Skocz do zawartości

Zakup Vectra C/Zafira B


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzyn planuje zakup jednego z powyższych aut. Od 2006 w górę.

Generalnie nie jest postanowione co będzie benzyna czy diesel.

Jakich silników unikać a co można z czystym sumieniem polecić.

Który można ewentualnie zagazować.

Pytam bo nie jestem na bieżąco z paletą silników opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira B i Vectra C to "trochę" różne samochody - niech kuzyn najpierw się zdecyduje na model. Co do silników to w VC bym odpuścił totalnie 1.8 (o 1.6 nie wspomnę, bo to chyba żart producenta) - to nie jeździ, a do tego pali więcej niż 2.2 Direct. IMHO najlepszy do VC jest 2.0T, ale jest go bardzo ciężko dostać. Potem 2.2 (Z22SE - konstrukcja klasyczna lub Z22YH z bezpośrednim wtryskiem), oba mają łańcuch, ale... Opel dał ciała i trzeba popatrzeć czy mamy wersję z poprawionym napinaczem (inny łeb śruby, można znaleźć fotki np. na forum.vectraklub.pl) bo inaczej trzeba zmieniać (najmarniej napinacz, ale zwykle cały rozrząd, a to już kasa leci). W Z22YH (Direct) jest też kiks z pompą wysokiego ciśnienia, niestety, ale montowane fabrycznie Siemensy nie grzeszą żywotnością, ale jak już kupimy używkę to duża szansa na to, że jest poprawiony Continental. Obie pompy nie lubią się z biopaliwem (E10 odpada, a E85 to śmierć dla tych pomp), taką maja konstrukcję (gumowe membranki). Do Z22YH gaz się nie opłaca (bezpośredni wtrysk). Z benzyn jest jeszcze 3.2 i 2.8 - wymiana rozrządu w 2.8 to jest jakiś kosmos i stąd pewnie te ceny na allegro, a 3.2 nie znam (ludzie raczej chwalą niż płaczą). Diesle to nie moja bajka, więc się nie będę produkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuzyn planuje zakup jednego z powyższych aut. Od 2006 w górę.

> Generalnie nie jest postanowione co będzie benzyna czy diesel.

Optymalny silnik to 1.9 120 KM, sporo oszczędniejszy od benzyn

a nie jest bardzo awaryjny.

Ja wcześniej jeździłem Zafirami, niezłe auto z wielkim bagażnikiem

natomiast jeśli więcej jazdy będzie w trasach i nie zależny na takim bagażniku, tylko na komforcie to polecam Vectre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Wątpię by 1.9 byl sporo oszczędniejszy od 1.8 z lpg...

> Patrząc pod kosztem paliwa i eksploatacji.

Nie jest a w rodzinie jest kilka 1.9 (120 oraz 150KM) i wiem ile realnie te silniki palą. Mój 1.8 pali średnio około 8,5l LPG. Da się mniej ale tyle mniej więcej wychodzi w różnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To musze powiedziec, że Ci mało spala...

> Mi średnio wychodzi 10l lpg i jazda wlasnie dosyc mieszana. Według kompa wychodzi mi jakies 8,5

> benzyny...

Myślę czy nie kupić czegoś innego, ot tak dla zmiany ale to auto, jak na razie, nie psuje się, mało pali jak na swoje gabaryty, jest dobrze wyciszone, przyjemnie amortyzuje i trafiło się przyzwoicie wyposażone. Ciężko znaleźć jakiś odpowiednik znoszący lpg i szkoda sprzedawać pewne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.