Skocz do zawartości

Pęknięta sprężyna


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i grzecznościowo o poradę pytam.

Znajomemu z przodu odpadła częśc zwoju sprężyny (tak mniej więcej połowa), trochę w archiwum czytałem i widzę że to temat rzeka confused.gif A mam jedno pytanie - czy jazda z takim "defektem" to hardcore czy jak najszybciej trzeba sprężyny wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i grzecznościowo o poradę pytam.

> Znajomemu z przodu odpadła częśc zwoju sprężyny (tak mniej więcej połowa), trochę w archiwum

> czytałem i widzę że to temat rzeka A mam jedno pytanie - czy jazda z takim "defektem" to

> hardcore czy jak najszybciej trzeba sprężyny wymienic?

polowa sprezyny czy polowa zwoju ? wink.gif

Jak wyjal to juz mu nic nie rozerwie blotnika - co mialo odpasc to odpadlo wink.gif - no ale jezdzic krzywym ( bo na bank auto krzywo siądzie) to sredni pomysl.

Powiem tak - ja bym takim pojechal do sklepu po sprezyny. I nigdzie dalej. icon_rolleyes.gif No.. jeszcze do mechanika bo sam springow nie wymienie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polowa sprezyny czy polowa zwoju ?

jasne cool.gif że połowa zwoju

> Jak wyjal to juz mu nic nie rozerwie blotnika - co mialo odpasc to odpadlo - no ale jezdzic

> krzywym ( bo na bank auto krzywo siądzie) to sredni pomysl.

> Powiem tak - ja bym takim pojechal do sklepu po sprezyny. I nigdzie dalej. No.. jeszcze do

> mechanika bo sam springow nie wymienie

I tak też sugerowałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne że połowa zwoju

> I tak też sugerowałem

tu akurat filozofi nie ma . Sprezyny sa w kazdym aucie i w kazdym problem bylby taki sam. Fakt ze w stilo bylo to plagą i fiat uruchomil akcje nawrotową. Ale to bylo dawno i nieprawda. wink.gif

A jezdzic... Mozna tym ujechac byle z glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś tak pękła że ledwo do domu się dowlókł

A z urwanym zwojem w połowie to z miesiąc latałem

Ogólnie już w ciągu 4 lat eksplatacji i 60000 km trzy sprężyny mi pękły 2 monroe i jedna nie wiem jaka bo była wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzeć jak pękła. Fiat mial akcję i montował takie koszyki u dołu żeby zapobiec sytuacji że ułamany zwój rozetnie oponę.

Choć z tego co pamiętam i tak komuś kto mial koszyk kiedyś ta oponę rocięlo. Także obejrzeć jak wygląda, ale generalnie nie zwlekać z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i grzecznościowo o poradę pytam.

> Znajomemu z przodu odpadła częśc zwoju sprężyny (tak mniej więcej połowa), trochę w archiwum

> czytałem i widzę że to temat rzeka A mam jedno pytanie - czy jazda z takim "defektem" to

> hardcore czy jak najszybciej trzeba sprężyny wymienic?

Na pewno przyjąć że w każdej chwili może dojść do rozdarcia opony old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie już w ciągu 4 lat eksplatacji i 60000 km trzy sprężyny mi pękły 2 monroe i jedna nie wiem

> jaka bo była wcześniej.

A to mnie zasmuciłeś bo aktualnie mam założone sprężyny Monroe. Oryginalne wytrzymały 6 lat, po czym pękły obie, wymieniłem na KYB, po 2,5 roku pękła prawa, wymieniłem więc na Monroe mając nadzieje, że będą mocniejsze. Ale widać że też pękają. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.