Skocz do zawartości

regulacja zbieżności tylniej osi


lata155

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanie dotyczy nie do końca regulacji natomiast sprawdzenia dlaczego i ew. które koło nie jest zbieżne, po pomiarach wyszła rozbieżność tylnych kół i teraz mamy zamiar to zrobić na zero tylko pytanie jak pomierzyć czy oba koła sa rozbieżne czy np. jedno jest ok a drugie rozbieżne itd itp

jakieś wskazówki, dysponujemy poziomicami laserowymi wiec nasz błąd pomiaru też jest dość spory pomimo to chcemy to jakoś zrobic smile.gif

dzieki za sugestie smile.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> pytanie dotyczy nie do końca regulacji natomiast sprawdzenia dlaczego i ew. które koło nie jest

> zbieżne, po pomiarach wyszła rozbieżność tylnych kół i teraz mamy zamiar to zrobić na zero

> tylko pytanie jak pomierzyć czy oba koła sa rozbieżne czy np. jedno jest ok a drugie rozbieżne

> itd itp

> jakieś wskazówki, dysponujemy poziomicami laserowymi wiec nasz błąd pomiaru też jest dość spory

> pomimo to chcemy to jakoś zrobic

> dzieki za sugestie

> pozdr

Twoja wypowiedź jest dla mnie nie do końca zrozumiałą.

A to nie można jechać najnormalniej w świecie na stacje diagnostyczną i zrobić pomiar geometrii? Ustawią Ci geo i będzie po kłopocie. Przyczyną rozbieżności z tyłu natomiast wytłuczone tuleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że sam tył jest rozbieżny o 7 [mm] a tuleje napewno nie są wybite bo są założone poliuretany, prawdopodobnie belka albo któryś wahacz jest krzywy. Pytanie jak sprawdzić która strona jest nieprawidłowa względem całości samochodu czy może obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie dalej pytania... W CC/SC nie ma możliwości regulacji zbieżności kół tylnej osi i nie chcemy wiedzieć czy jest rozbieżny (co by nam zbieżność 3D pokazała) tylko wiedząc że jest rozbieżny dowiedzieć się jak sprawdzić które koło (prawe, lewe czy oba) odbiegają od osi auta - jakieś punkty pomiarowe których można się trzymać np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiecie dalej pytania... W CC/SC nie ma możliwości regulacji zbieżności kół tylnej osi i nie

> chcemy wiedzieć czy jest rozbieżny (co by nam zbieżność 3D pokazała) tylko wiedząc że jest

> rozbieżny dowiedzieć się jak sprawdzić które koło (prawe, lewe czy oba) odbiegają od osi auta

> - jakieś punkty pomiarowe których można się trzymać np

Przyjacielu, geometria 3D powinna pokazać wszystkie wartości dla każdego koła osobno, zarówno kąty w pionie jak i w poziomie.

Zbieżność to samemu mozna na dobrą sprawę zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjacielu, geometria 3D powinna pokazać wszystkie wartości dla każdego koła osobno, zarówno kąty

> w pionie jak i w poziomie.

> Zbieżność to samemu mozna na dobrą sprawę zmierzyć

a jakie są koszty geometrii 3D?? dokładnie tak jak napisałeś, robimy zbieżność samemu i stąd ten wątek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie są koszty geometrii 3D?? dokładnie tak jak napisałeś, robimy zbieżność samemu i stąd ten

> wątek

dokładnie tak jak DEV pisze, na geometrii 3D wsio Ci fajnie na monitorze pokaże, a pewnie i wydruk ze szczegółami dostaniesz ok.gif

Co do cen to w Tychach trzeba na taki pomiar wyłożyć ok 70-80zł waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak jak DEV pisze, na geometrii 3D wsio Ci fajnie na monitorze pokaże, a pewnie i wydruk

> ze szczegółami dostaniesz

> Co do cen to w Tychach trzeba na taki pomiar wyłożyć ok 70-80zł

w Poznaniu kolega robił w zeszłym tygodniu Peugeota 308SW dał 70 zł z ustawieniem (!). Facet dłubał mu przy aucie prawie półtorej godziny, zastanawiam się z czego on żyje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiecie dalej pytania... W CC/SC nie ma możliwości regulacji zbieżności kół tylnej osi i nie

> chcemy wiedzieć czy jest rozbieżny (co by nam zbieżność 3D pokazała) tylko wiedząc że jest

> rozbieżny dowiedzieć się jak sprawdzić które koło (prawe, lewe czy oba) odbiegają od osi auta

> - jakieś punkty pomiarowe których można się trzymać np

Jak chcesz to zrobie Ci zdjęcie wydruku i zobaczysz czy są wartości które Cię interesują, gwarantuje, że się nie zawiedziesz. Koszt takiej geometrii w Lublinie to 80PLN. Robiłem tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w firmie robię taki pomiar z ustawieniem geometrii za 50zł, jeśli nie ma problemów z

> regulacją. Jak drążki/śruby stawiają opór cena rośnie.

Ludzie niedługo to będziecie dopłacać żeby ktoś przyjechał.

50zł za pełną geometrię ??

Czy już naprawdę mechanicy przestają się tak szanować.

No chyba że chodzi np o seicento gdzie pomiar można zrobić cały ale ustawia się tylko zbieżność z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest cena w firmie i prawdę mówiąc nie ma tłumów na regulację. Ale Radom jest specyficzny, każdy by chciał robić za darmo. Tak jak pisałem za pełną geometrię przy działające regulacji bez problemu biorą 50zł. Jak są jakieś problemy to do 100zł. W sumie sprzęt mamy dobry(podobno najlepszy na mieście) i samą zbieżność robi się w 10 minut dosłownie, dlatego cena jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka jest cena w firmie i prawdę mówiąc nie ma tłumów na regulację. Ale Radom jest specyficzny,

> każdy by chciał robić za darmo. Tak jak pisałem za pełną geometrię przy działające regulacji

> bez problemu biorą 50zł. Jak są jakieś problemy to do 100zł. W sumie sprzęt mamy

> dobry(podobno najlepszy na mieście) i samą zbieżność robi się w 10 minut dosłownie, dlatego

> cena jest niska.

No ja wszystko rozumiem ale licząc nawet koszty sprzętu minimum ok 30tyś to kiedy to się zamortyzuje??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mądre głowy przeliczyły sobie, że jednak to się opłaca. Z pół roku temu jak nie miałem dostępu do sprzętu musiałem jechać na SKP i ustawić zbieżność, wówczas skasowali mnie również na 50zł. To była całkiem nowa stacja, nowy sprzęt. Nie jeżdżę po wszystkich SKP, ale z tego co słyszę od ludzi to 50zł jest standardem. Moje miasto to czarna dziura na mapie świata, więc nie ma co się dziwić wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.