Skocz do zawartości

fotelik dla niemowlaka


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że rodzinka mi się powiększy o pierwsze dziecko to zastanawiam się nad kupnem fotelika. Zastanawiam się na co patrzeć przy wyborze, jakie firmy polecacie a jakie omijać z daleka? Czy foteliki z wózków wielofunkcyjnych są coś warte, czy lepiej kupić osobno fotelik?

Nie mam mocowania isofix... więc mocowanie tradycyjne pasami będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rodzinka mi się powiększy o pierwsze dziecko to zastanawiam się nad kupnem fotelika.

> Zastanawiam się na co patrzeć przy wyborze, jakie firmy polecacie a jakie omijać z daleka? Czy

> foteliki z wózków wielofunkcyjnych są coś warte, czy lepiej kupić osobno fotelik?

> Nie mam mocowania isofix... więc mocowanie tradycyjne pasami będzie

Kup osobno. Polecam Maxi Cosi, najlepiej z basą EasyBase. W komplecie jest to super rozwiązanie bo nie zapinasz fotelika pasami tylko wpinasz do bazy a baza na stałe jest przypięta pasem do kanapy i podparta nogą o podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup osobno.

ok.gif

> Polecam Maxi Cosi, najlepiej z basą EasyBase. W komplecie jest to super rozwiązanie bo

> nie zapinasz fotelika pasami tylko wpinasz do bazy a baza na stałe jest przypięta pasem do

> kanapy i podparta nogą o podłogę.

Zgadzam się, żeby kupić z bazą. Ale MC mają tylko trzypunktowe pasy w tej grupie wiekowej... :/ Britax lepsiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rodzinka mi się powiększy o pierwsze dziecko to zastanawiam się nad kupnem fotelika.

> Zastanawiam się na co patrzeć przy wyborze, jakie firmy polecacie a jakie omijać z daleka? Czy

> foteliki z wózków wielofunkcyjnych są coś warte, czy lepiej kupić osobno fotelik?

> Nie mam mocowania isofix... więc mocowanie tradycyjne pasami będzie

potwierdzam

mam maxi cosi + taka baze w aucie bez isofixa

super sprawa

baza na stale w aucie wpieta, nie widac jej wiec nikogo nie kusi;) i wygodnie sie wpina i wypina fotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za podpowiedzi Właśnie też się bałem o stabilność tej bazy tylko na pasach ale skoro

> mówisz, że stabilne to jestem spokojny

I śmiało szukaj używek. Jeżeli nie fotelik to bazę śmiało używaną kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie używaliśmy "fotelika" z wózka 3w1

> tego będziesz używał 6-8 miesięcy

Ale często foteliki te z wózków to no name, do tego położenie dziecka w nosidełku na kanapie potrafi być dziwaczne w stosunku do tego jak to wygląda w markowych fotelikach.

> mocowaniem pasem 20 sekund

A w przypadku bazy Maxi Cosi trwa to sekundę. Czyli 20 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maxi cosi City, do tego wózek maxi cosi mura.

Zapięcie pasami trwa kilka sekund. wygoda wpinania w wózek bezcenna, nie musisz niemowlaka przekładać jak idziesz np na zakupy smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam maxi cosi City, do tego wózek maxi cosi mura.

> Zapięcie pasami trwa kilka sekund. wygoda wpinania w wózek bezcenna, nie musisz niemowlaka

> przekładać jak idziesz np na zakupy

> Pozdrawiam

Wózek to możesz mieć każdego producenta, większość sprzedaje adaptery pod konkretne foteliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Czy ktoś używał fotelik Romer Baby Safe Plus SHR II lub ogólnie foteliki

> Romer? Jak się sprawują w ogólnym użytkowaniu?

Ja używałem Romer King Plus 9-18 kg. Są bardzo dobre i mają bardzo przyjazny sposób montażu do auta bez Isofix, co się przydaje jak się fotelik często przepina pomiędzy autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używałem Romer King Plus 9-18 kg. Są bardzo dobre i mają bardzo przyjazny sposób montażu do auta

> bez Isofix, co się przydaje jak się fotelik często przepina pomiędzy autami.

Potwierdzam i polecam. Przeniesienie z auta do auta zajmowało chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używałem Romer King Plus 9-18 kg. Są bardzo dobre i mają bardzo przyjazny sposób montażu do auta

> bez Isofix, co się przydaje jak się fotelik często przepina pomiędzy autami.

+1 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstępnie planuję zakup tego fotelika, jedynie czekam na wiadomość od producenta czy będzie pasował

> do wybranego wózka. Dodatkowo chcę zakupić bazę na pasy do tego fotelika

Nie wiem czy już nie za późno, jednak moim zdaniem, jeżeli chce się dobre nosidełko, należy dobierać do niego wózek, a nie odwrotnie.

Ponadto zachęcam do zastanowienia się w ogóle nad sensem wożenia dziecka w samochodowym nosidełku wózkiem. Przecież siedzi tam sobie w mało wygodnej pozycji, spięte pasami (niech tylko nikomu do głowy nie przyjdzie noszenie/wożenie dziecka w nosidełku bez pasów!). Rodzic zadowolony śmiga takim wózkiem z nosidełkiem, a dziecko siedzi w bezruchu i się męczy. A takie jazdy są coraz dłuższe, bo rodzicowi jest wygodnie, gdyż nie musi nosić dziecka w nosidełku w rękach. Lepiej, jeżeli już zabieramy ze sobą wózek do auta, upchnąć tam także gondolę. Przecież niektóre gondole składają się niemal na płasko, co ułatwia ich przewóz.

W ogóle, moim zdaniem, czas przez który dziecko przebywa w nosidełku samochodowym, należy minimalizować. Dziecko nie może przyjąć żadnej innej, poza wymuszoną, pozycji, bo przecież, aby było bezpieczne, musi być ściągnięte pasami.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rodzinka mi się powiększy o pierwsze dziecko to zastanawiam się nad kupnem fotelika.

> Zastanawiam się na co patrzeć przy wyborze, jakie firmy polecacie a jakie omijać z daleka? Czy

> foteliki z wózków wielofunkcyjnych są coś warte, czy lepiej kupić osobno fotelik?

> Nie mam mocowania isofix... więc mocowanie tradycyjne pasami będzie

Proponuje najpierw podjechać do sklepu i przymierzyć czy pasy obejmą nosidełko.Bo Bardzo często zdarza się iż nie obejmują.Jeśli nie obejmują zostaje Ci coś takiego

graco_logico_s_hp_baza_10_d.jpg

Mam po poprzednim bąku,obecnie jeździ córa i jest ok.Minusy ,zajmuje trochę miejsca w aucie i nie jest taki szybki w demontażu.Patent z fotelikiem wpinanym do wózka jest fajny,ale nie sądzę aby dziecko miało tam multum wygody(jak już zauważył powyżej Martuchna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.