Skocz do zawartości

Zabezpieczenie felg - śruby


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupuje się jedną na koło czy komplet na koło ? Polecają coś Państwo ?

Nie spotkałem się nigdy z autem, gdzie ktoś więcej niż 1 śrubę "anty" na koło założył.

> A takie ? http://allegro.pl/show_item.php?item=4077566309

Wg mnie nie warto w ogóle kombinować.

Szacuję (w moich przypadkach), że prawdopodobieństwo kradzieży felg * wartość felg << cena zakupu kompletu sensownych śrub antykradzieżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje się jedną na koło czy komplet na koło ? Polecają coś Państwo ?

> A takie ? http://allegro.pl/show_item.php?item=4077566309

Ja przez takie śruby to tylko problemy miałem... Albo gapa (np. ja lub członek najbliższej rodziny) zgubi końcówkę, albo gumiarz zniszczy kluczem pneumatycznym...

I potem kombinuj, udowadniaj że to on itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem komplet śrub zabezpieczajacych oryginalnych w ASO. Odkąd uszkodziła się już druga przejsciówka, wywaliłem je w cholere i wsadziłem zwykłe śruby. Więcej z tym kłopotu niż pożytku. Nie parkuje auta w nocy w dziwnych miejscach, mam AC więc na cholere mi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam mcgard...

zawsze jest szansa, że poszukają innych a tak to tak jak mojej sąsiadce zdejmą ci 4 kółka i postawią samochód na cegłach...

upierdliwości nie zauważyłem żadnej...fakt, trzeba wiedzieć gdzie w samochodzie jest przejściówka na klucz...

stosuję od lat 9 conajmniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja polecam mcgard...

> zawsze jest szansa, że poszukają innych a tak to tak jak mojej sąsiadce zdejmą ci 4 kółka i

> postawią samochód na cegłach...

> upierdliwości nie zauważyłem żadnej...fakt, trzeba wiedzieć gdzie w samochodzie jest przejściówka

> na klucz...

> stosuję od lat 9 conajmniej...

potwierdzam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje się jedną na koło czy komplet na koło ? Polecają coś Państwo ?

> A takie ? http://allegro.pl/show_item.php?item=4077566309

chcesz to ci mogę swoje sprzedać za flaszkę.

Oryginalne BMW.

Ale nie polecam. Strasznie upierdliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecają coś Państwo ?

Wystarczy mieć suche, wręcz czerwone śruby i dać koła przykręcić gumiarzowi pneumatykiem ustawionym na "dostawcze/lekkie ciężarowe"... grinser006.gifhehe.gifbiglaugh.gif fajka z gazrurką wytrzymała, nasadka się poddała... pad.gif

Problemem jest wtedy jednak samodzielna zmiana koła gdzieś na trasie: pokładowy klucz nie ma szans... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja polecam mcgard...

> zawsze jest szansa, że poszukają innych a tak to tak jak mojej sąsiadce zdejmą ci 4 kółka i

> postawią samochód na cegłach...

> upierdliwości nie zauważyłem żadnej...fakt, trzeba wiedzieć gdzie w samochodzie jest przejściówka

> na klucz...

> stosuję od lat 9 conajmniej...

Takie ? http://allegro.pl/sruby-zabezpieczajace-mcgard-audi-mb-skoda-seat-vw-i4005432833.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje się jedną na koło czy komplet na koło ? Polecają coś Państwo ?

> A takie ? http://allegro.pl/show_item.php?item=4077566309

Polecam kupić takie,gdzie mozesz później w razie W dokupić sobie zapasową nasadke np McGard lub LokNox.I jak chcesz sie nimi nacieszyć dłużej niż jeden sezon to unikaj jak ognia kluczy pneumatycznych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja polecam mcgard...

amatorzy cudzych kół oraz ... dobre warsztaty LPG mają coś takiego jakiś tekst Widziałem w akcji podczas montażu gazu. Dwa solidne pierdnięcia mołotem żeby sie zazębiło do odkręcania i śruba zdjęta.

ZTCW to lepsze są zabezpieczenia które nie są z zewnątrz okrągłe żeby nie dało sie użyć takiej nasadki do odkręcania urwanych śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amatorzy cudzych kół to tylko z kluczem biegają, nikt po nocy nie będzie młotem naparzał, żeby nasadkę nabić. Jakoś nikt mi kół nie zdjął, a felgi i opony nowiutkie ze sklepu, tylko z aut obok. Tylko, że u siebie znalazłem 3 śruby odkręcone, a oni wszytskie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amatorzy cudzych kół to tylko z kluczem biegają, nikt po nocy nie będzie młotem naparzał, żeby

> nasadkę nabić.

Będzie i nikt nie zwróci uwagi. Znajomemu ze strzeżonego parkingu wzieli prawie nowe alusy. Nie mówię że zabezpieczenia nie mają sensu. Oczywiście, że mają ale lepsze są te nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze jest szansa, że poszukają innych a tak to tak jak mojej sąsiadce zdejmą ci 4 kółka i

> postawią samochód na cegłach...

Typowi złodzieje felg zwykle nie stawiają samochodu na cegłach.

Na cegłach stawia właściciel wyłudzający odszkodowanie, albo ktoś z jego rodziny lub bliskiego otoczenia, komu zależy, żeby auto się nie zniszczyło.

Takie są fakty.

Zatem sąsiadka sama se zwinęła, albo zrobił to ktoś, kto ją lubi na tyle, zeby jej nie popsuć auta.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie spotkałem się nigdy z autem, gdzie ktoś więcej niż 1 śrubę "anty" na koło założył.

> Wg mnie nie warto w ogóle kombinować.

> Szacuję (w moich przypadkach), że prawdopodobieństwo kradzieży felg * wartość felg

no to nie ma sie czym chwalic:)

moje kolka to z gumami ze 3200 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowi złodzieje felg zwykle nie stawiają samochodu na cegłach.

> Na cegłach stawia właściciel wyłudzający odszkodowanie, albo ktoś z jego rodziny lub bliskiego

> otoczenia, komu zależy, żeby auto się nie zniszczyło.

> Takie są fakty.

> Zatem sąsiadka sama se zwinęła, albo zrobił to ktoś, kto ją lubi na tyle, zeby jej nie popsuć auta.

A jak wyciągną lewarek ekspercie od wyłudzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wyciągną lewarek ekspercie od wyłudzeń?

Złodzieja z Ciebie nie będzie. zlosnik.gif

Po co złodziejowi kół lewarek? Jeżeli uważasz go za potrzebny, to tylko dobrze świadczy o Tobie - nie zastanawiałeś się jak szybko ukraść koła.

I wolałbym, żebyś nie posługiwał się sarkazmem wobec mnie, nie znając faktów.

A jak się kradnie koła, zapytaj swojego dzielnicowego.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowi złodzieje felg zwykle nie stawiają samochodu na cegłach.

> Na cegłach stawia właściciel wyłudzający odszkodowanie, albo ktoś z jego rodziny lub bliskiego

> otoczenia, komu zależy, żeby auto się nie zniszczyło.

> Takie są fakty.

> Zatem sąsiadka sama se zwinęła, albo zrobił to ktoś, kto ją lubi na tyle, zeby jej nie popsuć auta.

> mar00ha

Mam nadzieję, że mnie nie traktujesz jako typowego wyłudzacza zlosnik.gifwink.gif

Ale nigdy nie widziałem, aby auto bez felg nie stało na cegłach hmm.gif Nawet pod lotniskiem we Wro, co prawda na polu (nie parkingu), ale na cegłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowi złodzieje felg zwykle nie stawiają samochodu na cegłach.

> Na cegłach stawia właściciel wyłudzający odszkodowanie, albo ktoś z jego rodziny lub bliskiego

> otoczenia, komu zależy, żeby auto się nie zniszczyło.

> Takie są fakty.

> Zatem sąsiadka sama se zwinęła, albo zrobił to ktoś, kto ją lubi na tyle, zeby jej nie popsuć auta.

> mar00ha

koledze pod blokiem ukradli alu

auto zostalo na ceglach

kolega = oszust i wyludzacz AC? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złodzieja z Ciebie nie będzie.

> Po co złodziejowi kół lewarek? Jeżeli uważasz go za potrzebny, to tylko dobrze świadczy o Tobie -

> nie zastanawiałeś się jak szybko ukraść koła.

> I wolałbym, żebyś nie posługiwał się sarkazmem wobec mnie, nie znając faktów.

> A jak się kradnie koła, zapytaj swojego dzielnicowego.

Powiedzmy, że wychowałem się w miejscu, gdzie każdy coś w życiu ukradł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że mnie nie traktujesz jako typowego wyłudzacza

> Ale nigdy nie widziałem, aby auto bez felg nie stało na cegłach Nawet pod lotniskiem we Wro, co

> prawda na polu (nie parkingu), ale na cegłach.

Ile razy widziałeś auto bez kół, po ich kradzieży?

Ja nie wygłaszam żadnych teorii - mój dzielnicowy wie lepiej.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie wiesz jak "zajumać" koła bez lewarka i cegieł?

Tak, żeby nie obudzić całego osiedla to nie wiem.

Jeśli chodzi Ci o odkręcenie koła i kopnięcie tak, że samochód spada to wszystko fajnie jak koła wypadną Ci z wnęki, dodatkowy hałas sprawia, że właśnie Twoja "praca" się skończyła.

A wiedza dzielnicowego opiera się głównie na wierzeniach i legendach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, żeby nie obudzić całego osiedla to nie wiem.

> Jeśli chodzi Ci o odkręcenie koła i kopnięcie tak, że samochód spada to wszystko fajnie jak koła

> wypadną Ci z wnęki, dodatkowy hałas sprawia, że właśnie Twoja "praca" się skończyła.

> A wiedza dzielnicowego opiera się głównie na wierzeniach i legendach ...

No właśnie opcja bez ,,cegieł" jakoś tak mi nie pasuje,bo chociażby dodając do tego to co napisałeś,to dużo aut ma alarm z czujnikiem wstrząsowym.Takie brutalne zabranie kół z pewnością spowoduje jego aktywacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złodzieja z Ciebie nie będzie.

> Po co złodziejowi kół lewarek? Jeżeli uważasz go za potrzebny, to tylko dobrze świadczy o Tobie -

> nie zastanawiałeś się jak szybko ukraść koła.

> I wolałbym, żebyś nie posługiwał się sarkazmem wobec mnie, nie znając faktów.

> A jak się kradnie koła, zapytaj swojego dzielnicowego.

> mar00ha

Myślisz, że złodziejowi kradnącemu koła (głownie na wino) chce się targać jakiś kołek na dźwignię? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie opcja bez ,,cegieł" jakoś tak mi nie pasuje,bo chociażby dodając do tego to co

> napisałeś,to dużo aut ma alarm z czujnikiem wstrząsowym.Takie brutalne zabranie kół z

> pewnością spowoduje jego aktywacje.

Nie znasz się, marooha się zna, dzielnicowy mu powiedział i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie opcja bez ,,cegieł" jakoś tak mi nie pasuje,bo chociażby dodając do tego to co

> napisałeś,to dużo aut ma alarm z czujnikiem wstrząsowym.Takie brutalne zabranie kół z

> pewnością spowoduje jego aktywacje.

możemy sobie pogdybać dalej;

przy dobrze zamocowanej i skalibrowanej czujce udarowej nie odkręcisz koła. Problem w tym, że w większości czujniki są porostu wrzucane pod deskę, albo wiszą na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal posługujesz się sarkazmem. Naprawdę pogadaj ze swoim dzielnicowym.

> mar00ha

Chłopie, nie dalej jak w zeszłe wakacje, jakieś 300 metrów od mojego miejsca zamieszkania z parkingu osiedlowego zdjęli koła z 7 albo 8 samochodów w jedną noc. Wszystkie samochody elegancko stały na podpórkach z kostki brukowej. Myślisz, że mieszkańcy tego osiedla się zmówili i sami sobie ukradli te koła?

Wierzysz, we wszystko co Ci policial.gif opowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie tylko ręcznie...

zależy jak mocno pneumatyk ustawiony...

moi gumiarze zawsze odkręcają i dokręcają pneumatykiem ale jak samochód postawią to jeszcze dokręcają ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to nie ma sie czym chwalic:)

> moje kolka to z gumami ze 3200 zl

Miałem na myśli małe prawdopodobieństwo, nie wartość kół

Chcesz się chwalić kołami za 3200zł? To znów niespecjalnie dużo.

A i tak pewnie ważą połowę więcej od moich (fakt, nieco tańszych) - jak już przy przechwałkach jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli małe prawdopodobieństwo, nie wartość kół

> Chcesz się chwalić kołami za 3200zł? To znów niespecjalnie dużo.

> A i tak pewnie ważą połowę więcej od moich (fakt, nieco tańszych) - jak już przy przechwałkach

> jesteśmy.

to nie kwestia chwalenia ale spokoju

140zl sruby i zawsze trudniej to odkrecic i dluzej to trwa smile.gif

a ile moje waza? pojecia nie mam, nie na wage patrzylem kupujac felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje się jedną na koło czy komplet na koło ? Polecają coś Państwo ?

> A takie ? http://allegro.pl/show_item.php?item=4077566309

Mam wlasnie takie jak Ty pokazujesz, identyczne z wygladu. Nie pamiętam tylko jakiej firmy, ale cos dobrego na pewno.

Drugi sezon na nich jezdze i nie było najmniejszych problemów - najwazniejsza sprawa to pilnować ze jeśli reszte śrub ktoś Ci dokreca pneumatem, to te sruby ma dokrecac recznie i nie na maxa. Ja pilnuje i jak mowie zero problemów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amatorzy cudzych kół oraz ... dobre warsztaty LPG mają coś takiego jakiś tekst Widziałem w akcji

> podczas montażu gazu. Dwa solidne pierdnięcia mołotem żeby sie zazębiło do odkręcania i śruba

> zdjęta.

> ZTCW to lepsze są zabezpieczenia które nie są z zewnątrz okrągłe żeby nie dało sie użyć takiej

> nasadki do odkręcania urwanych śrub.

Albo takie coś

nasadka_uniwersalna_1_2_8_21mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzyło się widzieć, ale nie było tego zbyt wiele. Ale zawsze na cegłach.

U mnie na osiedlu jednej ceny ukradli 4 komplety kół z CC/SC i jedno zostawili na "brzuchu".

Golfa też kiedyś tak właściciel zastał. A i jeszcze był nówka Hyundai ze Szwajcarii, ale już na cegłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.