Skocz do zawartości

Jakie inne auto wielkości vectry c


omega01

Rekomendowane odpowiedzi

> Ford Mondeo, Skoda SuperB, VW Passat, Mazda 6. Generalnie wszystko co jest klasy D jest do siebie

> bardzo podobne oprócz opla insignia, który jest strasznie ciasny.

Z mazdą też bym tak nie szalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford Mondeo, Skoda SuperB, VW Passat, Mazda 6. Generalnie wszystko co jest klasy D jest do siebie

Ford: jak wyżej co z blachą??

Passat: odpada żonie się nie podoba

Superb: jakoś taki bez fajerwerków w środku

Mazda: lubi ją mulher.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym momencie jeżdżę C5 z 2006r. i nijak się ma to do vectry.

> O wiele ciaśniejsza w środku.

Mam C5 z 2003r (czyli przedliftowa, ale to się niczym od C5 z 2006 r. nie różni)

Kolega siedzi obok, ma Vectrę C. Też przedliftowa i zdaje się też to bez znaczenia.

Siedziałem rzecz jasna i w jednym i w drugim wiele razy.

Nie wiem o którym pisałeś, że "o wiele ciaśniejsza" - Vectra czy CePiątka?

IMO ciaśniejsza jest Vectra, ale na pewno nie "o wiele"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O muszę przestudiować co i jak.

Brat kupił 1.9 ttid 180km powiem, że zwija asfalt w wersji kombi naprawdę super się prowadzi ok.gif

A i spalanie rozsądne w 5 osób i bagaż idąć nieco ogniem trasa 400km średnio 7l/km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5 jest ciaśniejsza. Jadąc na wakacje w tamtym roku miałem pożyczoną vectre od brata, ja siedziałem wygodnie, żona również i młody w foteliku też nie narzekał na miejsce.

W c5 ja siedzę wygodnie, żona na miejscu pasażera z nogami wciśniętymi w konsolę, a i tak młody ładuję nogami po fotelu (w vectrze tego nie było, było za to o wiele więcej miejsca między fotelami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C5 jest ciaśniejsza.

Hmmm.....

> W c5 ja siedzę wygodnie, żona na miejscu pasażera z nogami wciśniętymi w konsolę, a i tak młody

> ładuję nogami po fotelu (w vectrze tego nie było, było za to o wiele więcej miejsca między

> fotelami)

Może nogi mu urosły? wink.gif

Żartuję.

Jeśli tak to może faktycznie w tę stronę Vectra oferuje więcej przestrzeni (czyli przestrzeń rozdzielona a'la Superb z nastawieniem na nogi pasażerów)

Sam mam dwójkę dzieciaków i w C5 młody jak chce, to faktycznie może bucikami dotykać oparcia.

3,5 latek w foteliku Chicco Key 1.

Nie ma żadnego problemu w pozycji "normalnej" ale w pozycji leżącej ten fotelik wymaga duuuużo miejsca i wtedy o ząbek się przesuwam do przodu jako kierowca.

Pamiętam, że z tym samym fotelikiem, w tej pozycji, idealnie nie było nawet w Safranie, czyli segmencie E

Trzeba było doprecyzować pytanie o przestrzeń, bo jeśli idzie o oparcie przedniego fotela VS buciki dziecka z fotelika to wiele sporych aut, przestronnych w sytuacjach "bezdzietnych" może polec na placu boju z fotelikiem.

Z kolei w C5 spokojnie przewoziłem 2 foteliki + dorosły lub 3 foteliki na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Podpowiedzcie jakie inne auto wielkościowi wewnątrz będzie przypominało vectre c z roczników

> 2005-2007.

Signum jeśli mówimy o wnętrzu (nie bagażniku)

Croma jeśli mówimy o jednym i drugim, przy czym tutaj raczej porównujemy Cromę i Vectrę C kombi

Mondeo, porównywalnie imho choć dla mnie odczuwalnie ciut mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Podpowiedzcie jakie inne auto wielkościowi wewnątrz będzie przypominało vectre c z roczników

> 2005-2007.

Mondeo.

Passat bedzie mniejszy. Superb bedzie wezszy ale dluzszy, Francuzy beda delikatnie mniejsze,

Nie wiem jak z egzotyka typu Croma, 95, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z blachą w modelu po lifcie??

jak to we fjordzie. Szału nie ma ale bidy też nie.

> Bo moje wcześniejsze auto focus II z 2005r. chrupała aż miło, chociaż mechanicznie nic do

> zarzucenia nie miałem.

to auto przede wszystkim się świetnie prowadzi. Jeśli ci na tym zależy to polecam. To jest duże auto segmentu D które skręca jak usportowiony kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bagażnika tak bardzo nie potrzebuję.

> Chodzi mi o wielkość wnętrza, aby można było swobodnie podróżować bez ciasnoty na nogi.

to chyba tylko Signum

imho najbardziej komfortowa podróż dla 4 osób w znośnym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bagażnika tak bardzo nie potrzebuję.

> Chodzi mi o wielkość wnętrza, aby można było swobodnie podróżować bez ciasnoty na nogi.

Kolejno

Superb

Vectra c kombi lub signum - zwykła ma mniejszy rozstaw osi i znacznie mniej miejsca na nogi

dalej że starszych

omega

Passat b4

Ale najwięcej jest bezkonkurencyjnie w superb mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vectra c kombi lub signum - zwykła ma mniejszy rozstaw osi i znacznie mniej miejsca na nogi

oo widzisz i tu jest haczyk o którym nie wiedziałem. Dzięki za informację.

Jeździłem kombi i dlatego była taka przestronna we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.