik zespolony, a co do gaśnięcia to zakupiłem kabel diagnostyczny i połączyłem się kompem. W błędach zapisany jest czujnik położenia wału. W weekend wymiana.

PZDR

> Okazało się że przewody wewnątrz były zgnite a obudowa zewnętrzna wyglądała ok. Spryskiwacze

> działają nowe kostki polutowane wszystko. Ale spryskiwacz dalej sam potrafi się włączyć.

> Kolejna sprawa gaśnięcie silnika. Byłem u gazownika wymienił wiązkę od centralki lpg, wszystko

> polutował od nowa, a ten cholernik dalej gaśnie. Gdzie szukać przyczyny?

> > > Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.