Skocz do zawartości

Kontrolka poduszek Lacetti - pytanie


Krisxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku.

Jako że szukam następcy dla mojej Nubiry to oglądałem wczoraj dwa Chevrolety Nubira (Lacetti) i w jednym kontrolka poduszek mrugnęła kilka razy i zgasła a w drugim świeciła się ciągle kilka sekund i potem zgasła. Modele dokładnie takie same, silnik 1.8.

Kiedyś oglądałem inne Lacetti i tam też mrugnęła i potem zgasła.

Co w tym drugim przypadku może być (czy może to też jest normalne jej działanie).

Dodam, że później w czasie jazdy kontrolka się nie zapalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku.

> Jako że szukam następcy dla mojej Nubiry to oglądałem wczoraj dwa Chevrolety Nubira (Lacetti) i w

> jednym kontrolka poduszek mrugnęła kilka razy i zgasła a w drugim świeciła się ciągle kilka

> sekund i potem zgasła. Modele dokładnie takie same, silnik 1.8.

> Kiedyś oglądałem inne Lacetti i tam też mrugnęła i potem zgasła.

> Co w tym drugim przypadku może być (czy może to też jest normalne jej działanie).

> Dodam, że później w czasie jazdy kontrolka się nie zapalała.

W moim zapala się ze wszystkimi innymi kontrolkami i gaśnie jako ostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim zapala się ze wszystkimi innymi kontrolkami i gaśnie jako ostatnia.

No właśnie tam też zapala się ze wszystkimi i gaśnie jako ostatnia tyle, że w tym czasie nie mruga a w tych innych, które oglądałem mrugała i gasła jako ostatnia. Ponieważ mam przypuszczenia, że poduchy były wystrzelone w tym samochodzie to dlatego mam obawy co do jej odmiennego zachowania niż w tych pozostałych.

No chyba, że właśnie w niektórych samochodach ona po prostu nie mruga i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tam też zapala się ze wszystkimi i gaśnie jako ostatnia tyle, że w tym czasie nie mruga

> a w tych innych, które oglądałem mrugała i gasła jako ostatnia. Ponieważ mam przypuszczenia,

> że poduchy były wystrzelone w tym samochodzie to dlatego mam obawy co do jej odmiennego

> zachowania niż w tych pozostałych.

> No chyba, że właśnie w niektórych samochodach ona po prostu nie mruga i tak ma być.

Właśnie jak jechałem niedawno to specjalnie zwróciłem uwagę na nią.

Faktycznie na końcu mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku.

> Jako że szukam następcy dla mojej Nubiry to oglądałem wczoraj dwa Chevrolety Nubira (Lacetti) i w

> jednym kontrolka poduszek mrugnęła kilka razy i zgasła a w drugim świeciła się ciągle kilka

> sekund i potem zgasła. Modele dokładnie takie same, silnik 1.8.

> Kiedyś oglądałem inne Lacetti i tam też mrugnęła i potem zgasła.

> Co w tym drugim przypadku może być (czy może to też jest normalne jej działanie).

> Dodam, że później w czasie jazdy kontrolka się nie zapalała.

obydwa zachowania sa poprawne

jeżeli kontrolka mruga i gaśnie to znaczy ze nie ma błędu i w historii również jest czysto

jeżeli kontrolka świeci cały czas znaczy ze obecnie nie ma problemy z poduszkami natomiast w historii występuje zapis o błędzie który obecnie jest usunięty

pojeździsz trochę lackiem i zaczniesz mieć problemy z wtyczkami omen z opla to wtedy przyda cie się ta wiedza a niestety wtyczki śniedzieją JA MA DAEWOO NUBIRE III KOLEJNY ROK I PRZERABIAM TO ŚREDNIO RAZ NA ROK. Naszczescie mam odpowiednie oprogramowanie i kabelek i nic mnie to nie kosztuje.A zaopatrz się w preparat kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego odpuściłem sobie ten samochód bo za dużo było w nim niewiadomych.

a szkoda bo to nie jest wyznacznik złego stanu a jedynie pretekst do targowania o cenę.J 2 auto kupilem z 4 swiesacymi kontrolkami a auto zachowywalo sie poprawnie i za kazda kontrolke 500 utargowalem a powiem ze z 8200 na 6200 zeszlem choc sprzedajacy twierdzil ze to malao i juz mialem zrezygnowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obydwa zachowania sa poprawne

> jeżeli kontrolka mruga i gaśnie to znaczy ze nie ma błędu i w historii również jest czysto

> jeżeli kontrolka świeci cały czas znaczy ze obecnie nie ma problemy z poduszkami natomiast w

> historii występuje zapis o błędzie który obecnie jest usunięty

> pojeździsz trochę lackiem i zaczniesz mieć problemy z wtyczkami omen z opla to wtedy przyda cie się

> ta wiedza a niestety wtyczki śniedzieją JA MA DAEWOO NUBIRE III KOLEJNY ROK I PRZERABIAM TO

> ŚREDNIO RAZ NA ROK. Naszczescie mam odpowiednie oprogramowanie i kabelek i nic mnie to nie

> kosztuje.A zaopatrz się w preparat kontakt.

Ale świeci cały czas w sensie, że nie gaśnie w ogóle??

Tak to rozumiem i o takiej sytuacji wiem.

Ale ona świeci tylko w czasie, kiedy w innych samochodach mruga po czym gaśnie. I później się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jezeli mruga kilka razy po czym gasnie to znaczy ze nie ma problemu i w historii nie ma błędu, jezeli po wlaczeniu zaplonu swieci caly czas pomczym gasnie to znaczy aktualnie nie ma bledu ale wystapil i jest zapisany w histori.I jeszcze 1 sytuacja kiedy po wl zaplonu swieci caly czas po czym na 1 sek gasnie i zaswieca sie tzn ze bul i jest problem.Mruganie kontrolki ma na celu sprawdzenie czy zarowka sie nie spalila i czy nie podlaczono kontrolki pod inny sygnal.Mruganie posuiada tylko ta i zadna inna kontrolka.W czasie jazdy jakiekolwiek zaswiecenie sie kontrolki oznacza blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.