Skocz do zawartości

Wymiana pokrycia dachu - koszty


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany pokrycia dachu ze starej korodującej blachy na blachodachówkę.

W planie remontowym m.in.: nowe łaty po demontażu starej blachy, nowe rynny i rury spustowe, wyłaz dachowy, folia, blachodachówka, obróbki.

Dach został pomierzony przez przedstawiciela firmy dostarczającej blachę i obróbki. Powierzchnia dachu ok. 181m2.

Dziś otrzymałem wycenę materiału na pokrycie - blachodachówka Ruukki, obróbki, rynny, rury spustowe, folia, wyłaz dachowy. Wyszło ok. 11500zł brutto

Czy pomoże ktoś oszacować ile cała przygoda może mnie kosztować skoro muszę jeszcze doliczyć koszt drewna (łaty - komplet, jakieś deski, podbitka itp.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do wymiany pokrycia dachu ze starej korodującej blachy na blachodachówkę.

> W planie remontowym m.in.: nowe łaty po demontażu starej blachy, nowe rynny i rury spustowe, wyłaz

> dachowy, folia, blachodachówka, obróbki.

U moich rodziców firma nie demontowała całkiem starego pokrycia.

Dali nowe pokrycie + rynny na to co zastali.

Całość kosztowała coś niewiele ponad 15 kzł z robocizną.

Dach kopertowy na starym klocku jednorodzinnym o wymiarach niewiele przekraczających 10x10m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad jesienią zmieniał ok 240m2 Onduliny bitej do opapowanego litego deskowania na blachodachówkę na ruszcie bitym na tę papę. W ze wszystkimi obróbkami, ale rynny wróciły stare. O ile pamiętam, kosztorys na całość miał koło 35 tys. brutto. Ale w trakcie wyszły standardowo niespodzianki, na przykład konieczność podwyższenia wyłazu, czy przegnite doły ram okien dachowych powodujące konieczność wymiany kilku z nich. A także dorabianie specjalnych obróbek tych okien, bo "systemowe" nie pasowały. W jakiej kwocie się zamknął ostatecznie, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdecydowałem, że jednak troszkę odsunę w czasie ten remont crazy.gif

Poszukam źródeł finansowania tej inwestycji bo i tak trzeba będzie to przeprowadzić. Szacuję, że te 17tys. muszę jednak mieć dla pewności.

Jeśli ma ktoś ciekawe porady w temacie wymiany pokrycia to podrzucajcie.

Przyda się trochę wiedzy. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś zdecydowałem, że jednak troszkę odsunę w czasie ten remont

> Poszukam źródeł finansowania tej inwestycji bo i tak trzeba będzie to przeprowadzić. Szacuję, że te

> 17tys. muszę jednak mieć dla pewności.

> Jeśli ma ktoś ciekawe porady w temacie wymiany pokrycia to podrzucajcie.

> Przyda się trochę wiedzy.

Przeanalizuj formę blachy, którą będziesz krył.

Pod każdym względem, poza estetyką (to zresztą też dyskusyjne) lepsza jest blacha trapezowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli trapezówka, która mi zaczęła korodować po blisko 20 latach (powierzchniowo) to nie był zły

> wybór.

Nie był, po prawdzie ten trapez, który teraz jest sprzedawany to nie to samo co kiedyś (oszczędności materiałowe) ale przynajmniej nie jest dodatkowo "uszkadzany" w trakcie produkcji.

Z tego co mogę polecić z blach to trapez, albo tzw rąbek stojący, tylko że ten wymaga praktycznie pełnego deskowania co podnosi dodatkowo koszty.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na deklarowaną warstwę ocynku, warstwa farby ma znaczenie drugorzędne w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malujemy 3 letnie np. (tak się składa że zawodowo)

super. To może mi coś doradzisz. Jest dom pokryty zwykłą blachą trapezową, która ma nie wiem, ze 20 lat. Zwykła, srebrna, niemalowana blacha. Czym to malować, żeby farba nie schodziła? Było malowane już kilka razy, ostatnio ze 4 lata temu była ekipa, resztki starej farby zdzierali, czyścili, dawali jakiś podkład, malowali czymś niby super hiper trwałym. Niestety już odłazi facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie był, po prawdzie ten trapez, który teraz jest sprzedawany to nie to samo co kiedyś

> (oszczędności materiałowe) ale przynajmniej nie jest dodatkowo "uszkadzany" w trakcie

> produkcji.

No moja niestety była, bo korozja pojawiła się tylko na brzegach.

> Z tego co mogę polecić z blach to trapez, albo tzw rąbek stojący, tylko że ten wymaga praktycznie

> pełnego deskowania co podnosi dodatkowo koszty.

To akurat mam.

> Poza tym trzeba zwrócić uwagę na deklarowaną warstwę ocynku, warstwa farby ma znaczenie drugorzędne

> w tym przypadku.

Wiesz, 20 lat temu wielkiego wyboru nie było i nie pamiętam, by ten parametr podawano.

Natomiast farba mnie interesuje, bo ponieważ korozję mam tylko powierzchniową, to będę ją czyścił i malował.

A najtrwalsze pokrycie we wsi to blacha ołowiana na rąbek, na kilku chałupach trzyma się bez napraw od lat 30 ubiegłego wieku. No ale nie jest eko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super. To może mi coś doradzisz. Jest dom pokryty zwykłą blachą trapezową, która ma nie wiem, ze 20

> lat. Zwykła, srebrna, niemalowana blacha. Czym to malować, żeby farba nie schodziła? Było

> malowane już kilka razy, ostatnio ze 4 lata temu była ekipa, resztki starej farby zdzierali,

> czyścili, dawali jakiś podkład, malowali czymś niby super hiper trwałym. Niestety już odłazi

My od dłuższego czasu dachy prywatne malujemy produktem Metal Unicoat z oferty Noxan. Pod każdym względem jesteśmy zadowoleni i najważniejsze że klienci również.

P.S. Cóż to jest to hiper trwałe, bo tak wysezonowany ocynk jak mówisz będzie już mocno porowaty i dobrze przyczepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, 20 lat temu wielkiego wyboru nie było i nie pamiętam, by ten parametr podawano.

> Natomiast farba mnie interesuje, bo ponieważ korozję mam tylko powierzchniową, to będę ją czyścił i

> malował.

Tylko ja pisałem w kontekście wymiany pokrycia, a nie renowacji smile.gif

A jak coś zaczyna Ci wychodzić powierzchniowo, to posmaruj fosol/foskor itp. zmyj to ciepłą wodą i wio malować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy na które, na niektóre rok dają, ale w 99% przypadków producent bez najmniejszego problemu

> odrzuci reklamację.

Ja miałem kupować blachodachówkę Ruukki Monterey w powłoce Purex (Minimalna ilość cynku (g/m²) - 275), objęta 40-letnią gwarancją techniczną i 15-letnią gwarancją estetyczną.

U znajomych obserwuję dachy kryte blachodachówką około 5-7lat temu i jak na razie nic się nie dzieje złego.

Początkowo byłem nastawiony na trapez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planja Royal po 10 latach też ma się doskonale. Nawet tam gdzie kilka lat temu zadrapałem łopatą zgarniając nawis śnieżny z dachu.

W zasadzie wygląda jak nowa tam gdzie jest czysta. W zacienionym zaułku trochę glony porosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My od dłuższego czasu dachy prywatne malujemy produktem Metal Unicoat z oferty Noxan.

jak się pod to przygotowuje podłoże? Zdziera dokładnie starą farbę, jakiś podkład?

>Pod każdym

> względem jesteśmy zadowoleni i najważniejsze że klienci również.

> P.S. Cóż to jest to hiper trwałe, bo tak wysezonowany ocynk jak mówisz będzie już mocno porowaty i

> dobrze przyczepny

nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się pod to przygotowuje podłoże? Zdziera dokładnie starą farbę, jakiś podkład?

Podłoże ma być odtłuszczone, odpylone i stabilne, czyli wszystko co luźne musi być usunięte. To co podałem używa się bez podkładu (na stal) w 2 warstwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do wymiany pokrycia dachu ze starej korodującej blachy na blachodachówkę.

> W planie remontowym m.in.: nowe łaty po demontażu starej blachy, nowe rynny i rury spustowe, wyłaz

> dachowy, folia, blachodachówka, obróbki.

> Dach został pomierzony przez przedstawiciela firmy dostarczającej blachę i obróbki. Powierzchnia

> dachu ok. 181m2.

> Dziś otrzymałem wycenę materiału na pokrycie - blachodachówka Ruukki, obróbki, rynny, rury

> spustowe, folia, wyłaz dachowy. Wyszło ok. 11500zł brutto

> Czy pomoże ktoś oszacować ile cała przygoda może mnie kosztować skoro muszę jeszcze doliczyć koszt

> drewna (łaty - komplet, jakieś deski, podbitka itp.) ?

jesli nadal cie interesuje to mniej wiecej tak to sie ma w moim rejonie:

laty ok 180 x3.5 = 630mb x 1.9= 1200zl

kontrlata ok 200mb x1.2= 250zl

deski ??? nie wiem jaki dach. u mnie ok 550zl/m3

podbitka drewniana czy pcv?

robocizna w zaleznosci od konstrukcji i stanu "starego" dachu min 30zl/m2

podbitka pcv 25zl/mb do 70cm okapu

co do wyzszosci trapezu nad blachodachowka ja sie z tym nie zgodze, poniewaz wszystko jest z tej samej blachy tylko maszyna do tloczenia jest inna. trzeba brac dobre/sprawdzone blachy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do wyzszosci trapezu nad blachodachowka ja sie z tym nie zgodze, poniewaz wszystko jest z tej

> samej blachy tylko maszyna do tloczenia jest inna. trzeba brac dobre/sprawdzone blachy i tyle

Tylko, że jeśli chodzi o stronę "mechaniczną" to trapez jest znacznie sztywniejszy i łaty można dać rzadziej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że jeśli chodzi o stronę "mechaniczną" to trapez jest znacznie sztywniejszy i łaty można dać

> rzadziej

zalezy jaka wysokosc tego trapezu. im mniejsza tym podatniejszy na uszkodzenia. co do łat to osobiscie dalbym tak jak przy blachodachowce lub ewentualnie 5 cm rzadziej w zaleznosci od spadku dachu.

moim zdaniem trapez pasuje na budynki gospodarcze, na dom juz nieee. obecnie juz na budynkach typu garaz/pomieszczenie gosp coraz rzadziej stosuje sie trapez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do wymiany pokrycia dachu ze starej korodującej blachy na blachodachówkę.

> W planie remontowym m.in.: nowe łaty po demontażu starej blachy, nowe rynny i rury spustowe, wyłaz

> dachowy, folia, blachodachówka, obróbki.

> Dach został pomierzony przez przedstawiciela firmy dostarczającej blachę i obróbki. Powierzchnia

> dachu ok. 181m2.

> Dziś otrzymałem wycenę materiału na pokrycie - blachodachówka Ruukki, obróbki, rynny, rury

> spustowe, folia, wyłaz dachowy. Wyszło ok. 11500zł brutto

> Czy pomoże ktoś oszacować ile cała przygoda może mnie kosztować skoro muszę jeszcze doliczyć koszt

> drewna (łaty - komplet, jakieś deski, podbitka itp.) ?

Jaką membrane dachową Ci zaproponowano? ( folię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.