Skocz do zawartości

ford ka za 26tyś zł


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

> no i mam problem z wyborem nowego auta dla zony.

> Nie wiem, czy brać tego Forda KA w wersji Trend+ za ok 31 000PLN 2014r, czy dołożyć trochę do KIA

> Picanto (za około 35 000PLN, to samo wyposażenie, rocznik 2013), fajny by był też może Hultaj

> I10, ale ceny są wyższe od tych dwóch...

> a może jest coś jeszcze godnego uwagi za maks 35 oooPLN (nowe, nie chce używki)?

Za Fordem przemawia podgrzewana przednia szyba, którą można mieć w pakiecie z podgrzewanymi fotelami. Poza tym mi nie przypadło do gustu...

Picanto to był główny konkurent jak wybierałem Citigo, jak dla mnie wąsko w środku, mniejszy bagażnik, bardzo słabe głośniki, praktycznie brak możliwości konfiguracji.

Przejedź się Picanto, i10, Pandą, Citigo, Up!, Ka.

Dla mnie Citigo/UP! jeżdzą najlepiej, zawias, hamulce, to jest najlepsze. Jakbym miał patrzeć na wygląd fajniejszy jest Up, ale ja patrzyłem na cene i koszty eksploatacji (lpg) i wybrałem Skode. Chociaż teraz Skoda zaczyna się od 35 tys zł, a ja zaplaciłęm nie wiele ponad 33 tys zl, a dodałem kilka opcji...

Ma swoje wady (np. brak oświetlenia schowka, bagażnika, przycisków na drzwiach) ale jestem na prawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam. Jako drugie auto w rodzinie super, czasem mi zal, ze sie go pozbylam, ale wtedy wkladam dziecko do fotelika na tylne siedzenie przez drzwi i zal przechodzi zlosnik.gif (w KA musialam wkladac przez bagaznik, bo oparcie foteli sie slabo sklada crazy.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego auta nie da się już kupić od ręki w moich okolicach (Śląsk + Małopolska) w wersji Trend +

kupiłem ostatnią sztukę, która ma być gotowa na koniec maja...uffff...

podobno w tej cenie już tych aut nie będzie i nie można ich zamówić...

mnie się trafiła sztuka zamówiona już wcześniej przez salon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W miedzy czasie wymiana butli,

W międzyczasie znaczy po 10 latach biglaugh.gif

> czeste zmiany oleju,

niewiem.gif

> ubywanie oleju

Niby dlaczego by miał ubywać smile.gif

> zero bagaznika,

Myślę że ilość miejsca którą zabiera zapas nie jest jakaś tragiczna:

20130915706_1.jpg

> czeste tankowanie.

Mogę zrobić na pełnej butli do 500km, nie jest chyba źle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby dlaczego by miał ubywać

Cisniete LPG zawsze zuzywa wiecej oleju.

> Myślę że ilość miejsca którą zabiera zapas nie jest jakaś tragiczna:

Mozna miec tam zestaw naprawczy cool.gif A butla bedzie wystawac. I znow kupa. Wybrzuszenie nie wiadomo gdzie zapas/zestaw naprawczy wlozyc.

> Mogę zrobić na pełnej butli do 500km, nie jest chyba źle

Chyba duza butla hmm.gif

Dodatkowo jak ktos ma garaz podziemny to nie wjedzie. W markietach tez srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cisniete LPG zawsze zuzywa wiecej oleju.

nie mów tego przy moim Yarisie - od 210kkm nie żre ani kropli shhh.gif

> Mozna miec tam zestaw naprawczy A butla bedzie wystawac. I znow kupa. Wybrzuszenie nie wiadomo

> gdzie zapas/zestaw naprawczy wlozyc.

Kup butle która nie wystaje. Ja mam zestaw naprawczy.

> Chyba duza butla

> Dodatkowo jak ktos ma garaz podziemny to nie wjedzie. W markietach tez srednio.

w żyicu na to nie zwracałem uwagi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cisniete LPG zawsze zuzywa wiecej oleju.

Lacetti przez 100kkm nie lykal oleju a lekko nie mial bo 1.4 trzeba cisnać, żeby jechał...

SX4 mojej zona.gif, też nie łyka a ona lubi depnać.

> Mozna miec tam zestaw naprawczy A butla bedzie wystawac. I znow kupa. Wybrzuszenie nie wiadomo

> gdzie zapas/zestaw naprawczy wlozyc.

W laczku nie mialem tego problemu smile.gif

W suzi podniosla sie wykladzina ale nie ma wybrzuszenia ( za to butla miesci 45l i auto ma taki sam zasieg na lpg na jak na nopb a na obu bakach mozna pyknac ponad tysiaka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem ostatnią sztukę, która ma być gotowa na koniec maja...uffff...

> podobno w tej cenie już tych aut nie będzie i nie można ich zamówić...

> mnie się trafiła sztuka zamówiona już wcześniej przez salon...

Tylko ciekawe jest to, że ....

W 2013 roku w marcu, zastanowiłem się nad micrą z wyprzedaży rocznika, wersja podobnie wyposażona jak kaczka (ba, nawet lepiej bo miała bluetooth) kosztowała 34 - 35 tysięcy w zależności od koloru. Także uważam, że 30 tysięcy za mniejsze o klasę auto to standardowa oferta powinna być a nie super promo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze lepszy silnik nie wiem. Lanos zuzywal, Astra z LPG.

Tak trafiles i juz.

Ze wszystkich aut na LPG olej zarl tylko Polonez (ale to raczej nie przez LPG), a mialem tez i Lanosa i mam Astry (nogi najlzejszej tez nie mam, a male silniczki trzeba pocisnac zeby choc troche zwawiej ciagnely).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak trafiles i juz.

> Ze wszystkich aut na LPG olej zarl tylko Polonez (ale to raczej nie przez LPG), a mialem tez i

> Lanosa i mam Astry (nogi najlzejszej tez nie mam, a male silniczki trzeba pocisnac zeby choc

> troche zwawiej ciagnely).

Moze rzeczywiscie mialem pecha. Generalnie sklaniam sie teraz w strone T benzyny. Mozna przycisnac a jak trzeba spali malo. (relatywnie malo do osiagow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> kupiłem ostatnią sztukę, która ma być gotowa na koniec maja...uffff...

> podobno w tej cenie już tych aut nie będzie i nie można ich zamówić...

> mnie się trafiła sztuka zamówiona już wcześniej przez salon...

taaaaa, najtańsze auto psia #$ć, którego kupić nie można- auta nadal nie mam i wczorajsze info dealera było: we wrześniu (nie wiadomo, czy początek czy koniec)

Do tego jeszcze mnie rozzłościli, że -uwaga- auto może okazać się droższe przy odbiorze o 1500PLN ...

Więc jestem w trakcie dziękowania im (zwodzili mnie tyle czasu, żeby nie napisać, że oszukali, bo dobrze wiedzieli, że tego auta nie będzie na koniec maja) i właśnie szykuje się do odbioru Lancia Ypsilon... owszem, droższa, ale jednak jakość użytych materiałów jest znacząco wyższa jak się do tego auta wsiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taaaaa, najtańsze auto psia #$ć, którego kupić nie można- auta nadal nie mam i wczorajsze info

> dealera było: we wrześniu (nie wiadomo, czy początek czy koniec)

> Do tego jeszcze mnie rozzłościli, że -uwaga- auto może okazać się droższe przy odbiorze o 1500PLN

> ...

> Więc jestem w trakcie dziękowania im (zwodzili mnie tyle czasu, żeby nie napisać, że oszukali, bo

> dobrze wiedzieli, że tego auta nie będzie na koniec maja) i właśnie szykuje się do odbioru

> Lancia Ypsilon... wszem, droższa, ale jednak jakość uzytych materiałów jest znacząca jak się

> do tego auta wsiada...

O, a jakim tytułem opłata mogłaby wzrosnąć o 1500zł? Zaskakujące.

Wycofanie się było stratne, płaciłeś zaliczkę?

Ypsilon - jeździłem w kwietniu takim autem, przeżyliśmy razem tydzień i zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Auto z gatunku takich których nie zauważasz - a szkoda, bo chyba jest mocno niedocenione. Miłego używania!

Swoją drogą zasypało ulice tymi Ka. Ostatnio na osiedlu pojawiła się nówka, na parkingu pod pracą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, a jakim tytułem opłata mogłaby wzrosnąć o 1500zł? Zaskakujące.

że niby będzie w tym aucie coś więcej dodane (ale czemu, jesli takiej wersji nie zamawiałem- podobno chodzi o czujnik ciśnienia w kole i ESP/Hill Holder... bez czujnika ciśnienia juz żyję wiele lat i mi to niepotrzebne, a ESP i HH można dołożyć za 300PLN (już nawet mam 2 potrzebne do tego części do KA za całe 150PLN bo myślałem, że to żonie dołożę, a tu auta nie będzie...)

> Wycofanie się było stratne, płaciłeś zaliczkę?

tak, zaliczka, ale czas obowiązywanie umowy (nie wiem jak ją nazwać) zaliczkowej to koniec czerwca, czyli do poniedziałku- oczywiscie zaliczkę zwrócą.

> Ypsilon - jeździłem w kwietniu takim autem, przeżyliśmy razem tydzień i zdążyliśmy się

> zaprzyjaźnić. Auto z gatunku takich których nie zauważasz - a szkoda, bo chyba jest mocno

> niedocenione. Miłego używania!

uważam, ze auto mocno niedocenione, ale niestety jego cena jest dość wysoka, wiec się nie dziwię..

Dopłatę 1500 jakoś byśmy przeżyli, ale fakt, że żona nie ma auta od kwietnia jest już męczący, bo trzeba razem dojeżdżać do pracy do rożnych miejsc...a gwarancji, ze auto bedzie we wrzesniu nikt nie chciał dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, pozycja z cennika Lancii, świadcząca o największym kufnojadztwie wśród producentów aut

aha, nie wiedziałem o takich ekstrawagancjach zlosnik.gif

pewnie niektórzy by tej foli nie zdejmowali, jak z pilotów czy innych urządzeń hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i zamiast KAczki jest Słoń

> fajne autko, nie żałuje wyboru (choć cena mogłaby być taka jak KAczki

no właśnie a propo ceny pochwal się

ile miało być za Ka a ile Lancia wyszła ostatecznie? jelsi możesz ofkoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie a propo ceny pochwal się

> ile miało być za Ka a ile Lancia wyszła ostatecznie? jelsi możesz ofkoz

żadna tajemnica, wystarczy wejść na allegro, znajdzie się nawet taniej niż ja dałem...

KA miało byc 31500 Trend+, ale jak pisałem cena mogłaby wzrosnąć o 1500PLN przy odbiorze, gdyby do niego doszło bo mnie nieźle oszukiwali i zwodzili...

Słoń = 39900 PLN (na allegro do wyrwania gdzieś w Polsce za 37900, z tym, że u mnie dorzucili alarm, wiec różnica się by i tak zatarła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadna tajemnica, wystarczy wejść na allegro, znajdzie się nawet taniej niż ja dałem...

> KA miało byc 31500 Trend+, ale jak pisałem cena mogłaby wzrosnąć o 1500PLN przy odbiorze, gdyby do

> niego doszło bo mnie nieźle oszukiwali i zwodzili...

> Słoń = 39900 PLN (na allegro do wyrwania gdzieś w Polsce za 37900, z tym, że u mnie dorzucili

> alarm, wiec różnica się by i tak zatarła)

"Elafino" - juz rozumiem "prosze słonia" :-)))

Jak wrażenia z jazd jednym i drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to są bliźniacze samochody, jeszcze z 500 i zbudowane na Pandzie II generacji. Jakie maja

> być wrażenia z jazdy?

papierow lancia blisko 20cm dl€ższa, ciut szersza, i rozstawem tez nadrabia coś ze 3 cm, do tego spodziewałbym się po Lanci lepszego wyciszenia niz np Pandy czy Kaczki.... wydaje mi się, ze moga być odczuwalne różnice-ciekawym więc pytam autora wątku-który ma to pewnie obcykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Elafino" - juz rozumiem "prosze słonia" :-)))

> Jak wrażenia z jazd jednym i drugim?

KAczką nie jeździłem, tylko siedziałem.

Jakość użytych materiałów oczywiście w Lancii jest o niebo wyższa niż w KA

Lancia jest obszerniejsza w środku (ja mam wersje na 5 osób, a KA jest zawsze tylko na 4 homologowane), prowadzi się bez zarzutów, oczywiście dopiero mam 44km przejechane, więc trudno o szczegóły. Drzwi z tyłu to oczywiście też dla mnie zaleta i o dziwo miejsca na nogi z tyłu jest więcej niż (sic!) u mnie w nowym Bravo...

Silnik 1.2 benzyna- tu nie ma co ukrywać, szału nie ma. jak się rozpędzi to jedzie fajnie, ale np 2 bieg to jest za słaby...silnik ten sam w KA, pandzie czy Ypsilon, wiec wszędzie raczej będzie podobnie...

na razie miałem maks 100km/h, ale nie odczuwałem ani że jest za głośno, czy nad sterownie-prowadziło się na prawdę ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta obszerność wynika z homologacji na 5 osob?

> Bo szerokość mają niemal identyczną.

no fakt, głupio zabrzmiało...to inaczej: do KA nie posadzisz 3 osób z tyłu bo miejsca tyle co w Seicento, jak nie mniej a do Y już wg mnie tak... tak czy owak Y jest obszerniejsze w środku od KA

ostatnio znajoma przyjechała KA z fotelikiem dla dziecka z tyłu to nie wiem, czy ja bym tam z tyłu się już zmieścił...

co nie zmienia faktu, ze za takie $$$ nowe auto to ciekawa oferta- szkoda tylko, że na razie bardziej wirtualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to są bliźniacze samochody, jeszcze z 500 i zbudowane na Pandzie II generacji. Jakie maja

> być wrażenia z jazdy?

a jeździłeś ?

bo ja sobie kupiłem jedno takie KA najbiedniejsze i jestem zadowolony z komfortu jazdy NOWYM autem za 25500 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeździłeś ?

> bo ja sobie kupiłem jedno takie KA najbiedniejsze i jestem zadowolony z komfortu jazdy autem za

> 25500

nowe, z gwarancją ok.gif

z rozmowy w salonie Lancii, powiedzieli mi, ze KA nieźle popierniczył szyki na rynku tą ceną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i zamiast KAczki jest Słoń

> fajne autko, nie żałuje wyboru (choć cena mogłaby być taka jak KAczki

fajne autko waytogo.gif kot w gratisie był? zlosnik.gif

jak z wyposażeniem takiej wersji, Isofix, klimatyczja, 6pp ? czy jeszcze lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeździłeś ?

Pandą pięć lat od nowości i mi wystarczy grinser006.gif. Ale patrząc z perspektywy czasu, możliwości i ceny tego samochodu wspominam go bardzo pozytywnie. 500 podoba mi się niezmiennie od samego początku, Ka nie podoba zlosnik.gif, Ypsilon jest jakiś "dziwny", nie trafia w moje klimaty. Dzisiaj nie kupił bym żadnego z tych samochodów, zwłaszcza Y za 40 tysięcy facepalm%5B1%5D.gif. Nie mając wyjścia i więcej pieniędzy tylko nową Pandę grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pandą pięć lat od nowości i mi wystarczy . Ale patrząc z perspektywy czasu, możliwości i ceny tego

> samochodu wspominam go bardzo pozytywnie. 500 podoba mi się niezmiennie od samego początku, Ka

> nie podoba , Ypsilon jest jakiś "dziwny", nie trafia w moje klimaty. Dzisiaj nie kupił bym

> żadnego z tych samochodów, zwłaszcza Y za 40 tysięcy . Nie mając wyjścia i więcej pieniędzy

> tylko nową Pandę .

no nie porównuj starej pandy z nowym ka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne autko kot w gratisie był?

> jak z wyposażeniem takiej wersji, Isofix, klimatyczja, 6pp ? czy jeszcze lepiej?

Kota mogę oddać (żart) zlosnik.gif

Z wyposażeniem nie ma jakiś szaleństw:

w sumie to wszystko dziś standard:

- klima manual,

- szyby przednie elektryczne

- alarm

- centralny zamek

- start & stop

- radio CD/MP3

- kierownica skórzana

- koło zapasowe, nie zestawy itp

- światła dzienne

- 4 poduszki

- regulacja wysokości siedzenia i kierownicy

- lusterka elektryczne

- mocowanie isofix (choć tu jeszcze nie mamy doświadczenia clown.gif)

powiecie, że to standard i po wypisywać- owszem, ale np w KA za 26 000PLN nie wszystko było oczywiste...

uważam, że za tą cenę powinni jeszcze parę rzeczy dać... ale jakoś przeżyje lub dołożę je zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadnego z tych samochodów, zwłaszcza Y za 40 tysięcy . Nie mając wyjścia i więcej pieniędzy

no w sumie można mieć za to ze 3 Passaty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uważam, że za tą cenę powinni jeszcze parę rzeczy dać... ale jakoś przeżyje lub dołożę je

Kiepsko jesli chodzi o bezpieczenstwo tylko 4 poduszki ale cena dobra. W Suzuki mam 7 i ESP i ASR. Za podobna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no w sumie można mieć za to ze 3 Passaty

Ale jak ma być nowe, to poczekał bym na nowe Twingo zlosnik.gif. Dzisiaj Y w cenie do 40 tys. chyba faktycznie najlepiej się prezentuje i ma najlepszą relację cena-jakość-możliwości ok.gif. Tylko dlaczego nie śliwkowy? serduszka.giffood.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie? Jedyna różnica to w Ka brak tylnych drzwi i mniej miejsca z tyłu nad głową.

dlatego że ja jeździłem starą pandą jak była nowa i teraz mam KA więc wiem jaka jest różnica

ale ok , dobra , koniec tematu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.