Skocz do zawartości

Usunięcie maty obecności pasażera


krzychu157

Rekomendowane odpowiedzi

Był gdzieś temat o usuwaniu maty pasażera poprzez wymianę sterownika airbag na ten po zmianowy, ale były chyba jakieś niejasności, poza tym go znaleźć nie mogę, więc napiszę co trzeba zamienić żeby to działało, może się komuś przyda

Potrzeba wymienić dwie rzeczy:

1. Sterownik airbag

- 2 poduszki, nr 51711815, stary odpowiednik nr 46835520

- 6 poduszek, nr 51711816, stary odpowiednik nr 46835521

- 8 poduszek, nr 51717959, stary odpowiednik nr 46835522

2. Czujnik uderzenia czołowego:

- jest jeden dla każdej ilości poduszek, nr 51705358, odpowiednik czujnika o numerze 46781029

Po podłączeniu wszystko działa jak z fabryki, nie trzeba nic więcej robić. Koszt takiego zabiegu w moim wypadku wyniósł 55zł więc taniej niż emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był gdzieś temat o usuwaniu maty pasażera poprzez wymianę sterownika airbag na ten po zmianowy, ale

> były chyba jakieś niejasności, poza tym go znaleźć nie mogę, więc napiszę co trzeba zamienić

> żeby to działało, może się komuś przyda

Może się przydać gdyż (od roku) zabieram się za modyfikację foteli i jak coś popsuję z matą to dobrze wiedzieć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był gdzieś temat o usuwaniu maty pasażera poprzez wymianę sterownika airbag na ten po zmianowy, ale

> były chyba jakieś niejasności, poza tym go znaleźć nie mogę, więc napiszę co trzeba zamienić

> żeby to działało, może się komuś przyda

> Potrzeba wymienić dwie rzeczy:

> 1. Sterownik airbag

> - 2 poduszki, nr 51711815, stary odpowiednik nr 46835520

> - 6 poduszek, nr 51711816, stary odpowiednik nr 46835521

> - 8 poduszek, nr 51717959, stary odpowiednik nr 46835522

> 2. Czujnik uderzenia czołowego:

> - jest jeden dla każdej ilości poduszek, nr 51705358, odpowiednik czujnika o numerze 46781029

> Po podłączeniu wszystko działa jak z fabryki, nie trzeba nic więcej robić. Koszt takiego zabiegu w

> moim wypadku wyniósł 55zł więc taniej niż emulator.

To jest plug&play, tzn. odłączasz stare części i wtykasz wtyczki i działa? grinser006.gif

Sensor jest za schowkiem górnym?

Jak działa poduszka pasażera - tzn. kiedy wybucha, skąd bierze sygnał o zajętości fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest plug&play, tzn. odłączasz stare części i wtykasz wtyczki i działa?

> Sensor jest za schowkiem górnym?

> Jak działa poduszka pasażera - tzn. kiedy wybucha, skąd bierze sygnał o zajętości fotela?

Z nikad, wali na maksa i tyle jest z multistage airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz mi tylko czy wszystkie te części kupiłeś nówki ori czy jakieś używki?

> Musiałeś później to osiować?

części kupione używane, nówki pewnie worek pieniędzy kosztują, a osiować nie trzeba było, a nawet błędów wywalać

> To jest plug&play, tzn. odłączasz stare części i wtykasz wtyczki i działa?

Tak, nic więcej nie trzeba robić

> Sensor jest za schowkiem górnym?

sterownik airbag jest pod nagrzewnicą, przykręcony do podłogi, można się do niego dostać zdejmując boczne osłony tunelu

czujnik uderzenia czołowego jest przykręcony do wzmocnienia przedniego, a dokładniej nad wentylatorem

> Jak działa poduszka pasażera - tzn. kiedy wybucha, skąd bierze sygnał o zajętości fotela?

wybucha tak samo jak we wszystkich stilo od rocznika 2003, bo od tego roku mata chyba już nie była montowana, a jak to w rzeczywistości jest niewiem.gif

generalnie o to chodziło, żeby to działało tak jak w stilo po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest tak, że jak są pasy zapięte to odpali, a jak nie to nie odpali?

W moim Stilonie w przypadku awarii maty, czy przerwy w kostce pod siedzeniem (pasażer) poducha jest cały czas aktywna - sprawdzałem FES-em. Jeżeli pali się kontrolka od poduchy to i tak ochroni pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim Stilonie w przypadku awarii maty, czy przerwy w kostce pod siedzeniem (pasażer) poducha jest

> cały czas aktywna - sprawdzałem FES-em. Jeżeli pali się kontrolka od poduchy to i tak ochroni

> pasażera.

W ŻY-Y-CIU. kontrolka błędu Airbag powoduje całkowite wyłączenie systemu. Nie znam auta w którym działa to inaczej. System widzi błąd to aby nie poczynić większych szkód wyłącza go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ŻY-Y-CIU. kontrolka błędu Airbag powoduje całkowite wyłączenie systemu. Nie znam auta w którym

> działa to inaczej. System widzi błąd to aby nie poczynić większych szkód wyłącza go.

Przy najbliższej okazji sprawdzę dokładnie co ja tam widziałem w FES-ie, że jestem przekonany o załączonej poduszce (błędu maty jeszcze nie usuwałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był gdzieś temat o usuwaniu maty pasażera poprzez wymianę sterownika airbag na ten po zmianowy, ale

> były chyba jakieś niejasności, poza tym go znaleźć nie mogę, więc napiszę co trzeba zamienić

> żeby to działało, może się komuś przyda

> Potrzeba wymienić dwie rzeczy:

> 1. Sterownik airbag

> - 2 poduszki, nr 51711815, stary odpowiednik nr 46835520

> - 6 poduszek, nr 51711816, stary odpowiednik nr 46835521

> - 8 poduszek, nr 51717959, stary odpowiednik nr 46835522

> 2. Czujnik uderzenia czołowego:

> - jest jeden dla każdej ilości poduszek, nr 51705358, odpowiednik czujnika o numerze 46781029

> Po podłączeniu wszystko działa jak z fabryki, nie trzeba nic więcej robić. Koszt takiego zabiegu w

> moim wypadku wyniósł 55zł więc taniej niż emulator.

Powiedz mi jeszcze czemu trzeba wymieniać ten czujnik uderzenia na pasie przednim. Centralka jest jakoś zaprogramowana z jednym czujnikiem i nie wolno ich podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> W ŻY-Y-CIU. kontrolka błędu Airbag powoduje całkowite wyłączenie systemu. Nie znam auta w którym

> działa to inaczej. System widzi błąd to aby nie poczynić większych szkód wyłącza go.

No i nie masz racji. Przy uszkodzonym czujniku zajęcia miejsca pali się kontrolka airbagu na obrotomierzu, a poduszki są aktywne i w razie "W' odpalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> W ŻY-Y-CIU. kontrolka błędu Airbag powoduje całkowite wyłączenie systemu. Nie znam auta w którym

> działa to inaczej. System widzi błąd to aby nie poczynić większych szkód wyłącza go.

Dzisiaj podłączyłem się do kompa i przy okazji sprawdziłem co i jak z poduchą w moim przypadku.

287750958-poduszki.jpg

post-115567-14352524361061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Był gdzieś temat o usuwaniu maty pasażera poprzez wymianę sterownika airbag na ten po zmianowy, ale

> były chyba jakieś niejasności, poza tym go znaleźć nie mogę, więc napiszę co trzeba zamienić

> żeby to działało, może się komuś przyda

> Potrzeba wymienić dwie rzeczy:

> 1. Sterownik airbag

> - 2 poduszki, nr 51711815, stary odpowiednik nr 46835520

> - 6 poduszek, nr 51711816, stary odpowiednik nr 46835521

> - 8 poduszek, nr 51717959, stary odpowiednik nr 46835522

> 2. Czujnik uderzenia czołowego:

> - jest jeden dla każdej ilości poduszek, nr 51705358, odpowiednik czujnika o numerze 46781029

> Po podłączeniu wszystko działa jak z fabryki, nie trzeba nic więcej robić. Koszt takiego zabiegu w

> moim wypadku wyniósł 55zł więc taniej niż emulator.

jakoś słabo to działa.............

wymieniłem kompa i czujnik

wali błędem aż miło...............

po podpięciu FiatEcuSCAN wywaliło mi chyba wszystkie możliwe błędy .

ktoś próbował jeszcze ??

http://forum.autokacik.pl/files/287817178-SRS1.jpg[/image] >

post-47577-14352524886583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakoś słabo to działa.............

> wymieniłem kompa i czujnik

> wali błędem aż miło...............

> po podpięciu FiatEcuSCAN wywaliło mi chyba wszystkie możliwe błędy .

> ktoś próbował jeszcze ??

facepalm%5B1%5D.gif proponuję najpierw przykręcić sterownik Air-Bag do podłogi, a dopiero później sprawdzać błędy w FES grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję najpierw przykręcić sterownik Air-Bag do podłogi, a dopiero później sprawdzać błędy w

> FES

no właśnie za pierwszym razem nie dokręciłem wink.gif

chciałem sprawdzić czy działa żeby zaraz go nie odkręcać wink.gif

potem dokręciłem ale nadal to samo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuwaja CRASH DATe z eeprom sterownika airbag,

nie pamietam czy elm z przejsciowka airbag + fes/mes = da rade to zrobic, tzn pokasowac bledy

ale mysle ze fiat wpadl na genialny pomysl i w przypadku sterownika airbag po wystrzale crash data robi go jednorazowka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> usuwaja CRASH DATe z eeprom sterownika airbag,

> nie pamietam czy elm z przejsciowka airbag + fes/mes = da rade to zrobic, tzn pokasowac bledy

> ale mysle ze fiat wpadl na genialny pomysl i w przypadku sterownika airbag po wystrzale crash data

> robi go jednorazowka

kkl+ przejściówka nie daje rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są zakłady które naprawiają takie sterowniki, zmieniają pamięć czy coś, dokładnie nie wiem jak to

> się odbywa, TU takie coś robią przykładowo

ciekawe jaki będzie koszt(jutro się dowiem)

czy nie taniej kupić emulator ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są zakłady które naprawiają takie sterowniki, zmieniają pamięć czy coś, dokładnie nie wiem jak to

> się odbywa, TU takie coś robią przykładowo

Koleś z tego "zakładu" średnio przyjemny ...

zaczął coś bąkać że niech mi teraz ludzie z forum pomogą screwy.gif

w końcu się dowiedziałem, koszt 100-150 zł dzień roboczy.

Pół dnia żeby dojechać na drugą stronę Wisły zawieść i drugiego dnia odebrać.

Więc kupujesz emulator za 100 zł który przyjeżdża do ciebie pocztą za 10 zł i w 5 sec. jest zamontowany...

jak by co mam do sprzedania kompa po zmianowego i czujnik zderzeniowy przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.