Skocz do zawartości

Panowie pomóżcie...coś z segmentu D


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

budżet 20kPLN

benzyna do zagazowania (IV generacją)

kombi, ale liftback rozważę

~2006rok

podoba mi się OII, ale mało tego z gazowalnymi silnikami

mazda 6 aż tak rdzewieje ? Jak to się gazuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w A4 jest ciaśniej z tyłu niż w OII

zauwaz ze w Audi A4 jest silnik montowany inaczej i cała płyta podłogowa przygotowana pod pełne quattro, inne zawieszenie

silnik wjeżdza więcej do srodka pojazdu razem ze skrzynia, wnętrze w A4 zaczyna się później niz w Octavii dlatego jest uczucie ze jest więcej miejsca w O2, ale segment zupełnie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto klasy D, do 20kPLN w miare świeże i pewnie sprawne

moze byc ciężko

zrewidowałbym założenia i sprawdził czy moze nie będzie fajniej wziac jakies auto które szybko traci na wartosci, ale ma dobry silnik diesla

np Fiat Croma 1.9 JTD da sie trafic duze auto za rozsadna kase od 1 pl wlasciciela, tak samo mysle z AR 159 czy Vectra C

silnik bezproblemowy na pewno da wiecej radosci niz benzyna z gazem, a na pewno będzie cos sie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet 20kPLN

> benzyna do zagazowania (IV generacją)

> kombi, ale liftback rozważę

> ~2006rok

> podoba mi się OII, ale mało tego z gazowalnymi silnikami

> mazda 6 aż tak rdzewieje ? Jak to się gazuje ?

w tej cenie i roczniku to tylko auta na F, ewentualnie ople. Wszelkie VAGi czy inne BMKi to będą wersje przystanek edition, dobre jednak trzymają cenę. Ja w takim budżecie kupiłem 407SW 2.0i - patrząc po allegro to 90% to były diesle. Jednak mimo, ze 407sw jest dość długie to chyba miejsca w bagażniku jest mniej niż w OII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet 20kPLN

> benzyna do zagazowania (IV generacją)

> kombi, ale liftback rozważę

> ~2006rok

> podoba mi się OII, ale mało tego z gazowalnymi silnikami

> mazda 6 aż tak rdzewieje ? Jak to się gazuje ?

C5, Laguna 2FL albo 407 w zaleznosci, co ci sie bardziej podoba.

Zaden z nich nie ma problemow z rdza a silniki chyba nadaja sie do gazuok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet 20kPLN

> benzyna do zagazowania (IV generacją)

> kombi, ale liftback rozważę

> ~2006rok

> podoba mi się OII, ale mało tego z gazowalnymi silnikami

> mazda 6 aż tak rdzewieje ? Jak to się gazuje ?

nie lepiej "wejść" w Megankę II kombi? przykładowo z 2.0 16v? Tylko nie wiem jak to się gazuje niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zauwaz ze w Audi A4 jest silnik montowany inaczej i cała płyta podłogowa przygotowana pod pełne

> quattro, inne zawieszenie

> silnik wjeżdza więcej do srodka pojazdu razem ze skrzynia, wnętrze w A4 zaczyna się później niz w

> Octavii dlatego jest uczucie ze jest więcej miejsca w O2, ale segment zupełnie inny

Uczucie? Skoro da się to zmierzyć , to nie jest to uczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet 20kPLN

> benzyna do zagazowania (IV generacją)

> kombi, ale liftback rozważę

> ~2006rok

> podoba mi się OII, ale mało tego z gazowalnymi silnikami

> mazda 6 aż tak rdzewieje ? Jak to się gazuje ?

Jednak grinser006.gif

Temat przerabiałem, jak to ja, dogłębnie zlosnik.gif

Za 20tys pln i w tym budżecie będzie baaaardzo ciężko o coś w zakładanym roczniku i w stanie przyzwoitym, bez przeszłości remontowej.

Octa to nie jest głupi pomysł, ale musiałbyś szukać 1.6 MPI a i tak nie licz na jakąś dynamikę albo na spalanie adekwatne do osiągów (o 1.4MPI nawet nie wspomnę zlosnik.gif ). Poza tym zobacz ile te auta kosztują a to nie jest segment D tylko raczej jetta, czyli golf z bagażnikiem. Mam w rodzinie trzyletnią z silnikiem 1.4T - jedzie to fajnie ale nie zagazujesz tego w sposób opłacalny.

Zerknij za C5 (1.8 i 2.0), Laguną II po lifcie (2.0) i może Epicę? Wszystkie wygodne. Vectry C w tym budżecie bym nie dotykał (jakby co to patrz na 1.8 (wersja 140 konna sama zaworów już sobie nie reguluje a 122konna owszem, więc jest idealna do lpg), 2.0T, a omijaj 2.2 direct).

Przede wszystkim przejedź się tymi autami. C5 to fajny wieloryb, laguna to taki miły fotel a Vectra to tak pomiędzy sprężystością passata a wcześniej wymienionymi autami. Wiem że lubisz komfort, więc zaproponowałem "gazowalne" francuzy i niemiecką alternatywę w postaci Vectry. Nie wiem jak do innych ale do Opla ceny części eksploatacyjnych są niezłe i dostępne. O ile silnik 1.8 nie jest mistrzem dynamiki, to spala mi, przy niezbyt lekkiej nodze, średnio jakieś 8,5l LPG. Rekord to 7,7 na trasie w wakacje.

Mazdę bym odpuścił za gorsze wyciszenie i właśnie za rdzę.

Mam w głowie jeszcze kilka opcji, których kilka niedawno koledzy przerabiali. Jak coś, to odezwij się na priv.

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uczucie? Skoro da się to zmierzyć , to nie jest to uczucie...

zalezy co mierzysz zlosnik.gif

moze w pomiarach wnętrza wyjdzie tak, ze faktycznie O2 oferuje wiecej miejsca, ale to wynika z tego ze srodek jest inaczej zagospodarowany, generalnie Audi jest większe smile.gif

Audi A4 B7 - rozstaw osi - 2648mm

Audi A4 B8 - rozstaw osi - 2808mm

Skoda Octavia 2 - rozstaw osi - 2575mm

Skoda Octavia 3 - rozstaw osi - 2686mm

Skoda SuperB - rozstaw osi - 2761mm (mniej niz Audi A4 B8 !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy co mierzysz

> moze w pomiarach wnętrza wyjdzie tak, ze faktycznie O2 oferuje wiecej miejsca, ale to wynika z tego

> ze srodek jest inaczej zagospodarowany, generalnie Audi jest większe

No i co z tego, że jest generalnie większe, skoro autorowi posta bardziej zależy na miejscu wewnątrz auta, a nie odległości pomiędzy osiami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciasny jest hatchback.

> sedan i kombi mają większy rozstaw osi, przez co w środku jest więcej miejsca

Lagunę 2 ph2 2,0 T 170KM kombi/htb do gazu też się nada zlosnik.gifok.gif

Francowate znasz, więc temat ogarnięty, chyba, że francowatego już nie chcesz... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma taką megi i to jest strasznie ciasne auto.

nie żartuj, skoro jedynka w sedanie wystarcza już do podróżowania w 4 osoby to dwójka szczególnie w kombi nie powinna być ciasna.

Ostatnio jechałem jako pasażer nowym Kangoo - chyba to było Kangoo - wielkie to w środku, jeszcze ta wysunięta szyba przednia daje wrażenie większej przestronności - ale podobało mi się to auto. ok.gif

Po przesiadce do zwykłej osobówki poczułem klaustrofobie lekką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy wsiadam do megi z mojego wieloryba to tam jest ciasnosć

nie wiem o której wersji Meganki mowa ale z całą pewnością przesadzasz zlosnik.gif, kiedy ja przesiadam się z trochę większego auta niż Twoje:

Długość 4818 mm

Szerokość 1822 mm

Wysokość 1452 mm

Rozstaw osi 2854 mm

nie mam aż tak skrajnych wrażeń zlosnik.gif takiego odczucia doznałem przesiadając się z nowego Kangoo - nie wiem jaka to wersja była ale tam rzeczywiście było czuć przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie żartuj, skoro jedynka w sedanie wystarcza już do podróżowania w 4 osoby to dwójka szczególnie w

> kombi nie powinna być ciasna.

> Ostatnio jechałem jako pasażer nowym Kangoo - chyba to było Kangoo - wielkie to w środku, jeszcze

> ta wysunięta szyba przednia daje wrażenie większej przestronności - ale podobało mi się to

> auto.

> Po przesiadce do zwykłej osobówki poczułem klaustrofobie lekką

Mowa o E klasie wobec kangoo? hmm.gif

I ten tego... rozumiesz? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy co mierzysz

> moze w pomiarach wnętrza wyjdzie tak, ze faktycznie O2 oferuje wiecej miejsca, ale to wynika z tego

> ze srodek jest inaczej zagospodarowany, generalnie Audi jest większe

Ciekawe gdzie?

> Audi A4 B7 - rozstaw osi - 2648mm

> Audi A4 B8 - rozstaw osi - 2808mm

> Skoda Octavia 2 - rozstaw osi - 2575mm

> Skoda Octavia 3 - rozstaw osi - 2686mm

Te 15 cm w Audi to gdzieś zginęło, jakie było małe, na takie dalej wygląda - w środku oczywiście.

> Skoda SuperB - rozstaw osi - 2761mm (mniej niz Audi A4 B8 !)

Owszem wygląda według liczb na mniejsze, ale:

287626606-skoda2.jpg

Jest tu więcej miejsca niż w A4, A6 i Mondeo IV !

post-7635-1435252371658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co z tego, że jest generalnie większe, skoro autorowi posta bardziej zależy na miejscu

> wewnątrz auta, a nie odległości pomiędzy osiami...

Np. BMW mają przesuniętą przednią oś praktycznie na sam przód pojazdu i już mamy wynik zawyżony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.