Skocz do zawartości

astra g - wymiana nagrzewnicy


velo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W sobotę zabieram się za wymianę nagrzewnicy u siebie ( astra g 1.7 td ) i mam pytanie do bardziej zorientowanych - czy cała operacja wymaga odpinania/rozpinania przewodów od klimy, które wymagałyby wcześniejszego spuszczenia czynnika z układu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za szybkie info. Mam nadzieje, ze z manualami dostepnymi w internecie dam sobie rade i

> zaoszczedze kilka stówek :-))

Nie jestem pewien czy w 1,7 dt jest taka sama nagrzewnica i układ jak w DTI.. jeśli tak to współczuję. Ja u siebie wymieniałem oringi uszczelniające bo lała mi się woda na nogi i ginął płyn.. tak kretyńskiego rozwiązania w życiu nie widziałem. Po złożeniu wszystkiego do kupy (trzeba rozebrać pół kokpitu) i zalaniu płynu cały płyn poleciał na wycieraczkę... okazało się, że oring się gdzieś podwinął, spinka nie docisnęła "lornetki" do nagrzewnicy i cała robota na marne.. babrałem się z tym cały dzień i w końcu zrobiłem.. ale jakbym miał jeszcze raz to robić to wolałbym zapłacić i nie musieć się z tym grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, zdaję sobie sprawę, dlatego cały dzień zarezerwowałem. Boję się jednego - że będę miał zawór do wymiany rozkręcę na marnę, bo na wymianę lornetki nie mam.

Ucieka mi płyn, kanały w podłodze odprowadzające wodę całe w płynie, stąd pomysł na wymianę nagrzewnicy.

Trzymajcie kciuki :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, zdaję sobie sprawę, dlatego cały dzień zarezerwowałem. Boję się jednego - że będę miał zawór

> do wymiany rozkręcę na marnę, bo na wymianę lornetki nie mam.

a wiesz, że może wystarczy zestaw oringów/spinek/zatrzasków od lornetki? W sumie to skąd pomysł na wymianę nagrzewnicy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, zdaję sobie sprawę, dlatego cały dzień zarezerwowałem. Boję się jednego - że będę miał zawór

> do wymiany rozkręcę na marnę, bo na wymianę lornetki nie mam.

> Ucieka mi płyn, kanały w podłodze odprowadzające wodę całe w płynie, stąd pomysł na wymianę

> nagrzewnicy.

> Trzymajcie kciuki :-))

Ale lornetki wcale nie trzeba wymieniać - chyba, że połamałeś:) Cieknie na łączeniach - z powodu sparciałych oringów. U mnie po rozmontowaniu całości oringi po prostu się wysypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje.. Wczoraj po zdjęciu tunelu zauważyłem, że mokro jest na łączeniu przewodu z lornetką.

Niestety przy odkręcaniu parownika poległem.. Bez kanału jednak bałem się kłaść pod autem, choć śruby już poluzowałem, ale ze względu na ograniczone miejsce odpuściłem i zaczekam na wolny kanał.

A nagrzewnicę chcę już wymienić jak będę miał wszystko rozebrane, żeby nie rozbierać wszystkiego kolejny raz. Koszt nie wielki a może zaoszczędzić wiele zachodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.