Skocz do zawartości

Brak masy? Potrzebny schemat!


melonic1242

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim CCS coś się ostatnio spsuło. Zaczęło się od niedziałającego klaksonu, zegarka i świateł awaryjnych. Po jakimś czasie wskaźnik przestał pokazywać poziom paliwa a wskaźnik temperatury pokazywał 70 stopni przy załączającym się wentylatorze. Ostatnio zaczęło śmierdzieć paliwem, ale okazało się, że opaska uszkodziła przewód paliwowy i lekko sikało. Teraz silnik zaczął się dławić przy wkręcaniu na obroty. Na jałowym wkręca się normalnie, ale przyspieszając na poszczególnych biegach dławi się. Pompa paliwa podmieniona na nową, tak samo czujnik położenia wału. Gdzie szukać przyczyny? Sprawa dość pilna, bo wygrałem szkolenie w rajdowej szkole Pana Wróblewskiego i jak do soboty nie zrobię auta to szkolenie przepadnie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał uszkodzoną masę na wtyczce od pompy.

Wiem, że w sc masa to połączona jest z masą silniczka wycieraczek nagrzewnicy.

Masa klaksonu jest mniej więcej na środku deski nad tunelem środkowym, warto jeszcze sprawdzić masę przy drzwiach pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. W moim CCS coś się ostatnio spsuło. Zaczęło się od niedziałającego klaksonu, zegarka i

> świateł awaryjnych. Po jakimś czasie wskaźnik przestał pokazywać poziom paliwa a wskaźnik

> temperatury pokazywał 70 stopni przy załączającym się wentylatorze. Ostatnio zaczęło

> śmierdzieć paliwem,

jak znajdziesz przyczynę to daj znać, mam podobne objawy opisane tutaj

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.p...1#Post287602089

auto gaśnie przy wkręcaniu się od najniższych obrotów (jak się da w podłogę przy niskiej pr obr) czasami wariuje obrotomierz, nie ważne czy podłączony do przejaźnika pompy, czy bezpośrednio do pina 23 z kompa. Głównie dzieje się to jak jest cieplej na zewnątrz, ale niekoniecznie. Jak się daje w palnik - idzie równo do odcinki nawet nie jąknie, ale wystarczy wrzucić dziadek mode i zaczynają się jaja.

Paliwem też czuć od czasu do czasu.

W komorze silnika wszystkie masy przeczyściłem, jeździłem też bez dolotu żeby wyeliminować czy to nie zakany filtr powietrza i za dużo paliwa itp. Sonde odłączałem, nic nie zmieniło, kable i świece wymienione, choć pooszarpywanie już było przed wymianą ponad rok temu. Trzeba będzie pompę paliwa wyjąć i popatrzeć na nią, same styki wtyczek na koszu pompy wyczyszczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak znajdziesz przyczynę to daj znać, mam podobne objawy opisane tutaj

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.p...1#Post287602089

> auto gaśnie przy wkręcaniu się od najniższych obrotów (jak się da w podłogę przy niskiej pr obr)

> czasami wariuje obrotomierz, nie ważne czy podłączony do przejaźnika pompy, czy bezpośrednio

> do pina 23 z kompa. Głównie dzieje się to jak jest cieplej na zewnątrz, ale niekoniecznie. Jak

> się daje w palnik - idzie równo do odcinki nawet nie jąknie, ale wystarczy wrzucić dziadek

> mode i zaczynają się jaja.

> Paliwem też czuć od czasu do czasu.

> W komorze silnika wszystkie masy przeczyściłem, jeździłem też bez dolotu żeby wyeliminować czy to

> nie zakany filtr powietrza i za dużo paliwa itp. Sonde odłączałem, nic nie zmieniło, kable i

> świece wymienione, choć pooszarpywanie już było przed wymianą ponad rok temu. Trzeba będzie

> pompę paliwa wyjąć i popatrzeć na nią, same styki wtyczek na koszu pompy wyczyszczone...

swirujacy obrotek to masa przy cewkach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swirujacy obrotek to masa przy cewkach

no do cewek jeszcze nie dotarłem, jutro spróbuję pomacać w tym obszarze waytogo.gif

a to gaśnięcie na niskich może to powodować? w sumie przy niskich obrotach drgania silnika są najsilniejsze więc może tu być gdzieś kot pogrzebany hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skorzystam z okazji i zapytam odnosnie o bezpiecznik wentylatora chlodnicy. Niby sprawdzalem juz

> wszystkie ale po wymianie go nie chce sie wlaczyc, za nim wymienie czujnik temp to chce byc

> pewny

a co spowodowało konieczność wymiany tego bezpiecznika? może silnik wiatraka powiedział papa, na krótko chodzi czy nie? jakieś uderzenie było żeby śmigło się gdzieś zakleszczyło albo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary wentyl sie zatarl i wymienilem go, po wymianie nie chce zalaczyc sie, bezpiecznika nie

> wymienialem. A co do bezpiecznika to jest tylko ten jeden za aku

w skrzynce bezpieczników skrajny dolny prawy jest od wentyla (przynajmniej jesli chodzi o cc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no do cewek jeszcze nie dotarłem, jutro spróbuję pomacać w tym obszarze

> a to gaśnięcie na niskich może to powodować? w sumie przy niskich obrotach drgania silnika są

> najsilniejsze więc może tu być gdzieś kot pogrzebany

Po wymianie cewek problem się skończył i na testach auto zachowywało się normalnie, ale wracając do domu znów poczułem zapach paliwa i silnik zaczął przerywać, ale dopiero przy bucie na piątym biegu. Po podniesieniu maski znów okazało się, że cieknie przy opasce na dopływie paliwa do listwy. Stąd nasuwa się moje kolejne pytanie: Czy kosz z powrotem + plastikowa listwa wtrysków paliwa bez powrotu przy swapie 1,2 16v do cc = dwa regulatory ciśnienia paliwa, czy brak regulatora w obwodzie? Czy to może mieć jakiś ujemny skutek na pracę silnika, czy przyczyna leży w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wymianie cewek problem się skończył i na testach auto zachowywało się normalnie, ale wracając do

> domu znów poczułem zapach paliwa i silnik zaczął przerywać, ale dopiero przy bucie na piątym

> biegu. Po podniesieniu maski znów okazało się, że cieknie przy opasce na dopływie paliwa do

> listwy. Stąd nasuwa się moje kolejne pytanie: Czy kosz z powrotem + plastikowa listwa wtrysków

> paliwa bez powrotu przy swapie 1,2 16v do cc = dwa regulatory ciśnienia paliwa, czy brak

> regulatora w obwodzie? Czy to może mieć jakiś ujemny skutek na pracę silnika, czy przyczyna

> leży w innym miejscu?

Pompa z powrotem i listwa bez powrotu to zero regulatora. Ogarnij to bo drut na maxa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.