Skocz do zawartości

Grand Scenic vs Zafira B


stinkfist

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej nieobecności na forum chciałbym prosić Szanowne Grono o pomoc w wyborze autka gdyż im więcej o tym myślę i porównuje tym częściej zmieniam zdanie. Co chwila jestem już niby zdecydowany, i zaczynam od nowa czytać, porównywać itd.

Obecnie jeżdżę Primerą P11 2.0 ok 160KM (lekko dłubnięta) i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Gdyby sytuacja mnie do tego nie zmuszała na pewno auta bym nie zmieniał.

A owa sytuacja to 3 dzieci. Z szeregu aut tatusiowatych wyłoniłem 2 wspomniane w tytule. Jako że jazda samochodem jest dla mnie frajdą i chcąc zostawic jednak coś dla siebie interesują mnie jedynie konkretne jednostki obydwu modeli.

Opel- 2.0 turbo 200KM i Renault 2.0 turbo 163KM. Żadne inne nie wchodzą w grę. Oczywiście będą gazowane. I teraz clue problemu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy - wiadomo.

I tak "+" Renault :

chyba jednak mniej problematyczny silnik (bardzo udana konstrukcja), bardziej ergonomiczne i ustawne wnętrze (np 3 osobne fotele), multum wyposażenia i wodotrysków, niższa cena, bardziej ekonomiczny? mniej koroduje?

"- "niższa jakość wykonania (podobno wnętrze lubi skrzypieć), mniejszy bagaznik, kapryśna elektronika, miekkie zawieszenie (gorsze prowadzenie), elektryczny hamulec ręczny, wygląd

+ Opla:

lepsza jakość wykonania, lepsze prowadzenie, większy bagażnik, ładniejszy.

- wnętrze (kanapa z tyłu, mało schowków), dość ubogie wyposażenie (w porównaniu z Renówką) , droższy.

Kwota na ten cel to 25-27 tys.

Reasumując albo w stronę rodziny i jeżdzić czymś co się nie bardzo podoba i komfortowo albo w swoją stronę, mniej praktycznie ale z większą przyjemnością prowadzenia.

Proszę o obiektywne opinie najlepiej osoby które miały do czynienia z obydwoma modelami. Które z aut będzie tym złotym środkiem. Proszę także o ustosunkowanie się do mojej oceny + i - obydwu aut.

Z innych rzeczy to czy różnica w wielkości bagażników Opla i Renault jest zauważalna czy są to tylko suche liczby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

ja mam SCII, brat ma Zafirę. za Chiny Ludowe bym się nie zamienił ze względu na komfort jazdy SCII, wyposażenie, pomysłowe rozwiązania.

> ekonomiczny? mniej koroduje?

auto ma pełny ocynk, więc jak nie bite to pożyje długo

> "- "niższa jakość wykonania (podobno wnętrze lubi skrzypieć), mniejszy bagaznik, kapryśna

> elektronika, miekkie zawieszenie (gorsze prowadzenie), elektryczny hamulec ręczny, wygląd

niższa jakość wykonania? kto Ci tak naopowiadał? jeszcze takiego argumentu do SCII nikt nie podnosił ok.gif

elektronika - o ile nie była już zrobiona to koszty wcale nie są wielkie. szukaj auta SCII PhII i problem np. wyświetlacza odpadnie.

elektryczny ręczny? pewnie byleś na forum francowatych, na którym user z uporem maniaka podnosi te kwestię, którą mu mechanik potwierdził palacz.gif

i jeszcze jedno - na 3 dzieciaków to braknie Ci schowków w SCII, a jest ich w sumie kilkanaście grinser006.gif

w Z schowków jak na lekarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślałeś o S-max?

S-max to już autobus dla mnie. Choć bardzo mi się podoba. Wolałbym coś bardziej kompaktowego jednak. W miescie jednak coraz ciężej o miejsce parkingowe.

> Zafiry OPC chyba nie uda sie kupić za wspomnianą kwote.

2.0 turbo to nie koniecznie OPC. OPC ma 240KM, "zwykła" 200KM.

S-max to już autobus dla mnie. Choć bardzo mi się podoba. Wolałbym coś bardziej kompaktowego jednak. W miescie jednak coraz ciężej o miejsce parkingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niższa jakość wykonania? kto Ci tak naopowiadał? jeszcze takiego argumentu do SCII nikt nie

Zn z tą jakością wykonania to tylko moje własne przypuszczenie gdyż czytałem sporo wypowiedzi iż elementy wnętrza często skrzypią i to nie zależnie od wieku czy przebiegu. Od Zafiry takiej wypowiedzi nie widziałem.

> elektryczny ręczny? pewnie byleś na forum francowatych, na którym user z uporem maniaka podnosi te

> kwestię, którą mu mechanik potwierdził

Tak byłem na forum, ale to moje sceptyczne podejscie do tego rozwiązania wynika z tego iz wydaje mi się to troszkę przekombinowane. Zaciąga się podobno za każdym razem automatycznie, chyba że w kompie za pomocą interfejsu ktoś tą opcje zablokuje. W razie awarii, jakies dziwne procedury jego zwalniania itp. Po prostu wolał bym zwykłą wajchę .

> i jeszcze jedno - na 3 dzieciaków to braknie Ci schowków w SCII, a jest ich w sumie kilkanaście

> w Z schowków jak na lekarstwo

Tak, to jest chyba dość ważny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zn z tą jakością wykonania to tylko moje własne przypuszczenie gdyż czytałem sporo wypowiedzi

nie potwierdzam... może wpadnij do nas na forum SCII i poczytasz co i jak

> Tak byłem na forum, ale to moje sceptyczne podejscie do tego rozwiązania wynika z tego iz wydaje

> mi się to troszkę przekombinowane. Zaciąga się podobno za każdym razem automatycznie, chyba że

"podobno"... też wypadało by poczytać co i jak ok.gif

zaciąga się zawsze podczas gaszenia silnika - czyli teoretycznie kończysz jazdę, wyłączasz silnik, hamulec się zaciąga. chcesz ruszyć pojazdem - sam się odblokuje. dobry wynalazek, pod warunkiem, że się go "normalnie" stosuje, bo jak ręczny zaciągnięty i chce się z piskiem ruszyć, to automat może nie zdążyć odblokować i po kilku takich wybrykach ręczny może być do naprawy.

oczywiście możesz dźwignię zwolnić, jak chcesz by auto zostało "na biegu". możesz też automatyczne zaciąganie wyłączyć ok.gif

z tego, co nowi userzy powiadają, to po kilku takich sytuacjach automatycznego hamulca nie wyobrażają sobie innego rozwiązania.

a w razie awarii procedura wygląda tak, że w bagażniku odblokowujesz jedną dźwignię... ot co grinser006.gif to chyba nie jest straszna procedura zważywszy, że przez kilka lat eksploatacji możesz jej w ogóle nie używać! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.