Skocz do zawartości

Zasobnik CWU


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i znaleźć nie mogę...może ktoś podrzuci jakiś link. Potrzebuję zasobnik CWU o pojemności 120-150 litrów, ale bardzo bym chciał, by miał w zestawie elektryczną grzałkę. Docelowo woda będzie grzana przez piec gazowy, ale do czasu podpięcia gazu nie chciałbym brać zimnego prysznica zlosnik.gif

Hydraulik zwrócił uwagę, że zasobnik MUSI mieć 5 przyłączy...nie wiem, do czego, ale tak ma być zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam i znaleźć nie mogę...może ktoś podrzuci jakiś link. Potrzebuję zasobnik CWU o pojemności

> 120-150 litrów, ale bardzo bym chciał, by miał w zestawie elektryczną grzałkę. Docelowo woda

> będzie grzana przez piec gazowy, ale do czasu podpięcia gazu nie chciałbym brać zimnego

> prysznica

> Hydraulik zwrócił uwagę, że zasobnik MUSI mieć 5 przyłączy...nie wiem, do czego, ale tak ma być

www.kospel.pl

Taki dokladnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

5 przyłączy:

1. zasilanie

2. wyjście ciepłej wody

3. powrót cyrkulacji

4. zasilanie ze źródła ciepła

5. powrót do źródła ciepła

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 przyłączy:

> 1. zasilanie

> 2. wyjście ciepłej wody

> 3. powrót cyrkulacji

> 4. zasilanie ze źródła ciepła

> 5. powrót do źródła ciepła

> Krawiec

Dzięki wink.gif Hydraulik mówił, co do czego, ale zapomniałem zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam i znaleźć nie mogę...może ktoś podrzuci jakiś link. Potrzebuję zasobnik CWU o pojemności

> 120-150 litrów, ale bardzo bym chciał, by miał w zestawie elektryczną grzałkę. Docelowo woda

> będzie grzana przez piec gazowy, ale do czasu podpięcia gazu nie chciałbym brać zimnego

> prysznica

> Hydraulik zwrócił uwagę, że zasobnik MUSI mieć 5 przyłączy...nie wiem, do czego, ale tak ma być

Albo kospel, albo Biawar.

http://www.biawar.com.pl/index.php/ogrze...enu-id-113.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Galmet - nie narzekam chociaż anodę magnezową robią kiepską

Nie narzekasz, ale bulisz za straty ciepła.

Tylko Kospel i Biawar robi zbiorniki klasy energetycznej A, czyli o małych stratach dobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> anody oni sami nie robia tylko kupuja rok wytrzymala czy wiecej ???

U mnie Galmet 150l. stojący, właśnie w wersji z grzałką elektryczna i wężownicą już 11-ty rok pracuje. Druga anoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nawet mam 2 punkty w moim mieście, gdzie to mogę kupić

> Dzięki wielkie

jeśli mogę coś wtrącić to kup zbiornik dwupłaszczowy, a nie tradycyjny z wężownicą. Czas nagrzania wody bezkonkurencyjny w stosunku do wężownicy. Mam 120l na małym obiegu z piecem zasypowym 15 kw... woda do gorącej kąpieli gotowa po 15-20 minutach devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli mogę coś wtrącić to kup zbiornik dwupłaszczowy, a nie tradycyjny z wężownicą. Czas nagrzania

> wody bezkonkurencyjny w stosunku do wężownicy. Mam 120l na małym obiegu z piecem zasypowym 15

> kw... woda do gorącej kąpieli gotowa po 15-20 minutach

A masz porównanie do zbiornika z nagrzewnicą pracującego w takich samych warunkach?

Powierzchnie wymiany są zbliżone, wiec dlaczego dwupłaszczowy miałby szybciej się nagrzewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz porównanie do zbiornika z nagrzewnicą pracującego w takich samych warunkach?

> Powierzchnie wymiany są zbliżone, wiec dlaczego dwupłaszczowy miałby szybciej się nagrzewać?

pytanie retoryczne........ oczywiście, że nie mam , nie jestem analitykiem rynku zasobników :-) ale np sąsiad ma 80l na wężownicy na małym obiegu z piecem 25kw i u niego na kompiel trzeba czekać do godziny. Dość długo szukałem informacji zanim kupiłem i wszyscy doradzali właśnie dwupłaszczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Heh...wlasnie spytalem 'moja' hurtownie, ktora handluje Galmetem o to, czy maja KOspela w ofercie. W odpowiedzi dostalem maila, ktorego oryginalnym autorem byl inzynier Galmeta. Wiadomosc rozpoczyna sie od:

"Związku z dużą aktywnością na rynku firmy Kospel . Przesyłam prezentację porównawczą zbiorników dwupłaszczowych SGW(L)P firmy Galmet do Kospela.

Myślę, że ta prezentacją pozwoli Wam łatwiej rywalizować z Kospelem.

Jak zwrócicie uwagę zostały zmienione powierzchnie płaszcza zew. Zostały one jeszcze raz przeliczone dodatkowo przeliczona została pojemność wodna płaszcza C.O. oraz moc dla parametru (80/10/45) po to aby wykazać, że zbiorniki firmy Galmet są lepsze."

Prezentacji jeszcze nie otwieralem, ale przysiade do tego wieczorem. Mnie zalezy glownie na 'trzymaniu ciepla', wg oficjalnych katalogow ten parametr wypada zdecydowanie na korzysc Kospela. Widac, chyba ze toczy sie mala wewnetrzna wojenka o klienta miedzy Galmetem a Kospelem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prezentacji zbyt wiele nie ma, a poza tym dotyczy zasobnikow poziomych.

 

Za to przegladajac oferty i porownujac Kospel / Galmet / Biawar widze, ze Biawar wprowadzil niedawno model Quattro, ktory pod katem efektywnosci energetycznej bije konkurencje na glowe.

 

Straty postojowe  [W]:

Galmet Vulcan 140 / Kospel SW Termo Max 140 / Biawar Quattro 150

            84               /                     67                    /               40

 

Gdzie jest haczyk? Warto sie pchac w nowy produkt Biawara? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prezentacji zbyt wiele nie ma, a poza tym dotyczy zasobnikow poziomych.

 

Za to przegladajac oferty i porownujac Kospel / Galmet / Biawar widze, ze Biawar wprowadzil niedawno model Quattro, ktory pod katem efektywnosci energetycznej bije konkurencje na glowe.

 

Straty postojowe  [W]:

Galmet Vulcan 140 / Kospel SW Termo Max 140 / Biawar Quattro 150

            84               /                     67                    /               40

 

Gdzie jest haczyk? Warto sie pchac w nowy produkt Biawara? 

 

 

Nie odpowiem ci, w co się pachać, ale pamiętaj - zrób plastikowe rurki do zasobnika. Przez mosiężne strasznie dużo ciepła mi z zasobnika ucieka.

Będę musiał wszystko pookręcać izolacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.