Skocz do zawartości

Normy halasu dla motorów


norbert123

Rekomendowane odpowiedzi

> Są takowe?

Oczywiscie..

> Czy policja jakoś ściga/sprawdza za takie coś ?

Ani ja ani nikt z moich znajomych czegoś takiego nie doswiadczył... Ale moze targetem nie jestem...

> A co z fotoradarami stacjonarnymi jak tablicy z przodu brak...?

Skanuja naklejke na kasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są takowe?

Sa z tego co pamietam to 95 - 96 dB

> Czy policja jakoś ściga/sprawdza za takie coś ?

Sprawdzaja podczas kontroli, jezeli Maja watpliwosci.

> A co z fotoradarami stacjonarnymi jak tablicy z przodu brak...?

Nic, jestes bezkarny.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polegający na wykonaniu BT (nie wiem, czy całe, czy tylko zakwestionowane rzeczy), zapłaceniu za to

> BT i odebraniu DR. Coś jeszcze?

Romano, jezeli miales wszystko w porzadku to niemaja prawa zabrac Ci dowodu rejestracyjnego, jezel wiec Jakis dupek Ci go zabiezre, to mász prawo zrobic mu Kolo doopska - dlatego napisalem Twoj ruch. Jak masz cos nie tak, to wtedy mozesz im naskoczyc na pukiel. wat co biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Romano, jezeli miales wszystko w porzadku to niemaja prawa zabrac Ci dowodu rejestracyjnego,

Owszem mają, wystarczy uzasadnione podejrzenie:

PoRD

Rozdział 3

Badania techniczne pojazdów

Art. 81

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd: 1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego: a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,

> jezel wiec Jakis dupek Ci go zabiezre, to mász prawo zrobic mu Kolo doopska - dlatego napisalem Twoj

> ruch.

I co - mam złożyć skargę? Przecież tłumaczenie będzie proste: funkcjonariusz przypuszczał (a ekspertem nie jest i do tego przypuszczenia nie są mu potrzebne żadne przyrządy kontrolno-pomiarowe), że np. mój wydech jest zbyt głośny. Okazało się jednak, że spełnia normy i co dalej? Ano nic... miał przypuszczenie, ale płacę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem mają, wystarczy uzasadnione podejrzenie:

> PoRD

> Rozdział 3

> Badania techniczne pojazdów

> Art. 81

> 11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega

> pojazd: 1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego: a) w razie uzasadnionego

> przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,

> I co - mam złożyć skargę? Przecież tłumaczenie będzie proste: funkcjonariusz przypuszczał (a

> ekspertem nie jest i do tego przypuszczenia nie są mu potrzebne żadne przyrządy

> kontrolno-pomiarowe), że np. mój wydech jest zbyt głośny. Okazało się jednak, że spełnia normy

> i co dalej? Ano nic... miał przypuszczenie, ale płacę ja.

Jezeli masz egzotyczny sprzet, ktory jest w 100 % oryginalny a ktos zlosliwie ...

Poto policjant jest szkolony aby wiedzial co robi nie ogarnia, to ponosi konsekwencje.

Tyle, ze trzeba miec chec.....

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli masz egzotyczny sprzet, ktory jest w 100 % oryginalny a ktos zlosliwie ...

> Poto policjant jest szkolony aby wiedzial co robi

Ale co Ty piszesz? W PL kilka-kilkanaście % policjantów z drogówki (nie pamiętam już dokładnie, ale był nie dawno taki temat w mediach) nie ma specjalistycznego szkolenia i mogą pracować tylko w tandemie z takim, co ma to ukończone. To raz. Dwa to, że skierować może cię każdy policjant, nie tylko z drogówki.

> nie ogarnia, to ponosi konsekwencje.

Tak? Ciekawe, jakie... Komendant mu palcem pogrozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak? Ciekawe, jakie... Komendant mu palcem pogrozi?

Mialem przypadek, grozil, grozil, poprosilem o podpisanie swistka, ze poinformowalem go o tym, ze mam Meeting i jezeli poprzez jego kontrole z wynajdywaniem niezgodnosci sie spoznie, to ede skarzyl o zaplate kary konwencjonalnej.

MAm nadzieje, ze teraz troche zalapales, czasy keidy mogli sobie cos ubzdurac o ile nie mimely to mijaja, tyle, ze trezba troche swoje prawa znac.

Amen

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem przypadek, grozil, grozil, poprosilem o podpisanie swistka, ze poinformowalem go o tym, ze

> mam Meeting i jezeli poprzez jego kontrole z wynajdywaniem niezgodnosci sie spoznie, to ede

> skarzyl o zaplate kary konwencjonalnej.

> MAm nadzieje, ze teraz troche zalapales, czasy keidy mogli sobie cos ubzdurac o ile nie mimely to

> mijaja, tyle, ze trezba troche swoje prawa znac.

> Amen

A to się działo w PL czy w DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem przypadek, grozil, grozil, poprosilem o podpisanie swistka, ze poinformowalem go o tym, ze

> mam Meeting i jezeli poprzez jego kontrole z wynajdywaniem niezgodnosci sie spoznie, to ede

> skarzyl o zaplate kary konwencjonalnej.

> MAm nadzieje, ze teraz troche zalapales

W PL gliniarz po takim tekście będzie Cię trzymał 2h, skrupulatnie szukając dziury w całym...

Miałem przypadek, że wysuszyli mnie 70/50. Gdy na pytanie "gdzie się pan tak spieszy" odparłem, że dziecko jest głodne i płacze mi z tyłu (córka miała 2 m-ce), to sprawdzenie n-rów silnika/nadwozia przez radio (koniec lat'90) trwało 45 minut... Najlepsze w tym wszystkim było to, że gliniarz pod maskę w ogóle nie zajrzał... screwy.gif

OK, z opisu wnioskuję, że to było w cywilizowanym kraju...

Teraz historia rodem z PL: patrol suszy w pełnej konspiracji, namierzyli jelenia, co jechał zbyt szybko: ZTCP to miał 60/30. Kierowca wylegitymował się, wyjaśnił, że jest lekarzem i musi się jak najszybciej dostać do szpitala, pilna operacja ratująca życie, przeszczep czy coś w ten deseń.

Jak myślisz, co robią policjanci? Po potwierdzeniu słów lekarza pilotują go w drodze do szpitala? hmm.gif

Otóż nie... wypisali mandat, pouczyli, żeby tego nie powielać, bo przepisy, bo to, bo tamto... icon_eek.gifhehe.gifgrinser006.gifhahaha.gif

MAm nadzieje, ze teraz troche zalapales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzają się takie przypadki w Polsce?

A malo to kamer wisi nad wazniejszymi trasami?? Z reszta wiele fotoradarow ma jakas kamere w swojej okolicy, ktorej glownym zadaniem jest obserwowanie fotopstryka przed ewentualnymi wandalami. Juz bylo wiele przypadkow, ze namierzyli motocykliste mimo fotki zrobionej od przodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są takowe?

Są. Wszystkie 2oo jakie oglądałem miały wybite na tabliczce znamionowej odpowiednie informacje ( po 2000r).

Moja "suza 98r" też ma wybite 91dB. GPZ 2000r ma 88dB.

> Czy policja jakoś ściga/sprawdza za takie coś ?

Tak. Jak się im coś nie spodoba, zabierają dowód.

> A co z fotoradarami stacjonarnymi jak tablicy z przodu brak...?

Jesteś bezkarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz bylo wiele przypadkow, ze namierzyli motocykliste mimo fotki zrobionej od przodu

Podaj linka, źródło.

Z mojej wiedzy, nie wolno na podstawie kamer karać za wykroczenia.

A z tego co kojarzę, przekroczenie prędkości przestępstwem nie jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są takowe?

są wpisane do homologacji (np. u mnie 92dB przy 4000 obr)

Policja raczej nie sprawdza, SKP czasami sprawdza (mój diagnosta sprawdzał przy pierwszym badaniu mojego moto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj linka, źródło.

> Z mojej wiedzy, nie wolno na podstawie kamer karać za wykroczenia.

A myslisz, ze monitoring miejski nie sluzy do karania kierowcow jesli taki przypadkiem zostanie nagrany na popelnianiu wykroczenia??

> A z tego co kojarzę, przekroczenie prędkości przestępstwem nie jest

Ale wykroczenie rejestruje fotoradar, kamera w jego poblizu moze posluzyc tylko do odczytania numerow motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj linka, źródło.

> Z mojej wiedzy, nie wolno na podstawie kamer karać za wykroczenia.

> A z tego co kojarzę, przekroczenie prędkości przestępstwem nie jest

Było na necie, rok, może dwa temu, że zidentyfikowano motocyklistę, który, myślę, jeździł dla zabawy, przed ikonka_photo2.gif.

Sprawa pewnie trafiła do sądu, a możliwy wyrok już nie był taki spektakularny, to media "zapomniały".

Sąd ma swobodę w ocenie materiału dowodowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslisz, ze monitoring miejski nie sluzy do karania kierowcow jesli taki przypadkiem zostanie nagrany na popelnianiu wykroczenia??

Z pord, nie spotkałem się, stąd pytanie ok.gif

> Ale wykroczenie rejestruje fotoradar, kamera w jego poblizu moze posluzyc tylko do odczytania numerów motocykla.

Trochę sporo kombinowania, muszą się dogadać dwie instytucje, zakładając że IDT zgłosi się do miejskiego monitoringu po nagranie, pozostaje kwestia kompetencji. Policji udostępnia się nagrania, jak jest pisemny wniosek, IDT też może występować bezpośrednio ?

Nie znam się na procedurach, ale znając nasze PL prawo i urzędników... to trzeba mieć wybitnego pecha ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa pewnie trafiła do sądu, a możliwy wyrok już nie był taki spektakularny, to media

> "zapomniały".

I o to mi chodzi, czy IDT bez zgłaszania się do sądu, może wymagać udostępnienia nagrań monitoringu miejskiego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pord, nie spotkałem się, stąd pytanie

> Trochę sporo kombinowania, muszą się dogadać dwie instytucje, zakładając że IDT zgłosi się do

> miejskiego monitoringu po nagranie, pozostaje kwestia kompetencji. Policji udostępnia się

> nagrania, jak jest pisemny wniosek, IDT też może występować bezpośrednio ?

> Nie znam się na procedurach, ale znając nasze PL prawo i urzędników... to trzeba mieć wybitnego

> pecha

W miescie moze i tak, na trasach sporo kamer nalezy do ITD, wiec maja z czego korzystac. Z reszta kamery chroniace ich fotoradary przed wandalami pewnie tez naleza do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I o to mi chodzi, czy IDT bez zgłaszania się do sądu, może wymagać udostępnienia nagrań monitoringu

> miejskiego

Z miejskiego pewnie tak, ale maja tez sporo swoich kamer, po trasach jest pelno bramek z tego typu sprzetem. Jak bede chcieli to namierza delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma hałasu jest określana wg tabliczki znamionowej motocykla, a jeżeli poziomu na niej nie ma, to wg załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

motocykle do 125 cm3 pojemności 94 dB

powyżej 125 cm3 - 96 dB

> Są takowe?

> Czy policja jakoś ściga/sprawdza za takie coś ?

> A co z fotoradarami stacjonarnymi jak tablicy z przodu brak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.