Skocz do zawartości

Zaśniedziałe wkładki zamków.


robi008

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie cholera bierze bo nie mam pomysłu co robić. Mam tak zawalone wkładki że ich nic nie rusza. przez okres 4 tygodni codziennie rano i wieczorem dostawały dawkę WD40, Moczyły się w nafcie i oleju napędowym jak również w benzynie. Znacie coś żrącego co nie uszkodzi metalu a rozpuści brudy?? Kiedyś słyszałem że jest jakiś płyn do czyszczenia wtryskiwaczy poprzez namoczenie i wtryski są jak nowe. Słyszał ktoś o czymś takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już mnie cholera bierze bo nie mam pomysłu co robić. Mam tak zawalone wkładki że ich nic nie rusza.

> przez okres 4 tygodni codziennie rano i wieczorem dostawały dawkę WD40, Moczyły się w nafcie i

> oleju napędowym jak również w benzynie. Znacie coś żrącego co nie uszkodzi metalu a rozpuści

> brudy?? Kiedyś słyszałem że jest jakiś płyn do czyszczenia wtryskiwaczy poprzez namoczenie i

> wtryski są jak nowe. Słyszał ktoś o czymś takim??

ruszysz tylko demontujac i na noc do wiadra z benzyna i rano probowac wygrzebywac. Inaczej tylko zalejesz drzwi a i tak nie pusci - szkoda szpejow no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest system bezkluczykowy więc zamki od nowości pewnie z kilka razy obrócone, przy próbie otworzenia auta bębenek stawiał jakieś opory ale szło, kilka aplikacji WD i może idealnie nie jest ale awaryjnie się otworzy wink.gif Na twoim miejscu wyciągnąłbym zamek i oddzielił bębenek, później już będzie z górki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ruszysz tylko demontujac i na noc do wiadra z benzyna i rano probowac wygrzebywac. Inaczej tylko

> zalejesz drzwi a i tak nie pusci - szkoda szpejow

Moczyłem już w benzynie. Nic nie dało. Były demontowane i ręce opadają. Fiacika mam od 2007r i już wtedy nie było możliwości otwarcia drzwi, a dopiero w tym roku zachciało się naprawiać zamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na koniec profilaktycznie co mycie auta (zimą) lub co jakiś czas

> A do tego używać co jakiś czas żeby się nie zastały - moje działają wszystkie 4

Nie trzeba az tak wyrafinowanych produktow stosowac, ja od lat stosuje zestaw: duuuuzo wd40, a jak splynie to olej silikonowy z lidla. Jeszcze zaden zamek nigdy nie odmowil mi posłuszeństwa i robie to 1-2 razy na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba az tak wyrafinowanych produktow stosowac, ja od lat stosuje zestaw: duuuuzo wd40, a jak

> splynie to olej silikonowy z lidla. Jeszcze zaden zamek nigdy nie odmowil mi posłuszeństwa i

> robie to 1-2 razy na rok

Grunt to używać zamków i nie dać się im zastać - bo wtedy gdy są potrzebne np. padł akku/bezpiecznik/silownik zamka etc. jest mało przyjemnie. W połączeniu z konserwacją - nie będzie nigdy problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zdarzyło się komuś czyścić jakiś element metalowy "KRETEM do rur"?? Może to by pomogło, tylko

> nie wiem jak wejdzie w reakcję z aluminiową obudową wkładki zamka.

Ropa i czas.

Po kawałku puści. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zdarzyło się komuś czyścić jakiś element metalowy "KRETEM do rur"?? Może to by pomogło, tylko

> nie wiem jak wejdzie w reakcję z aluminiową obudową wkładki zamka.

jak chcesz cos zracego a niebardzo sie to materialowo usmiecha to sugeruje uzyc plynow do czyszczenia ...felg wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.