Skocz do zawartości

Bagażnik brak reakcji.


robi008

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź miernikiem mikrostyk. Może być tak, że pozostał w pozycji zwartej i wtedy komp odcina obwód bagażnika bo głupie jak ma non stop zwarty włącznik, z pilota wtedy też nie działa. Jeśli to nie to, pozostaje sprawdzić czy dochodzi napięcie do zamka i czy sam zamek sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Z rana bagażnik jeszcze się otwierał, a o 18 żadnych reakcji. Nie reaguje ani na

> pilota, ani na mikrowłącznik. Jakieś pomysły?

Nic nie rób, poczekaj, zacznie działać po tygodniu lub dwóch zlosnik.gif Bagażnik w moim Stilonie strzela focha raz na kwarta, po czym sam się naprawia palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zdjał gume z przycisku i wtedy sprawdzil. U mnie baaardzo rzadko zdarza sie tak ze mimo sprawnego przycisku i dosc mocno rozciagnietych sprezynek guma potrafi sie przyblokowac wlasnie prawdopodobnie w pozycji wcisniecia guzika.

Chwile pieszczot i wszystko wraca do normy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Z rana bagażnik jeszcze się otwierał, a o 18 żadnych reakcji. Nie reaguje ani na

> pilota, ani na mikrowłącznik. Jakieś pomysły?

Jeśli nie reaguje na pilota ani na rączkę klapy = problem z mechanizmem zamka a nie mikro wyłącznika. Gdy ten u mnie padł, z pilota można było go otworzyć....

Jako że to MW otwórz awaryjnie przez bagażnik lub z kluczyka (jeśli nie masz wersji dynamic). Z tego co pamiętam są tam takie 3 kabelki przy zamku które robią krecią robotę. Zerknij czy po otwarciu klapy świeci się oświetlenie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie reaguje na pilota ani na rączkę klapy = problem z mechanizmem zamka a nie mikro

> wyłącznika. Gdy ten u mnie padł, z pilota można było go otworzyć....

Jak mikrowłącznik przyblokuje się na pozycji "on" to będzie taki efekt że ani z przycisku ani z pilota (niby sugeruje awarię zamka, ale może to być jednak mikrowyłącznik tak jak napisał tjsz, guma może blokować powrót włącznika do pozycji "off")

Natomiast jak padnie mikrowyłącznik w taki sposób, że nie zwiera (jest cały czas "off" mimo naciskania) to będzie tak jak piszesz, czyli z przycisku się nie otworzy a pilota otworzy.

Oczywiście należy sprawdzić także sam zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mikrowłącznik przyblokuje się na pozycji "on" to będzie taki efekt że ani z przycisku ani z

> pilota (niby sugeruje awarię zamka, ale może to być jednak mikrowyłącznik tak jak napisał

> tjsz, guma może blokować powrót włącznika do pozycji "off")

> Natomiast jak padnie mikrowyłącznik w taki sposób, że nie zwiera (jest cały czas "off" mimo

> naciskania) to będzie tak jak piszesz, czyli z przycisku się nie otworzy a pilota otworzy.

> Oczywiście należy sprawdzić także sam zamek.

A widzisz... Tego nie wiedziałem... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Z rana bagażnik jeszcze się otwierał, a o 18 żadnych reakcji. Nie reaguje ani na

> pilota, ani na mikrowłącznik. Jakieś pomysły?

U mnie kiedyś też takie coś wystąpiło - jeżeli masz ELM327 i FES/MES to potrzebujesz do szczęścia jeszcze drugiej osoby. Łączysz się z Bodykomputerem (Nadwozie), zakładka Testy, Boot open i robisz wykonaj w tym czasie zamek puszcza a druga osoba ciągnie za klamkę i otwiera klapę.

U mnie pomogło spokój od chyba ponad pół roku :-) jakaś wewnętrzna zawiecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwieram z pilota to słyszę, że gdzieś pod deską rozdzielczą działa jakiś przekaźnik ale klapa pozostaje bez zmian.

Mikro-włącznik mam wymieniony wg opisu naprawy z forum i również słyszę go jak naciskam palcem na gumę. Mam wersję DYNAMIC, i idę odkręcać poszycie drzwi. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak otwieram z pilota to słyszę, że gdzieś pod deską rozdzielczą działa jakiś przekaźnik ale klapa

> pozostaje bez zmian.

> Mikro-włącznik mam wymieniony wg opisu naprawy z forum i również słyszę go jak naciskam palcem na

> gumę. Mam wersję DYNAMIC, i idę odkręcać poszycie drzwi.

Ostatnio miałem przypadek w moim Stilo ,ze silniczek w zamku zatarł sie .Zadnej reakcji nie było na pilota i przycisk. Właściwie nie silnik tylko plastykowa Ośka co przesuwa rygiel.Rozebrałem wszystko i po oczyszczeniu i nasmarowaniu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak otwieram z pilota to słyszę, że gdzieś pod deską rozdzielczą działa jakiś przekaźnik ale klapa

> pozostaje bez zmian. ... <

Dokładnie u mnie jest ten sam problem, słyszę przekaźnik za skrzynką bezpiecznikową pod deską, mikrowłącznik jest OK ! (mam wersję auta 3D). Po tygodniu, dwóch, trzech przechodzi Stilonowi i klapa działa. Okres jesień - zima - wiosna bardziej sprzyja zwiechom zlosnik.gif. Latem jest spokój - czyli ma to związek z wilgocią.

Daj znać jak rozpracujesz problem, ja się poddałem. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podpowiem jeszcze jedna rzecz - w mechanizmie zamka (duzego) klapy tylnej jest jeszcze czujnik otwarcia (odpowiada m.in. za zapalenia lampki w bagazniku). Jesli sie zawiesil w pozycji "bagaznik otwarty" to body mysli ze jest otwarty i klapy nie otworzy. Dojscia nie ma do tego czujnika (to nie ta blaszka z dwoma kabelkami, ktora da sie wydlubac), jest zupelnie schowany.

Ew gdyby zamek wymagal wymiany to pasuje np od pandy - tylko trzeba wybrac taki z identycznym osprzetem bo wystepuje kilka w zaleznosci od wyposazenia auta- dawcy. Wiekszy wybor i duzo nizsze ceny niz od Stilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Powiem szczerze, że wiązce się nie przyglądałem - idzie lato to będzie okazja ku temu

Przyszła pora na rozprawienie się z zamkiem i jak na razie porażka no.gif Rozebrałem co należało w kalpie i sprawdziłem + czyszczenie, wszystko jest ok, (nie sprawdziłem tylko siłownika na stole warsztatowym). Następnie test FES-em i siłownik nadal martwy.

Zastanawiają mnie poniższe parametry bagażnika - podpowiedzcie czy coś czasem nie blokuje (wszystko w ustwieniach rozłączone) ? Odblokowanie i blokada ten sam sygnał niewiem.gif

Drugie pytanie - nie mogę dostać się w systemie INNE do zakładki BOOT, coś nie tak z moim oprogramowaniem ? FES 2.5, do zakładek z drzwiami mogę "wejść"

287792540-bagaznikStilo%28Kopiowanie%29.jpg

post-115567-14352524604042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam, opisz proszę co i jak zrobiłeś??

> z góry dzieki

jakiś czas temu nie mogłem otworzyć tylnej klapy za pomocą "klamki-uchwytu". Dzięki manual'owi podrzuconemu przez kogoś z użytkowników fiata postanowiłem samodzielnie wymienić ten nieszczęsny mikrostyk. Operacja przebiegła dość szybko bo w ok. 1godz. Klapa otwierała się bez problemów przez 4 lata aż do czasu powstania tego wątku. Usunięcie problemu polegało na tym, że wymacałem pod gumką mikro-styk i parę razy wciskałem i odpuszczałem go, aż sam odskoczył i takim to sposobem został 'naprawiony". Nie wiem na jak długo, ale trochę popracuje mam nadzieję. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Przyszła pora na rozprawienie się z zamkiem i jak na razie porażka Rozebrałem co należało w

> kalpie i sprawdziłem + czyszczenie, wszystko jest ok, (nie sprawdziłem tylko siłownika na

> stole warsztatowym). ... <

Nastapiło drugie podejście do tematu grinser006.gif tzn siłowniczek trafił na stół. Okazało się, że jest niesprawny - zacięty trzpień. Rozebrałem, złożyłem na nowo i na stole działa. W samochodzie natomiast już nie - słychać już charakterystyczny odgłos pracy ale nie ma dostatecznej siły aby do końca nacisnąć dźwignię (otworzy klapę raz na ok. trzy próby). Wniosek: trzpień wraz z porowadniczką został już gdzieś wyrobiony. Czas szukać uzywki zlosnik.gif, nowych silniczków nie znalazłem w sprzedaży (tylko kompletne zamki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

To ja podpowiem jeszcze jedna rzecz - w mechanizmie zamka (duzego) klapy tylnej jest jeszcze czujnik otwarcia (odpowiada m.in. za zapalenia lampki w bagazniku). Jesli sie zawiesil w pozycji "bagaznik otwarty" to body mysli ze jest otwarty i klapy nie otworzy

Witam, zdaje sie, ze mam właśnie taką sytuację.Nagle bagażnik przestał reagować, na desce pokazuje, ze jest owatrty. Nie działa otwieranie z kluczyka przy obydwu ustawieniach tj. ani razem z drzwiami, ani tylko klapa. Jak to otworzyć awaryjnie od srodka bo w klapie nie ma opcji zamka. jest jakis patent. I czy podpiecie pod FES pozwoli skasować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

U mnie przycisk elektryczny zaczął wariować, ręcznie raz działa raz nie, sam otwiera się w czasie jazdy. Potrafi otworzyć się i kilka razy jeszcze "otwierać". Denerwujące jest wysiadanie co kilkanaście minut z samochodu i zamykanie klapy. Z kluczyka wszystko działa bez problemu. Prawdopodobnie jest to wina elektryki. Pytanie do Was, od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie.

Podważasz lekko nawet palcami i oslonka gumowa schodzi. zobaczysz w srodku 2 sprezynki (po lewej i prawej stronie). Rozciagnij je troszke bo moze to jest powodem tego dziwnego dzialania.

Po zdjeciu gumki na srodku ujzysz maly dzyndzelek od mikrostyku. Sproboj wtedy go pociskac to zobaczysz czy to wina samego mikrostyku czy moze sprezynek o ktorych pisalem wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.