Skocz do zawartości

Zabezpieczenie felg - śruby


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

> U mnie na osiedlu jednej ceny ukradli 4 komplety kół z CC/SC i jedno zostawili na "brzuchu".

> Golfa też kiedyś tak właściciel zastał. A i jeszcze był nówka Hyundai ze Szwajcarii, ale już na cegłach.

Jak pisałem... Teraz pomyślmy i zastanówmy się chwilę - taki złodziej, a nie jest to przecież uczciwa osoba, będzie się przejmował, że pognie komukolwiek tarcze czy zniszczy cokolwiek innego przy kradzieży kół?

Co jest prostsze i szybsze?

1.

- Zdobyć cegły (czy jakiekolwiek inne koziołki),

- podlewarować auto,

- podstawić podstawki,

- odkręcić koła z jednej strony,

- zabrać lewarek,

- podlewarować auto z drugiej strony,

- odkręcić koła z drugiej strony,

- zabrać lewarek,

- koła pod pachy i w nogi.

2.

- odkręcić wszystkie koła,

- zepchnąć auto z kół,

- koła pod pachy i w nogi.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.

> - odkręcić wszystkie koła,

> - zepchnąć auto z kół,

> - koła pod pachy i w nogi.

> mar00ha

Jak sobie to wyobrażasz? Koła odpadają na boki a auto opada w dół?

Zmieniałeś kiedyś koło w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem... Teraz pomyślmy i zastanówmy się chwilę - taki złodziej, a nie jest to przecież

> uczciwa osoba, będzie się przejmował, że pognie komukolwiek tarcze czy zniszczy cokolwiek

> innego przy kradzieży kół?

> Co jest prostsze i szybsze?

> 1.

> - Zdobyć cegły (czy jakiekolwiek inne koziołki),

> - podlewarować auto,

> - podstawić podstawki,

> - odkręcić koła z jednej strony,

> - zabrać lewarek,

> - podlewarować auto z drugiej strony,

> - odkręcić koła z drugiej strony,

> - zabrać lewarek,

> - koła pod pachy i w nogi.

> 2.

> - odkręcić wszystkie koła,

> - zepchnąć auto z kół,

> - koła pod pachy i w nogi.

> mar00ha

Marko, jaśniej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.

> - odkręcić wszystkie koła,

> - zepchnąć auto z kół,

> - koła pod pachy i w nogi.

> mar00ha

Opcja druga jest dosc ryzykowna z powodu halasu. Jak lekkie auto w dwoch chlopa odkreca kola podniosa lekko kopna i kolo juz obok.

Ja mam sruby za jakies 140zl odkrecane i dokrecane penumatykiem i 6 lat wytrzymaly. W drugim komplecie bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.

> - odkręcić wszystkie koła,

To proste

> - zepchnąć auto z kół,

To, też ,tyle tylko ,że chyba nigdy nie widziałeś co się dzieje z kołem jak samochód się z niego zepchnie.

> - koła pod pachy i w nogi.

Najbardziej podoba mi się ten fragment - niosłeś kiedyś 2 koła "pod pachami"? To teraz sobie pomyśl jak uciekasz z 4 kołami.

Zmień źródło danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej podoba mi się ten fragment - niosłeś kiedyś 2 koła "pod pachami"? To teraz sobie pomyśl

> jak uciekasz z 4 kołami. Zmień źródło danych.

To przenośnia. facepalm%5B1%5D.gif

Przecież taka sama czynność jest potrzebna w pierwszej opcji kradzieży.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przenośnia.

> Przecież taka sama czynność jest potrzebna w pierwszej opcji kradzieży.

> mar00ha

No to teraz sobie właśnie wytłumaczyłeś, że na taką robotę nie idzie się pieszo, do tego bierze się nie lewarek tylko żabę i cegieł nie podstawia się po to, żeby nie zniszczyć auta, tylko po to, żeby wyciągnąć żabę. Jak auto ma w serii "stanie na tarczach hamulcowych" to cegieł się też nie zostawia.To tak w wielkim skrócie.

Opinie o dzielnicowych przemilczę.

Tu masz relacje "live" http://www.targowek.info/2014/02/poscig-za-zlodziejami-kol-udany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem... Teraz pomyślmy i zastanówmy się chwilę

> - odkręcić wszystkie koła,

> - zepchnąć auto z kół,

> - koła pod pachy i w nogi.

> mar00ha

nie wierz we wszystko ci Ci ludzie mówią, nawet jeśli mówi to dzielnicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi koło odpadło od samochodu podczas drogi (niedokręcone)...razem, żeśmy kombinowali jak go podnieść i mam taką refleksję...

nawet żaby nie dałoby się zabrać spod samochodu jakby samochód stał na tarczach...

ale sami wyłudzacze z ludzi i sami sobie zdejmują bo prawdziwi fachowcy to swoimy ręcamy podnoszą samochody i zdejmują koła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumplowi koło odpadło od samochodu podczas drogi (niedokręcone)...razem, żeśmy kombinowali jak go

> podnieść i mam taką refleksję...

> nawet żaby nie dałoby się zabrać spod samochodu jakby samochód stał na tarczach...

> ale sami wyłudzacze z ludzi i sami sobie zdejmują bo prawdziwi fachowcy to swoimy ręcamy podnoszą

> samochody i zdejmują koła

W sumie to się nawet cieszę, że jest tu tak niewiele osób wyobrażających sobie możliwość kradzieży kół bez użycia lewarka. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to się nawet cieszę, że jest tu tak niewiele osób wyobrażających sobie możliwość kradzieży

> kół bez użycia lewarka.

Po prostu jest to trudne do wyobrażenia dla laika.

Być może masz rację, że robi się to gołymi rękami, ale ni cholery nie wiem jak.

W mojej opinii trudno byłoby w ogóle wyrwać koło ze stojącego na nim auta.

A nawet jeśli byłaby na to siła, to nie wiem czy wystarczająca, żeby "wyrwać" koło niczym kartkę papieru spod szkalnki, zanim auto nie runie i nie przygniecie koła błotnikiem.

Zamiast zgrywać tajemniczego Don Pedro, to po ludzku podziel się swoją wiedzą ekspercką, może pokaż na jakiejś rycinie czy innym jutube.

Albo opisz szczegółowo i po kolei, własnymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast zgrywać tajemniczego Don Pedro, to po ludzku podziel się swoją wiedzą ekspercką, może pokaż

> na jakiejś rycinie czy innym jutube.

Ale mnie wcale nie zależy na popularyzacji zagadnienia.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mnie wcale nie zależy na popularyzacji zagadnienia.

> mar00ha

Czyli "wiem, ale nie powiem, wy się nie znacie, ja się znam, dzielnicowy mi powiedział"

To powiedz mi chociaż tyle - koła - jak mniemam - złodzieje kradną na handel, ale nie na złomie.

Domyślam się, że od pogiętych, połamanych czy poharatanych, wolą te w lepszym stanie.

Zatem czy nie powinni wybierać techniki zdejmowania kół, która zminimalizuje ryzyko uszkodzenia kół?

Bo odkręcić śruby i zepchnąć auto z kół - taka technika przywali koła budą pojazdu, uszkodzi, a i wyjąć spod ciężaru może być niełatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo takie coś

Tylko średnica tej nasadki raczej nie wchodzi w gniazdo, gdzie siedzi śruba...a poza tym, to raczej się nie sprawdzi, przy mocno dokręconych śrubach. Mam taką nasadkę i sprawdzałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli "wiem, ale nie powiem, wy się nie znacie, ja się znam, dzielnicowy mi powiedział"

> To powiedz mi chociaż tyle - koła - jak mniemam - złodzieje kradną na handel, ale nie na złomie.

> Domyślam się, że od pogiętych, połamanych czy poharatanych, wolą te w lepszym stanie.

> Zatem czy nie powinni wybierać techniki zdejmowania kół, która zminimalizuje ryzyko uszkodzenia

> kół?

> Bo odkręcić śruby i zepchnąć auto z kół - taka technika przywali koła budą pojazdu, uszkodzi, a i

> wyjąć spod ciężaru może być niełatwo.

https://www.google.pl/search?q=kradzie%C...000&bih=691

wystarczą google - sami wyłudzacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.google.pl/search?q=kradzie%C...000&bih=691

> wystarczą google - sami wyłudzacze

Albo leszcze co sie dopiero uczą albo debile dla których złodziejka to jedyne co mogą w życiu robić. To podobnie jak z tymi co biora auta. Jeden rozpierniczy pół samochodu i nie odjedzie a drugi wchodzi jak po swoje.

btw

W dawno temu Golfie sam wymieniłem koło po rozpadnieciu sie marketowego lewarka. Wystarczył solidny kawał dechy "pożyczony" z budowy, jakieś papierowe worki po cemencie żeby lakieru na podwoziu nie zniszczyć i dziewczyna króra w kluczowym momencie zdjęła koło z piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.