Skocz do zawartości

jazda na motorze na prawku kat. B


morenos

Rekomendowane odpowiedzi

A niby jakby miało przejść?

Wywal się i niech motocykl wpadnie w przystanek, na którym będzie stało sporo osób.

Chcesz im do końca życia płacić renty z własnej kieszeni?

Jeździsz bez uprawnień= jeździsz bez OC

Mandat 500zł za brak uprawnień nikogo nie odstrasza, ale to najniższa możliwa kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby jakby miało przejść?

> Wywal się i niech motocykl wpadnie w przystanek, na którym będzie stało sporo osób.

> Chcesz im do końca życia płacić renty z własnej kieszeni?

> Jeździsz bez uprawnień= jeździsz bez OC

> Mandat 500zł za brak uprawnień nikogo nie odstrasza, ale to najniższa możliwa kara.

ale nie rozumiem co masz na myśli

ja pytałem czy wejdzie taka ustawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby jakby miało przejść?

> Wywal się i niech motocykl wpadnie w przystanek, na którym będzie stało sporo osób.

> Chcesz im do końca życia płacić renty z własnej kieszeni?

> Jeździsz bez uprawnień= jeździsz bez OC

> Mandat 500zł za brak uprawnień nikogo nie odstrasza, ale to najniższa możliwa kara.

i kto to pisze hehe.gifhehe.gifhehe.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby jakby miało przejść?

> Wywal się i niech motocykl wpadnie w przystanek, na którym będzie stało sporo osób.

> Chcesz im do końca życia płacić renty z własnej kieszeni?

> Jeździsz bez uprawnień= jeździsz bez OC

> Mandat 500zł za brak uprawnień nikogo nie odstrasza, ale to najniższa możliwa kara.

dobra prowokacja grinser006.gif

tu chodzi o legalne smiganie 125 bez prawka na A po 3 latach posiadania B - czyli OC masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby jakby miało przejść?

> Wywal się i niech motocykl wpadnie w przystanek, na którym będzie stało sporo osób.

> Chcesz im do końca życia płacić renty z własnej kieszeni?

> Jeździsz bez uprawnień= jeździsz bez OC

> Mandat 500zł za brak uprawnień nikogo nie odstrasza, ale to najniższa możliwa kara.

ja tak jezdze od 6 lat i jakos OC[a nawet AC] mam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak jezdze od 6 lat i jakos OC[a nawet AC] mam

znaczy jezdzisz motocyklem bez kategorii A? to obawiam sie ze sie bardzo mocno zdziwisz jak bedziesz potrzebowal skorzystac z tego ubezpieczenia... w najlepszym wypadku towarzystwo zwroci ci zaplacone skladki, a potem sie wypnie na ciebie wink.gif

jakiś tekst

Quote:

Czy są sytuacje, w których zakład ubezpieczeń może domagać się zwrotu wypłaconych kwot tytułem odszkodowania od sprawcy? Kiedy ma takie prawo, co to takiego regres, na który powołuje się zakład ubezpieczeń?

Tak, są takie przypadki, w których zakład ubezpieczeń, jak również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, mają roszczenie zwrotne (tzw. regres) wobec sprawcy szkody (kierującego). Chodzi o sytuację gdy kierujący pojazdem mechanicznym:

* wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości (tzn. gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi co najmniej 0,2 ‰ albo obecności w wydychanym powietrzu co najmniej 0,1 mg alkoholu w 1 dm3) albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub innych środków o podobnym charakterze;

* wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

* nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo pościg za przestępcą);

* zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jest to katalog zamknięty, wobec czego w innych przypadkach poza określonymi powyżej zakładowi ubezpieczeń względem sprawcy nie będzie przysługiwało po wypłacie świadczeń roszczenie zwrotne.

Odpowiedź na pytanie przygotował r.pr w BRU Aleksander Daszewski, uzupełnień dokonał Tomasz Młynarski, główny specjalista w BRU


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są jakies motocykle z automatyczna skrzynia biegow?

Są ale nie jest ich zbyt wiele. W tym przypadku wystarczy mieć motorower i założyć w nim odpowiednio większy silnik. 125 cm3 w automacie lub w manualu to koszt ok 1000 zł. Mam jednak nadzieję, że przepisy będą umożliwiały jazdę 125-tkami w manualu food.gif Szczególnie, że moje Ferro zostało zrobione na bazie ramy ze 125-tki 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. trzeba zmieniać biegi? nie = automat

> 2. spotyka się coraz więcej od Hondy

Skrzynia automatyczna to skrzynia posiadająca biegi ale z uproszczoną funkcją sterowania nimi. Przekładnia bezstopniowa to coś zupełnie innego. Jesteśmy na forum motoryzacyjnym a nie dla panienek poznających motoryzację ok.gif

Tak samo jest z tym, że każdy motocyklista jeździ na jednym kole w korku 200km/h, skuter musi być chiński i przeznaczony jest dla dzieci, ścigacz jest najlepszym "motorem" ze wszystkich a jazda na motocyklu jest tylko dla dziwaków, co im się w d... poprzewracało, bo samochód 100x wygodniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są ale nie jest ich zbyt wiele. W tym przypadku wystarczy mieć motorower i założyć w nim

> odpowiednio większy silnik. 125 cm3 w automacie lub w manualu to koszt ok 1000 zł. Mam jednak

> nadzieję, że przepisy będą umożliwiały jazdę 125-tkami w manualu Szczególnie, że moje Ferro

> zostało zrobione na bazie ramy ze 125-tki

Quote:

Dodatkowym wymogiem ma być automatyczna skrzynia biegów


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia automatyczna to skrzynia posiadająca biegi ale z uproszczoną funkcją sterowania nimi.

> Przekładnia bezstopniowa to coś zupełnie innego. Jesteśmy na forum motoryzacyjnym a nie dla

> panienek poznających motoryzację

zgadza sie - cos zupełnie innego. taka inna koncepcja zmiany przełożeń w skrzyni automatycznej, z pewnymi plusami i minusami... ale nadal skrzynia automatyczna...

paczaj na wiki:

Quote:

Podział

Skrzynie automatyczne pod względem sposobu sterowania można podzielić na główne grupy:

skrzynie hydrauliczne

skrzynie hydrauliczno-elektryczne

skrzynie hydrauliczne ze sterowaniem elektronicznym

skrzynie bezstopniowe


takze troche na siłe sie czepiasz.

> Tak samo jest z tym, że każdy motocyklista jeździ na jednym kole w korku 200km/h, skuter musi być

> chiński i przeznaczony jest dla dzieci, ścigacz jest najlepszym "motorem" ze wszystkich a

> jazda na motocyklu jest tylko dla dziwaków, co im się w d... poprzewracało, bo samochód 100x

> wygodniejszy

powyzsze to sama nieprawda smile.gif scigacze są ostatnie na mojej liscie... kupie se na emeryturze jak zaczne sie kurczyć i dostane garba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Dodatkowym wymogiem ma być automatyczna skrzynia biegów

Zgadzam się ale z tego co czytałem to są plany, by rozszerzyć uprawnienia dla kategorii B o kategorię A1. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza sie - cos zupełnie innego. taka inna koncepcja zmiany przełożeń w skrzyni automatycznej, z

> pewnymi plusami i minusami... ale nadal skrzynia automatyczna...

> paczaj na wiki:

> Quote:

> Podział

> Skrzynie automatyczne pod względem sposobu sterowania można podzielić na główne grupy:

> skrzynie hydrauliczne

> skrzynie hydrauliczno-elektryczne

> skrzynie hydrauliczne ze sterowaniem elektronicznym

> skrzynie bezstopniowe

> takze troche na siłe sie czepiasz.

> powyzsze to sama nieprawda scigacze są ostatnie na mojej liscie... kupie se na emeryturze jak

> zaczne sie kurczyć i dostane garba

Skrzynia biegów to urządzenie, które zawiera ileś tam biegów a operator mieszający dźwignią wybiera odpowiednie do potrzeb. W automatycznej proces mieszania jest uproszczony. Przekładnia bezstopniowa nijak się ma do skrzyni biegów bo nie ma biegów. Jak nazwa wskazuje, jest to przekładnia, która potrafi sama zmieniać przełożenie i stąd brak jej obsługi jest mylony z automatem. Źródło z wikipedii, fajnie, tak po prezydencku zlosnik.gif ale ja z wykształcenia wiem co jest skrzynią biegów a co przekładnią bo tego się uczyłem z mądrych książek a nie czytałem internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to juz IMO glupota, jazda z manualna skrzynia biegow to jednak cos wiecej niz gaz i hamulec

Motorowerem z manualną skrzynią biegów jeździć można. Aż taka to różnica? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia biegów to urządzenie, które zawiera ileś tam biegów a operator mieszający dźwignią wybiera

> odpowiednie do potrzeb. W automatycznej proces mieszania jest uproszczony. Przekładnia

> bezstopniowa nijak się ma do skrzyni biegów bo nie ma biegów. Jak nazwa wskazuje, jest to

> przekładnia, która potrafi sama zmieniać przełożenie i stąd brak jej obsługi jest mylony z

> automatem.

Zdefiniuj więc "bieg". ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> misiek, samochod wybacza wiecej bledow niz motocykl

nie mówie że nie, ale wdepnij gaz do deski w CC700 i w MPSie, czy innym HH, najlepiej lekko dłubniętym i pogadamy

mózgu niczym nie zastąpisz, udowadniaja to stada dawców którzy mają "A"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku CBR125 czy Varadero 125 tak, jest to roznica

jako uzytkownik rzeczonego varadero 125 na kat."B" stwierdzam ze nie ma wlasciwie zadnej roznicy miedzy nim a np.piaggio beverly 125.powiem moze herezje ale duzo latwiej[przynajmniej dla mnie] opanowac "biegowo" taka varadero niz jakakolwiek "50".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako uzytkownik rzeczonego varadero 125 na kat."B" stwierdzam ze nie ma wlasciwie zadnej roznicy

> miedzy nim a np.piaggio beverly 125.powiem moze herezje ale duzo latwiej[przynajmniej dla

> mnie] opanowac "biegowo" taka varadero niz jakakolwiek "50".

Jakby taka osoba zaczynała na podobnym motorowerze jak mój i by nim przejechała tych kilka czy kilkanaście tysięcy kilometrów to i z Varadero 125 też by sobie poradziła 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdefiniuj więc "bieg".

Jeśli chodzi o skrzynię biegów to bieg jest jednym ze sztywno określonych przełożeń wynikłym w procesie projektowania i jako jeden z kilku dostępnych w skrzynce pozwala na wykorzystanie możliwości motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to juz IMO glupota, jazda z manualna skrzynia biegow to jednak cos wiecej niz gaz i hamulec

Lef, to funkcjonuje, tyle, ze w krajach o innej kulturze jazdy jednosladami takich jak Hiszpania. Nie wiem nawet, czy A1 na B dozwolone jest w Portugali czy Itali.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to samo "B" pozwala na kierowanie CC700 i MPSem... mózgu nie zastąpisz niczym

Zgadza sie, tyle, ze MP3 jak postawisz ( zaciagajac wczesniej dwignie ) sie nie przewroci.

mózgu niczym nie zastąpisz, udowadniaja to stada dawców którzy mają "A"

Mozg nie zastapi umiejetnosci psychomotorycznych, to tak od szkolacego kat. A

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza sie, tyle, ze MP3 jak postawisz ( zaciagajac wczesniej dwignie ) sie nie przewroci.

nie wiem co to MP3

> Mozg nie zastapi umiejetnosci psychomotorycznych, to tak od szkolacego kat. A

a to nie mózg pozwolił Ci je wyrobić? ciekawe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> format dźwięku w mazdzie

nie posiadam zlosnik.gif

> Faktem ze auto wybacza wiele wiele błędów więcej, nawet mocne. Ale to od dawna oczywista

> oczywistość

tia, nigdzie nie napisałem że auto jest trudniejsze itd, napisałem tylko że to samo prawo jazdy pozwala na jazde samochodem ktory ledwo ma siłę ruszyć spod świateł oraz takim którym naprawdę łątwo się zabić i NIKT tego nie weryfikuje. Więc jak się ktoś nauczy jeździć skuterem to czemu nie miałby jeździć słabszym moto confused.gif widzę jednak, że macie monopol na rację, więc spadam do jamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.